Baari/aulabaari, concierge-palvelut ja puutarha kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen mannermainen aamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on kielitaitoinen henkilökunta ja juhlasali. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Solar Branco Eco Estate tarjoaa 8 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen pullovesi. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on työpöytä. Huoneessa on pillowtop-patjallinen sänky, jossa on ylelliset vuodevaatteet. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle). Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, tohvelit, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja kattotuulettimet. Hierontapalvelu huoneessa, allergiatestatut vuodevaatteet ja pyyhkeiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Solar Branco Eco Estate sijaitsee lähellä kohdetta Ponta Delgadan satama. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Jos nälkä yllättää, ota suunnaksesi majoituspaikan sushibaari
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, matkatavarasäilytys ja virtuaalinen vastaanotto
Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Praia das Milíciasin ranta ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Ponta Delgadan satama
Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.
Solar Branco Eco Estate tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, kielitaitoisen henkilökunnan ja puutarhan. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen. Solar Branco Eco Estate remontoitiin täysin kesäkuussa 2022.
Tämä 4 tähden hotelli on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 8.30–10.00.
Senhor Raposa – sushibaari paikanpäällä. Varaus on pakollinen. Auki tiettyinä päivinä
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä on sähköauton latauspiste
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.30–10.00
Baari/aulabaari
Paikan päällä olevat ravintolat
Senhor Raposa
Mukavuudet
Juomavesiautomaatti
Matkatavarasäilytys
Opaskirjoja
Virtuaalinen vastaanottotiski
Palvelut asiakkaille
Concierge-palvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Kasvimaa
Luonnonsuojelualueella
Puutarha
Puutarhakalusteet
Terassi
Kylpylä
Huoneessa tarjottavaa hierontaa
Esteettömyys
Ei hissiä
Muuta
Ei muovisia juomapillejä
Ei muovisia kahvinsekoittajia
Ei muovisia vesipulloja
Ei muovisia virvoitusjuomapulloja
Juhlasali
Juomavesiautomaatin käyttöä suositellaan
Kaksilasiset ikkunat
Kattava kierrätyskäytäntö
Kattava ruokajätettä koskeva käytäntö
Koko majoituspaikka remontoitu – kesäkuu 2022
Savuton majoituspaikka
Uudelleenkäytettävä astiasto
Uudelleenkäytettävät kupit
Vegaaniruokavaihtoehtoja
Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta on peräisin LED-lampuista
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 72 tuntia ennen saapumista. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Alle 16-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 16-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 2.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 3 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämä majoituspaikka hyödyntää aurinkovoimaa, ja lisäksi siellä on käytössä ympäristöystävälliset puhdistusaineet
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ulkovalaistus
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 72 tuntia ennen saapumista. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan. Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Korkeintaan 16 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
Solar Branco Eco Estate – arvostelut
Arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 16 kautta 16 arvostelua
10–Loistava
16
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 16 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 16 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 16 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 16 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
10/10
Henkilökunta ja palvelu
10/10
Palvelut/mukavuudet
10/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
Radhika, Victoria
2.11.2025
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Everyone at Solar Branco was so welcoming and we really appreciated the small touches like early check in, gin o’clock, and even getting sent on our early plane with breakfast.
Radhika
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Edward John
Matkusti kumppanin kanssa
9.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
What’s not to like? Engaging, charismatic team; superb location, views, and setting; delectable sushi dinner; generous, locally sourced breakfast; Ali’s inspired storytelling in the Gin Library; Caroline’s expert advice; and Gina, Snowball, and Tony to boot!
Edward John
Yöpyi 8 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Rocío Mateos Del
Matkusti kumppanin kanssa
26.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Habitaciones amplias y limpias. Desayuno tipo buffet muy chiquitito pero con productos locales y caseros.
Entorno muy tranquilo.
Rubén nos acogió muy bien y el personal que estaba en el comedor muy amable también
Rocío Mateos Del
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Robin
10.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Più che ottimo
Nessun difetto sulla struttura ed il servizio.
Per chi volesse qualcosa di diverso ma nello stesso tempo rilassante, allora questo fa per voi .
Robin
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Axle Von Garde
Matkusti kumppanin kanssa
9.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I’ve stayed in a couple of different properties in São Miguel and I could honestly say that this was the best hotel on the island. The sweetest part of the hotel were the hosts Caroline, Ali, Ruben and the rest of the team. I can’t wait to go back again!
Axle Von Garde
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Liikematkailija
15.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Beautiful location, exceptionally friendly, great breakfast, love the Gin Library!
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024
10/10 Loistava
Christina
Matkusti kumppanin kanssa
5.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This estate exceeded our expectations. We were greeted by Ruben, which was the most welcoming check in we have ever received. We stayed in the renovated barn room which was large & comfortable. The estate is tucked away on a hilltop with beautiful views. It’s been renovated beautifully, but keeping interesting features such as its original doors & tile. The gin library in particular was a special surprise. It’s one of the largest in Europe with over 1,400 types of gin. We looked forward to gin o clock everyday where guests get a drink on the house each day. Lemon & Ricardo were extremely friendly and made us feel right at home. They are very passionate about what they do and every day was an exciting & entertaining experience. Everything at the estate is farm to table. The fruits are grown on site and the pastries are homemade. The breakfast was the best we had on the island and we looked forward to it every morning. I wish I could purchase the home made jams, they were the BEST! The location was a great base, away from the hustle & bustle of ponta del Gada but close enough if you’d like to visit! Everything was just a short ride away from all the other main touristy spots. We would stay here again! Outstanding hospitality!!
Christina
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024
10/10 Loistava
Jeanne
3.12.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It is beautiful lodging with delicious healthy breakfast, fabulous sushi dinner available and the fun Gin library bar. The location is good for exploring the island by car as it is on eastern edge of town, but still close to drive to restaurants in Ponta Delgado
Jeanne
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2023
10/10 Loistava
Derek B
28.11.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Derek B
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2023
10/10 Loistava
Alois
11.11.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
*
Alois
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2023
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Matkusti ryhmän kanssa
7.10.2023
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
I couldn't recommend a better place to stay
I booked this stay after hearing my friend's recommendation about this place. And now having been there, I couldn't have found a better place to stay. Ali and Caroline were super responsive, friendly, and the best hosts. Everything from check-in to check-out was very smooth. Complimentary drinks from Gin Library was amazing and it was also a great time to meet other travelers. Room was extremely clean and you could tell a lot of thought was put in making the space an exceptional stay.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023
10/10 Loistava
Pete
Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
26.9.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is the most memorable property my wife and I have ever stayed at. We rented The Ruin and pictures don't do it justice. The entire estate was absolutely stunning, the people were like friends immediately, and the attention to caring for the clientele was unmatched. And that's not even considering the gin, which may have been the best part! Caroline and Ali and their team are the best, and we will definitely be back!
Pete
10/10 Loistava
Sarah
Matkusti kumppanin kanssa
14.9.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Das Solar ist ein Traum. Ruhig gelegen mit einer wunderschönen Anlage mit selbst angebauten Obst und Gemüse. Das Frühstück ist liebevoll zubereitet mit regionalen Köstlichkeiten. Die Zimmer sind sehr geräumig und perfekt ausgestattet. Highlights sind die Ginbar und eine der besten Matratze, auf der ich je geschlafen habe.
Sarah
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023
10/10 Loistava
Mary
5.9.2023
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Caroline, the owner, went out of her way to make me comfortable and provided an early checkin since my flight came early in the day.
The complementary gin and tonic were a bonus. Very clean bright. Mary
Mary
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023
10/10 Loistava
Sowadi
19.7.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sowadi
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2023
10/10 Loistava
Jou-Wei
18.7.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
It was very nice experience.
They have very nice Gin.
For the Gin fan definitely need to visit their gin library.
Also
Ali and Ruben were so friendly and helpful.
We had wonderful time there!