Rautatie-/metroaseman yhteydessä sijaitseva hostelli, jonka tarjontaan kuuluu ravintola
Tämän hostellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja mikroaaltouuni yleisissä tiloissa. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on jääkaappi julkisissa tiloissa, pyykinpesutilat ja myyntiautomaatti. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
GRAND HOSTEL LDK Osaka Shinsaibashi tarjoaa 134 huonetta, joissa on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Tämä hostelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Kylpyhuoneista löytyy WC-istuin sähköisellä bideellä, ilmaiset hygieniatuotteet ja hammasharjat ja -tahna. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
GRAND HOSTEL LDK Osaka Shinsaibashi on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee rautatie-/metroaseman yhteydessä, ja Dotonbori on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin.
Ilmainen Wi-Fi
Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
Englantilainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, hissi ja myyntiautomaatti
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja siisteistä huoneista
Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Dotonbori ja Kuromon Market
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. GRAND HOSTEL LDK Osaka Shinsaibashi tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, pyykinpesutilat ja hissin.
Tämä hostelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia englantilaisen aamiaisen joka päivä klo 7.00–9.30.
Majoituspaikassa on ravintola.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla englantilainen aamiainen lisämaksusta klo 7.00–9.30; 550 JPY per aikuinen ja 550 JPY per lapsi
Baari/aulabaari
Ravintola
Perheystävällinen
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Jaettu jääkaappi
Jaettu mikroaaltouuni
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Pyykinpesutilat
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu pyynnöstä
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Hissi
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Kaiteet portaikoissa
Portaaton kulkuväyl ä sisäänkäynnille
Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
Pyörätuolille soveltuva lounge
Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
Muuta
Merkityt tupakointialueet (sakkorangaistus)
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hammasharja ja -tahna
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Tohvelit
WC elektronisella bideellä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–0.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Majoituspaikan käytäntöjen mukaan alle 18-vuotiaat asiakkaat eivät voi yöpyä jaetussa makuusalissa, vaan ainoastaan yksityishuoneessa. Jos alle 18-vuotiaat lapset yöpyvät yksityishuoneessa ilman vanhempaa tai laillista huoltajaa, vaaditaan vanhemman tai huoltajan allekirjoittama suostumuslomake, jossa on vanhemman osoite. Alle 13-vuotiaiden asiakkaiden on oltava vanhempansa tai laillisen huoltajansa seurassa, ja todiste tästä on toimitettava pyynnöstä.
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 5 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY
per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu englantilaisesta aamiaisesta: noin 550 JPY aikuisille ja 550 JPY lapsille
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–0.00. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Korkeintaan 5 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
STAY OSAKA SHINSAIBASHI Hostel
STAY OSAKA SHINSAIBASHI
THE STAY OSAKA SHINSAIBASHI Osaka
Hostel/Backpacker accommodation THE STAY OSAKA SHINSAIBASHI
STAY Hostel
STAY
THE STAY OSAKA SHINSAIBASHI
The Stay Osaka Shinsaibashi Hostel
GRAND HOSTEL LDK Osaka Shinsaibashi Osaka
GRAND HOSTEL LDK OSAKA SHINSAIBASHI Hostel
GRAND HOSTEL LDK Osaka Shinsaibashi – arvostelut
Arvostelut
9,2
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 174 kautta 267 arvostelua
10–Loistava
174
Arvosana 8 - Hyvä. 69 kautta 267 arvostelua
8–Hyvä
69
Arvosana 6 - OK. 16 kautta 267 arvostelua
6–OK
16
Arvosana 4 - Huono. 6 kautta 267 arvostelua
4–Huono
6
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 267 arvostelua
2–Hirveä
2
9,2/10
Siisteys
9,2/10
Henkilökunta ja palvelu
9,0/10
Palvelut/mukavuudet
9,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
Yukari
Matkusti ryhmän kanssa
12.11.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The room smelled a little weird but otherwise was in a super convenient location by a little cat cafe, the staff were very nice, and the hostel itself was super cute. Would recommend for a short term stay :)
Yukari
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
6/10 OK
Erin
4.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
The room was clean and in ok condition. We had a private room and bathroom but weren’t allowed to eat in the room which isn’t on the information anywhere. The bed and pillows were abit hard but it was clean. If say it’s what you pay for.
Erin
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Aytan
30.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very comfortable and very clean. The location was also perfect! Highly recommend.
Aytan
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
8/10 Hyvä
Tom
18.10.2025
Tom
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
8/10 Hyvä
Jeremy
10.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Stayed for 5 nights, get a change of sheets halfway through. If staying in Osaka, definitely can’t beat the price and amenities available to young travellers.
Jeremy
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
HINAKO
6.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
全体的に満足。
HINAKO
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Angelo, Toronto
Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
4.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean facility, friendly staff, and convenient area that is walking distance to shops, restaurants, and train station. Would highly recommend.
Angelo
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Ernesto
2.10.2025
Ernesto
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
8/10 Hyvä
Shi Min
1.10.2025
Shi Min
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Guillaume
26.9.2025
Guillaume
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Brainard, Scarborough
22.9.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Close to everything. I will say, the hostel requires you take your shoes off at the front and put it on a shoe rack and itn
Brainard
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
John
16.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff were hospitable and loved the amenities provided!
John
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
6/10 OK
SACHIKO
15.9.2025
SACHIKO
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
8/10 Hyvä
ヨウコ
4.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat