Hotellit Nikolsdorf
Vertaa 962 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 112 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Nikolsdorf: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Nikolsdorf

harry's home Lienz hotel & apartments

Grandhotel Lienz

Hotel Strasserwirt Ansitz zu Tirol

Hotel Sonne

Hotel Kaiservilla

Vergeiner's Hotel Traube

Gemütliches Ferienhaus mit Direktem Blick auf Maria-luggau und die Berge

Hotel Berghof

Gradonna Mountain Resort Châlets & Hotel

B&B Solder Chalet Dolomiti

Koe erityinen

Apartmenthaus Nr. 1

Hotel Enzo Moro

Ylellinen mökki saunalla upealla luonnonsuojelualueella

Der Dolomitenhof
Kohteeseen Nikolsdorf tutustuminen
Nikolsdorf tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Nikolsdorf ja sen lähellä kuuluu:
- Tristacher-järvi
- Hauptplatz Lienz
- Zettersfeldbahn
- Museum 1915 - 1918 -museo
- Alpe-Adria-Trail
- Ochsenschluchtin rotko
- Emberger Almin hiihtokeskus
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Nikolsdorf?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Nikolsdorf, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Nikolsdorf, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Elokuu ja kesäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 5 °C ja öisin -7 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 349 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 19 °C päivisin ja 1 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 704 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 21 °C ja öisin 7 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 747 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 11 °C ja -6 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 612 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Nikolsdorf on 2412 cm.
Nikolsdorf: Hotellitiedot
Majoitukset | 962 |
|---|---|
Halvin hinta | 112 € |
Korkein hinta | 405 € |
Suositut hotellit | harry's home Lienz hotel & apartments, Grandhotel Lienz, Hotel Strasserwirt Ansitz zu Tirol, Hotel Sonne, Hotel Kaiservilla, Vergeiner's Hotel Traube, Gemütliches Ferienhaus mit Direktem Blick auf Maria-luggau und die Berge, Hotel Berghof, Gradonna Mountain Resort Châlets & Hotel, B&B Solder Chalet Dolomiti, Koe erityinen, Apartmenthaus Nr. 1, Hotel Enzo Moro, Ylellinen mökki saunalla upealla luonnonsuojelualueella, Der Dolomitenhof |

