Koko huoneisto

lomakohde, tilava kahden makuuhuoneen nukkuminen jopa 10 vuoteen, uima-allas, hiihto- ja golfkentÀt, nauti SV221: stÀ

Valitse pÀivÀt nÀhdÀksesi hinnat

Majoituspaikan lomakohde, tilava kahden makuuhuoneen nukkuminen jopa 10 vuoteen, uima-allas, hiihto- ja golfkentÀt, nauti SV221: stÀ valokuvagalleria

Ulkopuoli
Aula
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Terassi/patio
Ulkopuoli

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvÀ

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta10 henkilöÀ111 mÂČ

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmastointi
  • Kuntosali

Tutustu alueeseen

NÀytÀ kartalla
Park City, UT
  • Place, Park City Mountain Resort
    â€Ș1 min kĂ€velymatka‬
  • Place, Red Pine Gondola
    â€Ș5 min kĂ€velymatka‬
  • Place, Sunrise Gondola
    â€Ș7 min kĂ€velymatka‬
  • Airport, Salt Lake City (SLC-Salt Lake Cityn kansainvĂ€linen lentoasema))
    â€Ș35 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko huoneisto on vain sinun ja muiden ryhmÀÀsi kuuluvien jÀsenten kÀytössÀ.

lomakohde, tilava kahden makuuhuoneen nukkuminen jopa 10 vuoteen, uima-allas, hiihto- ja golfkentÀt, nauti SV221: stÀ

*** HUOM, ETTÄ TALVI-PÄIVÄMÄÄRÄ (E. G., Joulu, UUSI VUOSI, PUHEENJOHTAJAT) VOITTAA TIETTYJÄ TARKASTUS- JA TARKASTUSPïżœïżœIVÄTÄ, ÄLÄ LÄHETÄ VARAUSPYYNTÖÄ ILMOITTAESTA ENSIMMÄISEN ***

Sijaitsee poikkeuksellisessa Silverado Lodge -hotellissa Canyons Villagessa, ja olemme iloisia esittelemÀÀn tÀmÀn ylellisen 2 makuuhuoneen huoneisto.

Silverado Lodge tarjoaa sekÀ erinomaisen sijainnin ettÀ mukavuudet. Oikealla kadun toisella puolella Canyons Villagen lomakeskuksen ytimestÀ, riippumatta siitÀ, ovatko ne kÀvelyetÀisyydellÀ tai ympÀri vuoden maksuttoman kuljetuspalvelun, vieraat pÀÀsevÀt helposti Park Cityn 7300 hehtaarin maastoon ja lomakeskuksen mukavuuksiin, joihin kuuluu aikuisille ja aikuisille tarkoitettuja hiihtotoimintoja samankaltaisia lapsia, ravintoloita, kauppoja, ilmaisia konsertteja ja paljon muuta. Nauti konsertteista kevÀÀllÀ ja kesÀllÀ. KesÀllÀ nauttia golfkenttÀ, ziplines, maastopyörÀily, vaellus ja paljon muuta (kaikki vain ulos kadun toisella puolella).

KiinteistössÀ on mukavuuksia, jotka tarjoavat erinomaista kokemusta, jota etsit. Tilavasta ja ylellisestÀ aulasta, joka tekee ensimmÀisen vaikutelmasi saapuessasi, kellopalveluun (kausiluonteinen), joka auttaa sinua matkatavarasi, vastaanotossa, joka auttaa sinua sisÀÀnkirjautumisessa. KiinteistössÀ on ympÀri vuoden lÀmmitetty ulkouima-allas, ulkokylpytynnyri, kuntosali, sauna, höyrysauna, hiihtokeskus, ilmainen wifi, ilmainen maanalainen pysÀköinti, ilmainen kahvia aulassa ja paljon muuta. Hiihtokautena Silverado tarjoaa Bistroa, joka tunnetaan nimellÀ ensimmÀinen hiihtoalue kosher-ravintola U.S. sekÀ synagoga, joka tarjoaa sapattipalveluja.

TÀssÀ yksikössÀ on 1 260 neliömetriÀ asuintilaa, jossa on kaksi makuuhuonetta ja kolme kylpyhuonetta, joihin mahtuu 8-10 vierasta.

Makuuhuoneessa on king-vuode, 40 tuuman taulutelevisio, takka, parveke ja oma kylpyhuone. Toisessa makuuhuoneessa on suuri kerrossÀnky, jossa on kaksi kaksosetyyppiÀ kahden tÀysikokoista vuodetta, takka, 40 tuuman tv ja oma kylpyhuone. Molemmissa makuuhuoneen sviiteissÀ on myös minijÀÀkaappi ja kahvinkeitin, joka sopii erinomaisesti varhain aamukahvin myöhÀisillekin.

Keittiö on tÀysin varustettu ruostumattomilla laitteilla, graniitti työtasoilla, joissa on upeat kaapit ja runsaasti työtilaa. Keittiösaarella on ruokapöytÀ 4 ja istuimet 4 hengelle. LöydÀt kaiken, mitÀ tarvitset nauttiakseen perheen ja ystÀvien kanssa.

Olohuone on avoin ja ilmava, ja siinÀ on luonnonvaloa. SiinÀ on vuoristomaisemat, takka ja 55 "ÀlykÀs TV. Olohuoneessa on myös vuodesohva.

YksikössÀ on pesukone / kuivausrumpu, jossa on pyykin saippua.

Kuten todettiin, vain muutaman askeleen pÀÀssÀ ovelta löydÀt hiihto / lennolle, lomakeskuksen hiihtokaupalle ja vuokralle, hiihtokoulu, ravintoloita (ylhÀÀltÀ mitoitettu maatila, rento Umbrella-baari, upea Edge Steakhouse, Kosher Bistro), jne. KevÀÀllÀ ja kesÀllÀ on ilmaisia konsertteja, nauti Canyonin golfkentÀstÀ kevÀÀllÀ lÀpi syksyn.

Huomaa, ettÀ tÀmÀ yksikkö on juuri liittynyt meihin kevÀÀllÀ 2019, koska tÀllaisia arvosteluja ei ole vielÀ lÀhetetty, jotta saat kÀsityksen siitÀ, mitÀ voit odottaa, katso johdonmukainen viiden tÀhden arvostelu, josta saat muut tiedot.

VAIKUTTAVAT MONITOIMET? Kysy meiltÀ ADJACENT 1, 2 tai 3 makuuhuonetta ja / tai muita yksiköitÀ, jotka meillÀ on CANYONS RESORTissa.

PÄIVÄMÄÄRÄ EI KÄYTETTÄVÄ TAI TARVITTAA ERITYISÄ KOKOONYKSIKKÖ? KATSO / KYSY TIETOA MUUISTA YKSIKKÖISTÄ OMAISUUDESSA, JOTKA ON KATSAUS PARKIN KAUPUNNASSA.
TÀmÀ huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kÀvelymatkan pÀÀssÀ kohteesta Canyons Parking Lot. Majoituspaikassa on saatavilla kuntokeskus ja pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön esimerkiksi poreammeen ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 3 kylpyhuonetta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja hissi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan pÀÀssĂ€ kohteesta Park City Mountain Resort ja 7 minuutin ajomatkan pÀÀssĂ€ kohteesta Main Street
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön kuntokeskuksen, pyykinpesutilat ja hissin. Vastaanotto on avoinna ympÀri vuorokauden.

TÀmÀ huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Lumilautailumahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Murtomaahiihtomahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Valinnaisia hiihtoetuja

Uima-altaat/kylpylÀ

  • LĂ€mmitetty allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

PysÀköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan pÀÀllĂ€ pysĂ€köinti sisĂ€ltÀÀ autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • JÀÀkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittiösaareke
  • KeittovĂ€lineet, astiat ja ruokailuvĂ€lineet
  • LeivĂ€npaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • RuokapöytĂ€

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 3 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • RuokapöytĂ€
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Televisio

Ulkotilat

  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lÀmmitys

  • Ilmastointi
  • LĂ€mmitys

Lemmikit

  • LemmikkejĂ€ ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Siivouspalvelu pyynnöstĂ€
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • KylĂ€ssĂ€
  • LĂ€hellĂ€ huvivenesatamaa
  • LĂ€hellĂ€ outlet-ostoskeskusta
  • Maaseudulla
  • Sairaalan lĂ€hellĂ€
  • Terveys-/kauneushoitolan lĂ€hellĂ€
  • Vuoristossa

TekemistÀ

  • Golf
  • Kuntosali
  • LĂ€mmitetty allas
  • Valinnaisia golfetuja
  • Valinnaisia lasketteluetuja
  • Golfmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Kajakkimelontamahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Kalastusmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Kelkkailumahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Koskenlaskumahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Lintubongausmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Luistelumahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • MaastopyörĂ€ilymahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Moottorikelkkailumahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Moottoriveneilymahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Purjehdusmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Teemapuisto lĂ€histöllĂ€
  • Uintimahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Vaellus-/pyörĂ€ilyreittejĂ€ lĂ€histöllĂ€
  • Vesihiihtomahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Vesiskootterimahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • VillielĂ€inkĂ€velyretkiĂ€ lĂ€histöllĂ€
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Water tubing -mahdollisuus lĂ€histöllĂ€

Turvallisuusominaisuudet

  • HĂ€kĂ€varoitin (majoittaja on ilmoittanut, ettĂ€ majoituspaikassa on hĂ€kĂ€varoitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, ettĂ€ majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

YleistÀ

  • Majoituspaikka sijaitsee lomakeskuksessa
  • Siivouspalvelu (pyynnöstĂ€)
  • Yksikön koko: 111 neliömetriĂ€

KÀytÀnnöt

SisÀÀnkirjautuminen

SisÀÀnkirjautuminen alkaa klo 16.00
SisÀÀnkirjautujien alaikĂ€raja – 24

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

SisÀÀnkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisÀÀn- ja uloskirjautumiseen sÀhköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen kÀÀnnöksissÀ on saatettu kÀyttÀÀ automatisoituja kÀÀnnöstyökaluja

Talon sÀÀnnöt

Long term (28 night or longer) stays are only accepted April through November
Signed rental agreement required within 24 hours of booking (with complimentary cancellation available within 24 hours if terms not acceptable)

Lemmikit

  • LemmikkejĂ€ ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien jÀrjestÀminen ei ole sallittua

TupakointikÀytÀnnöt

Tupakointi ei ole sallittu

TÀrkeÀÀ tietoa

HyvÀ tietÀÀ

TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankÀynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
LisÀhenkilöistÀ saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
SisÀÀnkirjautumisen yhteydessÀ saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekÀ pankki- tai luottokortti tai kÀteisellÀ maksettava takuumaksu mahdollisten lisÀmaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisÀÀnkirjautumishetkellÀ, ja niistÀ saatetaan veloittaa lisÀmaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmÀtapahtumien jÀrjestÀminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, ettÀ majoituspaikassa on hÀkÀvaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, ettÀ majoituspaikassa on palovaroitin
TÀmÀn majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja suoratelkilukko
TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sÀhköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisÀÀn- ja uloskirjautumisohjeet sÀhköpostitse. Saat myös Vrbolta sÀhköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskÀytÀntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien sÀÀdösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellÀ

453116

Dining al-frecso pool balcony golf hiking village center amazing summer location – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvÀ

Arvosana 10 - Loistava. 19 kautta 21 arvostelua
Arvosana 8 - HyvÀ. 1 kautta 21 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 21 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 21 arvostelua
Arvosana 2 - HirveÀ. 0 kautta 21 arvostelua

9,8/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 HyvÀ

Amy H.

HyvÀÀ: Siisteys
There was some confusion at check-in but it was resolved with a phone call quickly and easily. We were unable to acquire an additional blanket for one of our children, the fireplace in the master bedroom did not work, one of the smoke detectors needed its battery replaced and our only option to get it to stop beeping was to take it down to the front desk. Many of the lights were flashing. Aside from these few things it was a great property, convenient location, and we would stay again.
Yöpyi 8 yötÀ joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Lisa T.

HyvÀÀ: Siisteys

Great stay!

Property was exactly as advertised. Beds were super comfortable (did not use top bunks or sofa bed). Well stocked with paper towels, toilet paper, dish soap, laundry detergent, trash bags). You never know what a VRBO will have but no spices or anything left over. Kitchen well stocked with what you need! The 4 robes were a nice touch! Shuttles say they run every 15 min but they were more like 5 min apart. It was super easy to get to the lifts each morning. We walked down the hill home. Easy walk! Everyone enjoyed the hot tub in the evenings! I would highly recommend this property.
Yöpyi 5 yötÀ maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Paul F., GREENBRAE

HyvÀÀ: Siisteys

Great location

Very convenient and comfortable
Yöpyi 4 yötÀ helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Sean W.

HyvÀÀ: Siisteys

Silverado 221

We would highly recommend this host. It exceeded our expectations. Nicely updated. Close proximity to the lifts. Canyons Village Rentals was very attentive to our needs.
Yöpyi 6 yötÀ helmikuussa 2024

10/10 Loistava

Adam Z.

HyvÀÀ: Siisteys

Great condo in Canyons Village

This spacious home away from home type condo was great for our family. It was close enough to walk up the hill to the Canyons base or take the free shuttle outside the lobby.to the Cabriolet gondola. There was no ski Valet in the Silverado, so we did have to carry all of our skis back and forth through the complex each day. However, the unit had a nice ski and snowboard rack in the foyer. We look forward to staying there again upon our next trip to Canyons.
Yöpyi 6 yötÀ maaliskuussa 2022

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Siisteys

great stay for family

it was easy check in, clean and very well stocked with plates, toiletries, towels, etc. great space and lay out for my three children. they loved it which is very important. the access to ski lift was with shuttle down to cabriolet and it was a breeze, great when you hate walking in ski boots.
Yöpyi 5 yötÀ maaliskuussa 2022

10/10 Loistava

Rene G., San Diego

HyvÀÀ: Siisteys

Nice Property and Location

This unit had a nice layout, it was large and spacious.
Yöpyi 5 yötÀ maaliskuussa 2022

10/10 Loistava

Christine F.

HyvÀÀ: Siisteys

Ski trip.

Great location. 10 min walk to lift. Great bedroom layouts. Appreciate having basic items such as laundry detergent etc.
Yöpyi 5 yötÀ helmikuussa 2022

10/10 Loistava

John K.

HyvÀÀ: Siisteys

Great ski vacation

Great size and location. Not ski in ski out but because of how easy and frequent the shuttles were there wasn't a need to walk more than a couple hundred feet in boots
Yöpyi 5 yötÀ helmikuussa 2022

10/10 Loistava

Cheri A.

HyvÀÀ: Siisteys

Great Ski Vacation

We stayed here with a group of 6 and the unit was perfect. The condo had lots of room and three bedrooms which was great. Location was good. The condo was close to the Red Pine Express Lift. Easy walking to restaurants.
Yöpyi 3 yötÀ tammikuussa 2022

10/10 Loistava

Lily A.

HyvÀÀ: Siisteys

Nice place, clean, pretty view

My friends and I had a great time here. There were plenty of towels, a good amount of space, and overall very happy with our stay.
Yöpyi 5 yötÀ joulukuussa 2021

10/10 Loistava

Norman F., Columbus, MS

HyvÀÀ: Siisteys

Winter 2022

Enjoyed our stay very much.
Yöpyi 4 yötÀ tammikuussa 2022

6/10 OK

Eddie D.

HyvÀÀ: Siisteys

Not a great property if you plan on skiing a lot

The good: Unit had ample room. Bathrooms were spacious, well equipped, and luxurious. Kitchen had necessary equipment. Pool and hot tub were functional and well maintained. Plenty of linens were provided. The bad: If you are staying in the Canyons to ski with a family, I would not recommend staying at this property. The listing indicated “steps to skiing”. Perhaps it was a literal description because you will need to climb about 50 steps to get to the chairlifts. The Silverado Lodge is oddly placed within the Canyons. You can take a bus down to the main transit center and ride the Cabriolet lift or walk/bus to the bottom of the steps that go up to Orange Bubble and the Red Pine Gondola. But walking to the lifts with ski boots from Silverado Lodge is unpleasant, especially if you have kids with you. To make matters worse, the room associated with this listing is in the complete opposite end of the building from the front door. While the map in the listing may make it look like it isn’t far and “steps to skiing”, the elevation is not accurately portrayed in the map. It’s probably an ok place to stay if you aren’t skiing but I would not stay in Silverado Lodge again if I were in the Canyons to ski. You will be better off staying off site and parking in the main lot by the base of the Cabriolet lift. An ever-better option would be the Wyndham or Waldorf that has their own lift. The overall placement of Silverado Lodge is terrible in my opinion for skiing. Some other frustrations were the fact that the Silverado “ski check” which was advertised was closed due to construction, so we had to carry our skis up to the room each night. The check-in process also wasn’t smooth as our keys didn’t work the first time. This was frustrating considering the room is extremely far away from the front desk. Additionally, while it may look like from the pictures that there is ample cabinet space in the kitchen, some cabinets have locks on them and cannot be used. So we really didn’t have a lot of space to store our groceries that we stocked up on.
Yöpyi 4 yötÀ joulukuussa 2021

10/10 Loistava

HENRY P.

HyvÀÀ: Siisteys

Best Stay Ever!!!

Everyone was so nice and pleasant. Everything was a delight, plus there was fireworks!!!
Yöpyi 4 yötÀ joulukuussa 2021

10/10 Loistava

Graham D.

HyvÀÀ: Siisteys

Colder weather get away

We loved the condo! It’s big, and has plenty of space so you don’t feel on top of each other. The views are incredible too. It’s walking distance to the village and a short drive into downtown Park City. Only complaint would be the living room furniture could be little more compfotable. Otherwise great place.
Yöpyi 7 yötÀ lokakuussa 2021

10/10 Loistava

Anna I.

HyvÀÀ: Siisteys

Great Unit!

The unit was very clean, it was large enough for our family of 6, and had some great views! The location was also ideal—only a short drive (or bus ride) to downtown Park City, and only a brief walk up to the village center area where there is dining and activities! Definitely recommend staying here!

10/10 Loistava

Lisa M., Ventura IA

HyvÀÀ: Siisteys

Beautiful place !

Loved the corner unit and the customer service we got from Brad was exceptional!
Yöpyi 14 yötÀ toukokuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Siisteys

Clean, convenient condo

The condo was clean and very spacious for our group of 5. I would definitely consider staying here again!
Yöpyi 6 yötÀ tammikuussa 2020

10/10 Loistava

Robert K.

HyvÀÀ: Siisteys

family gives it five stars

The unit was perfect for our family. We loved the big living area with lots of natural light and the bunk beds were perfect for our kids. The washer dryer is the best when you have kids and the big kitchen was really nice! Will definitely be coming back!

10/10 Loistava

Jeff G.

HyvÀÀ: Siisteys

great stay, best unit

The room was so nice! We loved how close we were to the main area of the resort. Easy access to the bus stop to Main Street was a huge bonus. Thank you, Brad!

10/10 Loistava

darcy q.

HyvÀÀ: Siisteys

will return

Brad's place was great. Very clean, equipped with everything you might need and the bunk beds in the second bedroom were perfect. We felt right at home. There is a lot of space to spread out. We've already booked to return this winter.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2019