Hotellit Oevenum
Vertaa 15 413 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 69 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Oevenum: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Oevenum

TUI BLUE Sylt

Hotel Hüttmann

Dorint Strandresort & Spa Sylt/Westerland

A-ROSA Sylt

Hotel Tønderhus

Hotel Stadt Hamburg

Motel Apartments Tønder

Hotel Landhafen

Wyn. Strandhotel Sylt

Møgeltønder Camping & Cottages

Hapimag Resort Hörnum

Bjerremark Hotel og Kursuscenter

Tetens Gasthof

Sylter Domizil

Strandhotel Sylt
Kohteen Oevenum hotellit
Harkitsetko lomaa kohteeseen Oevenum? Jos haluat löytää majoituspaikan, joka sijaitsee lähellä nähtävyyksiä, voit antaa lomapäiväsi ja käyttää hakutulosten vieressä olevia suodattimia löytääksesi tällaisen hotellin. Voit valita 83 hotellista ja muusta majoituspaikasta kohteessa Oevenum löytääksesi parhaiten sopivan yöpymispaikan.
Kohteeseen Oevenum tutustuminen
Oevenum tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Oevenum ja sen lähellä kuuluu:
- Vattimeri
- Föhr Südin ranta
- Amrumerin ranta
- Halligen
- Hörnumin satama
- Zanzibarin ranta
- Schleswig-Holstein Wadden Sea National Park (kansallispuisto)
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Oevenum, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Sylt (GWT). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Oevenum?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Oevenum, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Oevenum, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Elokuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 5 °C ja öisin 2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 175 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 16 °C päivisin ja 6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 166 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 19 °C ja öisin 15 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 332 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 13 °C ja 5 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 324 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Oevenum on 998 cm.
Oevenum: Hotellitiedot
Majoitukset | 15 413 |
---|---|
Halvin hinta | 69 € |
Korkein hinta | 247 € |
Suositut hotellit | TUI BLUE Sylt, Hotel Hüttmann, Dorint Strandresort & Spa Sylt/Westerland, A-ROSA Sylt, Hotel Tønderhus, Hotel Stadt Hamburg, Motel Apartments Tønder, Hotel Landhafen, Wyn. Strandhotel Sylt, Møgeltønder Camping & Cottages, Hapimag Resort Hörnum, Bjerremark Hotel og Kursuscenter, Tetens Gasthof , Sylter Domizil, Strandhotel Sylt |