Hotellit Plagnen hiihtokeskus
Vertaa 498 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 146 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Plagnen hiihtokeskus: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Plagnen hiihtokeskus

PopAlp la Plagne

Araucaria Hotel & Spa

Hôtel La Plagne Le Terra Nova

ho36 La Plagne

MGM Hôtels & Résidences – Résidence Manaka

Plagne Centre STUDIO Ski Ski remontoitu 2013

Love 2000 5 pers. at the foot of the slopes with Mont Blanc view

Résidence Odalys Le Pelvoux

8/10 people at the foot of the slopes La Plagne Centre

Plagne center Pied des pistes

Les Coches: Chalet at the foot of the slopes with views of Mont Blanc

Madame Vacances Les Chalets des Alpages

APARTMENT 55 M2 - TRACKSIN JALKAA - LA PLAGNE CENTER

Beautiful apartment for 8, balcony, ski-in ski-out
Kohteen Plagnen hiihtokeskus hotellit
Harkitsetko retkeä kohteeseen Plagnen hiihtokeskus? Jos haluat löytää yöpymispaikan, joka sijaitsee lähellä nähtävyyksiä, voit antaa lomapäiväsi ja käyttää hotellihakutulosten vieressä olevia suodattimia löytääksesi tällaisen hotellin. Voit valita 527 hotellista ja muusta majoitusvaihtoehdosta kohteessa Plagnen hiihtokeskus löytääksesi itsellesi sopivan yöpymispaikan.
Suosittuja hotelleja ja muita majoitusvaihtoehtoja kohteessa Plagnen hiihtokeskus
Kun etsit yöpymispaikkaa kohteessa Plagnen hiihtokeskus, voit käyttää ebookersin sivustoa löytääksesi hotellin, joka tarjoaa palveluina esimerkiksi internetyhteyden, uima-altaan tai ilmaiset lentokenttäkuljetukset. Voit käyttää suodattimia rajataksesi hotellihakuasi, jotta näet vain sinulle tärkeät palvelut, kuten ilmastoinnin ja huoneessa olevan keittiön.
Asiakkaat pitävät näistä hotelleista kohteessa Plagnen hiihtokeskus niiden ilmaisen aamupalan takia:
- Hôtel La Plagne Le Terra Nova
- Belambra Hotel La Plagne « Le Terra Nova » - B&B
Tämä kohteen Plagnen hiihtokeskus majoituspaikka on suosittu matkailijoiden keskuudessa uima-altaan takia:
- Araucaria Hotel & Spa
Matkailijat, jotka yöpyivät tässä hotellissa kohteessa Plagnen hiihtokeskus, pitivät paikan päällä olevasta kuntosalista:
- Hôtel La Plagne Le Terra Nova
Kohteeseen Plagnen hiihtokeskus tutustuminen
Ystävällinen Plagnen hiihtokeskus on tunnettu ravintoloista. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Plagnen hiihtokeskus ja sen lähellä kuuluu:
- La Bergerie -hiihtohissi
- Pollux
- Paradiski-hiihtokeskus
- Grande Rochetten Funiplagne-hiihtohissi
- Colorado-hiihtohissi
- Oxygène-hiihtokoulu
- Mont Saint-Sauveur
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Plagnen hiihtokeskus?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Plagnen hiihtokeskus, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Plagnen hiihtokeskus, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas syyskuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on -1 °C ja öisin -12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 264 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 12 °C päivisin ja -4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 305 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 15 °C ja öisin 4 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 192 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 7 °C ja -10 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 364 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Plagnen hiihtokeskus on 1125 cm.
Plagnen hiihtokeskus: Hotellitiedot
Majoitukset | 498 |
|---|---|
Halvin hinta | 146 € |
Korkein hinta | 231 € |
Suositut hotellit | PopAlp la Plagne, Araucaria Hotel & Spa, Hôtel La Plagne Le Terra Nova, ho36 La Plagne, MGM Hôtels & Résidences – Résidence Manaka, Plagne Centre STUDIO Ski Ski remontoitu 2013, Love 2000 5 pers. at the foot of the slopes with Mont Blanc view, Résidence Odalys Le Pelvoux, 8/10 people at the foot of the slopes La Plagne Centre, Plagne center Pied des pistes, Les Coches: Chalet at the foot of the slopes with views of Mont Blanc, Madame Vacances Les Chalets des Alpages, APARTMENT 55 M2 - TRACKSIN JALKAA - LA PLAGNE CENTER, Beautiful apartment for 8, balcony, ski-in ski-out, Mökki sijaitsee PLAGNE-keskuksessa, Paradiski-hiihtoalueen sydämessä 3 minuutin päässä rinteistä |


