Tämä 120 vuotta vanha kylätalo, joka sijaitsee tunnin ajomatkan päässä Luccasta pohjoiseen, tarjoaa yksityisen suolavesialtaan ja kävelymatkan päässä olevan hyvän ravintolan sekä muita palveluita. Kiinteistö on suuri ja se on jaettu neljään erilliseen asuntoon (vuokrataan vain yhdessä), joten se sopii erinomaisesti suurille ryhmille, jotka haluavat lomailla yhdessä mutta säilyttää yksityisyyden toisistaan.
Jokaisella asunnolla on oma sisäänkäynti, se on varusteltu itsenäisesti ja sillä on oma ulkoalue. Lisäksi käytössä on suuri patio yhteisiin ulkoilma-aterioihin, sekä grilli ja ulkokeittiö. Tätä aluetta voidaan käyttää myös sateen sattuessa.
Omistaja voi järjestää pyynnöstä pizza-iltoja tai tarjota paikallisia perinteisiä aterioita, joten jos et halua lähteä ulos, sinua hemmotellaan kotona! Voit jopa oppia leipomaan leipää ja tekemään omia pizzoja ja nauttia lopputuloksista. Voit myös tilata aperitiivit altaalle ennen illallista välipaloiksi. Ulkokeittiöalue ja puu-uuni ovat varattu omistajan käyttöön aterioiden valmistamiseen vieraille, mutta ruokailu tapahtuu siellä tai sisällä suuressa “juhla-/ruokasalissa” aterian varauksen yhteydessä.
Asunnoissa on palkkikatot ja perinteinen lattiamateriaali kauttaaltaan. Ne on kunnostettu ja sisustettu rakennuksen ikää kunnioittaen, mutta niissä on toimivat ja hyvin varustellut keittiöt sekä modernit suihkutilat.
Jokaisessa lomahuoneistossa on olo-/ruokailutila sekä täysin varusteltu keittiö, mukaan lukien astianpesukone. Yhdessä asunnossa on lisäksi suuri juomakaappi sekä suuri ruokailutila kaikille yhteisesti.
9 MAKUUHUONETTA ja 7 KYLPYHUONETTA sekä erillinen WC:
Mansarda – 2 kahden hengen makuuhuonetta, 2 kylpyhuonetta, yksityinen kattoterassi, majoitus 4 hengelle. Yksi huone voidaan pyynnöstä muuttaa kahden erillisvuoteen huoneeksi.
Lido – 3 kahden hengen makuuhuonetta, 3 kylpyhuonetta, majoitus 6 hengelle. Yksi huone voidaan pyynnöstä muuttaa kahden erillisvuoteen huoneeksi.
Taverna – 2 makuuhuonetta (yksi kahden hengen huone ja kerrossänkyhuone sekä yksi lisävuode) ja 1 kylpyhuone, majoitus 4 + 1 hengelle.
Villino – erillinen pieni huvila päärakennuksen vieressä – 2 makuuhuonetta (yksi kahden hengen ja yksi kahden hengen erillisvuoteilla varustettu huone sekä yksi lisävuode mansardatilassa) ja 1 kylpyhuone, majoitus 4 + 1 hengelle, oma kattoterassi.
Ilmainen WiFi-internetyhteys.
Muut palvelut:
Pyykinpesukone
Tasainen, muurattu ja portilla suljettu puutarha – valaistu yöllä
Uima-allas 12 m × 6 m (suolavesi)
Grillausalue / ulkokeittiö (katettu), jossa tilaa yhteiselle ruokailulle
Oma kasvimaa – poimi itse!
Ateriat pyynnöstä – varaa etukäteen
Mahdollisuus oppia leipomaan leipää ja pizzaa puu-uunissa tai auttaa omistajaa kotitekoisen pastan valmistuksessa
Pysäköinti
Sijainti:
Huomaa, että automaattiset etäisyystiedot voivat olla harhaanjohtavia maaseudulla. Vaikka jotkut paikat voivat näyttää olevan lähellä ”linnuntietä”, kävelyreitit ovat usein epäkäytännöllisiä
Talo sijaitsee Pieve Foscianan kylässä, jossa on hyvä ravintola, kauppoja, baareja, pankki sekä upea deli-myymälä, joka myy kotitekoista lämmintä ruokaa mukaan ja jonka menu vaihtuu päivittäin.
Alle viiden minuutin ajomatkan päässä on Castelnuovon markkinakaupunki, jossa on kaikki palvelut kuten supermarketit, kaupat, baarit, ravintolat ja rautatieasema autottomia retkiä varten.
Päiväretkien etäisyydet:
Luccan muurien ympäröimä kaupunki: 1 tunti tai vähemmän
Pisa ja sen kalteva torni: 1 h 20 min
Firenze: 90 min
Castelnuovo (paikallinen markkinakaupunki): 5 min
Barga (kaunis keskiaikainen kaupunki, tunnettu ravintoloistaan): 20 min
AUTO SUOSITELLAAN VÄLTTÄMÄTTÖMÄSTI
Matkailurekisterinumerot:
IT046025B4XKAW85CD
IT046025B4C7PR38JY
IT046025B48LVGCT51
IT046025B4FXJUFCKV
Orecchiellan kansallispuisto: 25 min
Verrucole-linnoitus (upeat näkymät ja interaktiivinen museo): 20 min, kuten myös Buffardello-seikkailupuisto ja köysirata