Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Casa Helena
Tämän savuttoman loma-asunnon palveluihin kuuluu poreallas ja grillejä. Loma-asunnossa on televisiot ja keittiö, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on hiustenkuivaaja ja suihku.
Huoneissa on hiustenkuivaaja. Keittiöissä tai kettokomeroissa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku.
Tässä loma-asunnossa käytössäsi on poreallas.
Tämä loma-asunto sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Rio Calman keinotekoinen ranta. Majoituspaikassa on saatavilla poreallas. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja television.
Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, television ja jääkaapin
Sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Rio Calman keinotekoinen ranta ja 10 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Playa de Sotavento de Jandían ranta
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön porealtaan ja grillejä. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Uima-altaat/kylpylä
Poreallas
Uima-allas
Internet
Saatavilla talossa: Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Jääkaappi
Keittonurkkaus
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Liesi
Mikroaaltouuni
Makuuhuoneet
2 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
1 kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Viihdetarjonta
Televisio
Ulkotilat
Grilli
Lemmikit
Vain avustajaeläimet (ei lemmikkejä)
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Majoittajan kommentti: Nach Absprache mit Vermieter.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Casa Helena – arvostelut
Arvostelut
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 4 kautta 5 arvostelua
10–Loistava
4
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 5 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 5 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 5 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua
2–Hirveä
0
9,6/10
Siisteys
Arvostelut
8/10 Hyvä
catherine v.
15.10.2025
Hyvää: Siisteys
Petit appartement parfait pour vacances plage. Un peu de bruit de certains voisins. Hôte extrêmement sympathique et chaleureux.
catherine v.
Yöpyi 13 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Elena M.
31.8.2025
Hyvää: Siisteys
Muy bien localizado.El apartamento estaba muy limpio.Como éramos 5 nos habría venido bien un ventilador también en el salón.Nos ha encantado el sitio
Elena M.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Florian N.
28.8.2023
Hyvää: Siisteys
Schöne Unterkunft
Wir haben uns sehr wohl gefühlt.
Florian N.
Yöpyi 21 yötä elokuussa 2023
10/10 Loistava
Simon Q.
7.8.2023
Hyvää: Siisteys
Très bien
Très bien
Simon Q.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023
10/10 Loistava
Elisabeth S.
20.4.2023
Hyvää: Siisteys
Schöner Bungalow an der Sonnenküste in Costa Calma
Ein gepflegter Bungalow in einer gesicherten Wohnanlage mit zwei Schlafzimmern, kleiner Küche, einem modernen Bad und einer schönen sonnengeschützten Terrasse. Wir haben hier entspannte zehn Tage verbracht. Die Kommunikation verlief reibungslos und es gab von den Gastgebern auch gute Ausflugstipps für die Umgebung. In unmittelbarer Nähe befindet sich ein kleiner Supermarkt sowie Restaurants und Kaffees. Der Strand ist in zehn Minuten zu Fuß zu erreichen.
Ein toller Urlaub! das Objekt können wir nur empfehlen!