Ravintola ja ilmainen omatoiminen pysäköinti kuuluvat tämän savuttoman pensionaatin palveluihin. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
Petit Hotel Peter Rabbit tarjoaa 10 huonetta, joissa on tohvelit. Huoneissa on taulutelevisio. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla viikottain.
Petit Hotel Peter Rabbit sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Hakuba Iwatake -hiihtokeskus. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen omatoiminen pysäköinti, ravintola ja aamiainen (lisämaksusta).
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
Englantilainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Hakuba Happo-Onen hiihtokeskus ja 10 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Hakuba Goryu -hiihtokeskus
Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran ilmaiseksi
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Tämä 3 tähden pensionaatti on savuton.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia englantilaisen aamiaisen joka päivä klo 7.00–8.30.
Majoituspaikassa on ravintola.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla englantilainen aamiainen lisämaksusta klo 7.00–8.30; 1 000 JPY per aikuinen ja 1 000 JPY per lapsi
Ravintola
Mukavuudet
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (viikoittain)
Esteettömyys
Ei hissiä
Muuta
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Kylpyhuone
Tohvelit
Viihdetarjonta
Taulutelevisio
Muuta
Ilmastointi (säädettävä)
Lämmitys (säädettävä)
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 23.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
Vain koirat ja kissat sallitaan
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu englantilaisesta aamiaisesta: noin 1000 JPY aikuisille ja 1000 JPY lapsille
Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 6.00–23.00. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 23.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
PETIT HOTEL PETER RABBIT HAKUBA-MURA
PETIT PETER RABBIT HAKUBA-MURA
PETIT PETER RABBIT
Petit Hotel Peter Rabbit Hakuba
Petit Peter Rabbit Hakuba
Petit Peter Rabbit
Pension Petit Hotel Peter Rabbit Hakuba
Hakuba Petit Hotel Peter Rabbit Pension
Pension Petit Hotel Peter Rabbit
Petit Peter Rabbit Hakuba
Petit Peter Rabbit Hakuba
Petit Hotel Peter Rabbit Hakuba
Petit Hotel Peter Rabbit Pension
Petit Hotel Peter Rabbit Pension Hakuba
Petit Hotel Peter Rabbit – arvostelut
Arvostelut
9,2
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 5 arvostelua
10–Loistava
3
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 5 arvostelua
8–Hyvä
2
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 5 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 5 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua
2–Hirveä
0
9,4/10
Siisteys
10/10
Henkilökunta ja palvelu
9,0/10
Palvelut/mukavuudet
8,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
kuma, 飯田市
7.3.2020
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2020
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
16.1.2020
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2020
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Matkusti ryhmän kanssa
13.1.2020
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Awesome stay!
Amazing host! The owner and staff are very kind, hospitabke and considerate. We arrived late night but they still managed to pick us from the train station.