3 makuuhuonetta, 2 kylpyhuonetta Persianlahden edessä, oma parveke pääsy olohuoneesta ja makuuhuoneesta. Makuuhuoneessa on king-vuode, vaatehuone ja oma kylpyhuone, jossa kaakeloitu suihku, jossa on sadesuihku. Toisessa makuuhuoneessa on kaksi queen-vuodetta ja kolmannessa makuuhuoneessa yksi queen-vuode. Molemmissa makuuhuoneissa on pääsy salin kylpyhuoneeseen, jossa on myös sadesuihku. Kaikissa huoneissa on TV ja DVD-soitin. Olohuoneessa on myös vuodesohva. Tämä yksikkö sijaitsee toisessa kerroksessa ja tarjoaa täysin varustetun keittiön, täysikokoisen pesukoneen ja kuivaajan sekä Wifi.
Phoenix X sijaitsee 10. 5 mailia itään moottoritieltä 59 Orange Beachissä. Kiinteistössä on ulkouima-allas, uima-allas, lasten uima-allas ulkona, poreallas, kaksi saunaa, kuntosali, BBQ-alue sekä tennis- ja mailapallokentät.
Pysäköintitiedot hankitaan nyt kaikkien Phoenix-huoneistojen aulassa. Yhdessä yksikössä on korkeintaan 2 pysäköintikorttia ja sinun on näytettävä varausvahvistuksesi Liquid Life Loma-asunnoilta ostaessasi. Pysäköintikorttien kustannukset määrittelee kukin yhdistys, ja ne voivat muuttua milloin tahansa ilman erillistä ilmoitusta.