Seascape Holidays - Coral Apartments

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Seascape Holidays - Coral Apartments valokuvagalleria

Ulkouima-allas, aurinkotuoleja
Ulkopuoli
Huoneisto, 1 makuuhuone | 1 makuuhuone, yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu
Huoneisto, 1 makuuhuone | Olohuone | Taulutelevisio
Ulkopuoli

Arvostelut

7,8 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesu
  • Keittiö

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
9-11 Blake St, Port Douglas, QLD, 4877
  • Place, Four Mile Beach (ranta)
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Macrossan Street
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Crystalbrook Superyacht Marina
    ‪16 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Huoneisto, 1 makuuhuone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä puutarhaan
  • 52 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Huoneisto, 1 makuuhuone

  • Näkymä puutarhaan
  • 52 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Seascape Holidays - Coral Apartments

Hotelli, jossa on ilmainen pysäköinti
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, pyykinpesutilat ja express-uloskirjautuminen. Omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu, puutarha ja grillejä. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
Seascape Holidays - Coral Apartments tarjoaa 3 ilmastoitua huonetta, joissa on pyykinpesukone/kuivausrumpu ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke tai terassi. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on oleskelualue ja niissä on myös työpöytä. Tämän 3,5 tähden hotellin huoneissa on keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.

Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Taulutelevisio, digitaalikanavat. Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja kattotuulettimet. Siivous on saatavilla viikottain.

Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Seascape Holidays - Coral Apartments sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Port Douglas Splash Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen omatoimisen pysäköinnin sekä ulkouima-altaan ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja terassi
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Port Douglas Splash Park ja 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Four Mile Beach (ranta)
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Seascape Holidays - Coral Apartments tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan, terassin ja grillejä. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla pyynnöstä) ovat saatavilla lisämaksusta. Seascape Holidays - Coral Apartments tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun, puutarhan ja pyykinpesutilat. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 3,5 tähden hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) klo 4.00–0.00 pyynnöstä
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Tekemistä

  • Ulkouima-allas

Perheystävällinen

  • Erillinen makuuhuone
  • Jääkaappi huoneessa
  • Keittiö huoneessa
  • Mikroaaltouuni huoneessa
  • Pesukone/kuivausrumpu huoneessa
  • Pyykinpesutilat
  • Ulkouima-allas
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Pyykinpesutilat

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (viikoittain)

Ulkotilat

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Grilli
  • Puutarha
  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ei hissiä
  • Esteettömät lentokenttäkuljetukset

Muuta

  • 3 kerrosta
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Keittiö
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Erillinen oleskelualue
  • Ilmastointi
  • Kattotuuletin
  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu
  • Silitysrauta/-lauta
  • Työpöytä
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 17.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 72 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Shop 9 / 50 Macrossan Street ( access Via Owen Street).
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 17.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Majoitusliikkeen sisäänkirjautuminen on Owen Streetillä postia vastapäätä.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 55 AUD per henkilö yhteen suuntaan
  • Kuljetuksen hinta per lapsi: 20 AUD (yhteen suuntaan), (max. ikä 12 vuoden ikäiset)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin ja turvajärjestelmä
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Seascape Holidays - Coral Apartments tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 72 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Shop 9 / 50 Macrossan Street ( access Via Owen Street)
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 17.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Coral Apartments Latitude 16
Coral Apartments Latitude 16 Port Douglas
Coral Latitude 16
Coral Latitude 16 Port Douglas
Seascape Holidays Coral Apartments Port Douglas
Seascape Holidays Coral Apartments
Seascape Holidays Coral Port Douglas
Seascape Holidays Coral
Seascape Holidays - Coral Apartments Hotel
Seascape Holidays - Coral Apartments Port Douglas
Seascape Holidays - Coral Apartments Hotel Port Douglas

Seascape Holidays - Coral Apartments – arvostelut

Arvostelut

7,8

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 22 kautta 60 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 19 kautta 60 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 13 kautta 60 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 3 kautta 60 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 60 arvostelua

7,6/10

Siisteys

6,8/10

Henkilökunta ja palvelu

8,6/10

Palvelut/mukavuudet

7,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Rauhallinen hotelli hyvällä sijainnilla.

10/10 Loistava

Junichi

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
生活に必要なものはほぼ揃っており、とても快適に過ごすことができました。 日本から行かれる場合は、調理の際、食事の際にお箸がないので、持参されることをおすすめします。 塩、胡椒、食器用洗剤、薄いスポンジ、ラップ、アルミホイルが置いてありました。 調味料は持参されたほうが安心かと思います。 バスタオル2枚とバスマット、ハンドタオル1枚は備品でありましたが、フェイスタオルはありませんので、持参をお勧めします。 洗濯機と乾燥機がお部屋にあるため、次回からは衣類の持参枚数も減らせそうです。 1回分の衣類用洗剤もありました。 シャンプー、コンディショナーは2セット、固形石鹸が2個ありました。 プールがありましたが、入り方がわかりませんでした。 駐車場は空いているスペースに停めるようになっていました。 お部屋は古いですが清潔に整備されていて、もっと長期滞在したいなと思える施設でした。 チェックインはオンライン、チェックアウトは鍵を置いて施錠して退室すれば良いので、とってもスムーズでした。
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Jerilyn

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
We enjoyed our 8 night stay at Coral Apartments. It was within walking distance to everything in Port Douglas. (We like to walk, so this statement may not be true to people who don't walk a lot). Our unit was on the ground floor next to the pool, and most of the time we had it to ourselves. Only complaint was that the kitchen was minimally equipped and we like to cook.
Yöpyi 8 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Taylor

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great space located close to everything
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Ben

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I liked the spaciousness of our one bedroom apartment and the fact it had full kitchen and laundry facilities, also it was the best priced accomadation in the area
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2023

10/10 Loistava

Anita

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
A well located property with good facilities.
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2023

8/10 Hyvä

Jenny, Brisbane

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Excellent location. Not “new” but more than adequate.
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2020

8/10 Hyvä

Cass, Sydney

Matkusti pienten lasten kanssa, Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We liked the location and the value for money. But we didn’t like that they only provided one and a half toilet rolls for the whole week also there is no wifi
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Jeroen

Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Location convenient to beach and the main strip in Port Douglas.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2019

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Terrible stay

Terrible stay! Had a late arrival and a big day of travelling we got there to find out we had been given a room that was a huge mess no beds made etc etc had to try and hunt down a phone finally found one and he came and put us in a room that was not as good as the one we paid for. By then was to late to get dinner. Then all the kitchen utensils where dirty. Then on our last day we washed all our clothes (chose this place as it had it's own washing machine and dryer etc) and the dryer didnt work so had to take wet clothes with us. Which put us overweight. He gave us an extra couple of hours late checkout and when I emailed him he believes that was enough in return for all of our bad experiences. Personally I didnt. On the positive side pourt douglas is awesome just be careful where you choose to stay!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
easy walking to all of the area the room was excellent for the two of us
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Good but the hotel reception was not manned. We had to go to another hotel if we needed staff service. For example, my toilet paper had run out. I had to just go to the shop to buy one because I was too embarrassed to go to another hotel just to ask for a toilet paper.
Yöpyi 6 yötä marraskuussa 2018

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys
Needs a proper reading light.Needs a hair dryer.Needs a fanlight over cook top.The floor needs washing.Water Jug black on the inside.After cleaning it,we then enjoyed a Cup of Coffee.Looking out the Window,a big sign of Pool Rules was blocking the view to Pool.We are not angry or unreasonable only a little disappointed.Other then that,we had a lovely time in Port Douglas.A beautiful Place.The location of the Seascape is excellent.Near Beach and main Street.
Yöpyi 16 yötä elokuussa 2018

8/10 Hyvä

Dave, Caloundra

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Good spot, not far from town, close to the beach

Very easy booking online. We arrived earlier than expected and Sarah at the office was very helpful organising housekeeping to be done so we could occupy the room. The place is about 1 km to the main street of town, an easy walk, or get one one the local shuttles (they're easy to book and very cheap). Also, its only a few minutes walk to Four Mile Beach. Enjoyed our stay, the only downside was that our room overlooked the main road from highway to town, so there was a lot of traffic noise during the day.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2018

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Enjoyable stay with all necessary cooking and cutlery. It was difficult to sleep being right next to the main road though. Nice pool and BBQ area
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2018

4/10 Huono

Sue, Melbourne

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Cleaners

I found the room to need better cleaners and maintenance. Lots of mold in shower area that could be wiped of if cleaned, washing machine filter very dirty, dryer filter kept dropping of leaving fluff every were.No spare roll of toilet paper especially when we stayed a week, shower wouldn't work on our last day, dirty large mark across nearly whole of one wall, batteries in remote were rotting and flat. To be honest I could go on and on. We go to North Qld a few times a year will never stay here again.
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2017

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Quiet and relaxing with a nice pool.

Well equipped suite with laundry facilities in the room. Nice place to relax at the end of our trip. Only concern were the ants (by the thousands) that were out on the balcony. Then noticed there were some in the unit as well around the sliding doors and the air conditioning unit. Did use some insect spray that was in the cupboard.

10/10 Loistava

jane, Horsham

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
love it here as it is quiet self contained and in walking distance of the beach and street.

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Good position

Needs doing up desperately. In a good position but old and tired

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

handy to beach relatively quiet

had to rate 'staff ', but we didn't see any. key was left for us to pick up (after much hassle, trying to find a number on the main st) apparently a message sent to our mob. ph, but of course that was left in NZ (didn't need a ph for a one week stay) Otherwise all okay

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
It was great. The room was nice, walking distance into town and good barbeque area

10/10 Loistava

Katherine, Warrnambool, Victoria

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

everything we needed

comfortable apartment in walking distance to beach, shops, restaurants - everything a tourist would require.

10/10 Loistava

Jason, Townsville, Australia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Self contained apartment, close to the beach.

Self contained apartment. Full kitchen. Large fridge. Includes washing machine and dryer. Very quiet. My room opened out onto the very nice landscaped pool. Plenty of off street parking. Close to restaurants.

6/10 OK

Pam, Melbourne

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys

It was just ok

I have said I wouldn't recommend this guest house to friends but that's only because there are so many other guest houses in Port Douglas for the same price I felt there was too much light coming in the bedroom at night from lights on outside ( we overlooked the carpark) and the bathroom needed a good spring clean. Their cleaners need to pay a bit more attention to detail. The shower had only been wiped down not scrubbed (which it needed) But it was quiet enough and the bed comfortable I had asked for, and been given assurance that I could have, a twin bed room but when we got there it was a King bed. Had to go to another apartment block to get the keys and then back again there to return them. For what we got I thought it was a bit over priced, especially when it was meant to be a special deal. It was nice to have the laundry in the bathroom and have washing powder etc there to use We still enjoying the sun and shopping in Port Douglas