Siirry sivun pääosioon
Pääosion alkuosa

Tarkista saatavuus antamalla päivämäärät

Spa Hotel Standard Twin Room

Sänkyjen määrä 2 yhden hengen sänkyä Huoneessa yöpyvien maksimimäärä 2 maks.
144 €* Per yö/huone 2.4. - 3.4.

Kartanohotellin sviitti

Sänkyjen määrä 1 suuri parisänky Huoneessa yöpyvien maksimimäärä 2 maks.

Kartanohotellin Imperial kahden hengen huone

Sänkyjen määrä 1 suuri parisänky Huoneessa yöpyvien maksimimäärä 2 maks.

Kylpylähotellin Superior kahden hengen huone

Sänkyjen määrä 1 täysikokoinen sänky Huoneessa yöpyvien maksimimäärä 2 maks.

Kylpylähotellin kahden hengen huone

Sänkyjen määrä 1 keskisuuri parisänky Huoneessa yöpyvien maksimimäärä 2 maks.

Spa Hotel Deluxe Room

Sänkyjen määrä 1 suuri parisänky Huoneessa yöpyvien maksimimäärä 4 maks.

Hotellin kuvaus

Hotel Haikko Manor on saanut mainiota palautetta sijainnistaan lähellä kaikkea. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Albert Edelfeltin Ateljeemuseo. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.

  • Ilmainen itsepalveluaamiainen saatavilla viikonloppuisin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos kaipaat syötävää tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy 2 ravintolaa, kahvila ja 3 baaria
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan sisäuima-altaassa tai rentoutumassa sen porealtaassa
  • Majoituspaikan kylpylä hemmottelee asiakkaitaan vesiterapialla, vartalokuorinnoilla tai hieronnoilla
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat sanomalehdet, tallelokero vastaanotossa ja kokoushuoneita
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali, höyrysauna ja sauna
  • Asiakkaat ovat antaneet hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista lähellä kaikkea
  • Sijaitsee vain 1 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Albert Edelfeltin Ateljeemuseo ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Old Porvoo

Hotel Haikko Manor -huonetyypin luokitus perustuu 107 tarkistettuun arvosteluun

Yhteenveto arvostelusta
4,1 /5 4.0 kautta 5.0
Huoneen siisteys 4.5 kautta 5.0
Palvelu ja henkilökunta 4.5 kautta 5.0
Huoneen mukavuus 4.0 kautta 5.0
Hotellin kunto 4.0 kautta 5.0

Hotellin Hotel Haikko Manor asiakasarvostelut

Kaikille (67) Pariskunnat (29) Perhe (2)
3/5
Huoneissa olematon äänieristys käytävälle. Osa henkilökunnasta tylyä, välinpitämätöntä.

, 21.11.2022

Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyllinen?
4/5
Muuten oli hienoa mutta huoneen suihkun lattiakaivo ei ollut matalimmalla kohdalla. Suihkuun kertyi lammikko, joka laajeni ja valui suihkukaapin ulkopuolelle.

, 28.8.2022

Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyllinen?
3/5
Kylpylähotelli oli erittäin suuri pettymys hintaan nähden. Toki nämä kaksi sanaa pitäisi irrottaa toisistaan, sillä kylpylä oli hieno, vaikkakin pieni. Hotellihuoneet muistuttivat enemmänkin laivan hyttejä, ja olivat selkeästikin lähes alkuperäiskunnossa 70-80-luvulta, ja en rehellisesti sanottuna itse hotelliin enään varmaankaan asiakkaaksi menisi. Aamiainen oli hyvä, mutta silti hinta jäi mietityttämään suhteessa paikkaan.

, 24.8.2022

Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyllinen?
3/5
Huoneessa oli likaiset lasit fööni todella likainen. Hieman nuhjuinen vaikutelma. Pienellä panostuksella voisi nostaa tasoa huomattavasti esim. Shampoot ja saippuat tietyltä brändiltä siisteyttä lisää.

, 7.8.2022

Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyllinen?
4/5
Siistiä ulkona ja sisällä. Kaunis ympäristö!

, 4.8.2022

Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyllinen?
3/5

, 18.7.2022

Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyllinen?
5/5

, 3.7.2022

Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyllinen?
1/5

, 29.5.2022

Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyllinen?
4/5
Hyvin meni

, 19.4.2022

Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyllinen?
4/5
Yleinen ilmapiiri hyvä. Kartanon kokolattia teki ilman tunkkaiseksi. Ravintolapalvelut hyvät. Kartanosta ei pääse sisäkautta kylpylään.

, 17.4.2022

Oliko tämä arvostelu sinulle hyödyllinen?

Lisätietoja hotellista Hotel Haikko Manor

Sijainti Haikkoontie 114, Porvoo, 06400

Lisätietoja majoituspaikasta

Hotelli sijaitsee yksityisellä rannalla, joka takaa upeat merimaisemat. Hotel Haikko Manor on täydellinen kohde, jos haluat rentoutua, sillä palveluihin kuuluu muun muassa sisäuima-allas, kuntokeskus ja täyden palvelun kylpylä. Ilmainen aamiainen tarjoillaan viikonloppuisin. Majoituspaikasta löytyy 2 ravintolaa sekä kahvila ja välipalabaari/deli. Majoituspaikan 3 baaria/loungea kutsuvat nauttimaan drinkeistä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Tässä luksusluokan hotellissa on myös poreallas, höyrysauna ja puutarha. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen. Tämä 4 tähden hotelli on savuton.

  • 208 huonetta
  • 2 ravintolaa
  • 3 baaria
  • 14956 neliöjalkaa kokoustilaa
  • 1390 neliömetriä kokoustilaa
  • Ilmainen aamiainen saatavilla
  • Deli
  • Kokouskeskus
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Hääpalvelut saatavilla
  • Kirjasto
  • Terassi
  • Puutarha
  • Piknikalue
  • Lahjaliike
  • Kampaamo
  • Maksulliset sanomalehdet
  • Hissi
  • Savuton hotelli
  • Kahvila

Perheystävälliset palvelut

  • Sisäuima-altaiden lukumäärä − 1
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Välipalabaari/deli

Internet

Kaikissa huoneissa: Ilmainen Wi-Fi

Osassa yleisistä tiloista: Ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti

Ilmainen omatoiminen pysäköinti , Pysäköinti matkailuautoille, busseille ja kuorma-autoille

Liikenneyhteydet

  • Juna-asema: Porvoon bussiasema (6,4 km)
  • Pysäköinti: Ilmainen omatoiminen pysäköinti

Huoneen palvelut/mukavuudet

Hotel Haikko Manor tarjoaa 208 huonetta, joissa on minibaari ja kylpytakit. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. 32-tuumainen taulutelevisio, digitaalikanavat. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin.

  • Minibaari
  • Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina)
  • Taulutelevisio
  • Digitaalikanavat
  • Ylelliset vuodevaatteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Siivous (päivittäin)
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpytakit
  • Puhelin
  • Työpöytä
  • Yksityinen kylpyhuone

Ruoka ja juoma

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen itsepalveluaamiainen viikonloppuisin klo 7.3–10.3.

Hotel Haikko Manor tarjoaa asiakkaidensa käyttöön 2 ravintolaa.

Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Läheiset aktiviteetit

Käytössäsi on sisäuima-allas ja poreallas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluvat kuntokeskus ja sauna.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

  • Koripallomahdollisuus paikan päällä
  • Rantalentopallomahdollisuus paikan päällä
  • Kuntoilutunteja paikan päällä
  • Joogatunteja/-ohjausta paikan päällä

Kylpyläpalvelut

Hotelli tarjoaa asiakkaiden käyttöön täyden palvelun kylpylän. Palveluihin kuuluvat kasvohoidot, vartalon kuorinnat, vartalohoidot ja käsi- ja jalkahoidot. Kylpylästä löytyy sauna, poreallas ja höyrysauna. Kylpylässä on tarjolla muun muassa vesiterapiahoitoja.

  • Kylpylässä sauna
  • Kylpylässä poreallas
  • Kylpylässä höyrysauna
  • Käsi- ja jalkahoitoja
  • Vartalohoitoja
  • Kasvohoitoja
  • Vartalokuorintoja
  • Vesiterapiahoitoja
  • Hierontaa

Esteetön pääsy

Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.

  • Pääsy pyörätuolilla (rajoituksia saattaa olla)
  • Huoneessa liikkumista helpottavat välineet (tietyissä huoneissa)

Hotellin ehdot

Lähtöselvitys

  • Sisäänkirjautumisaika alkaa klo 15
  • Sisäänkirjautumisen päättymisaika: 0
  • Sisäänkirjautumisen alaikäraja: 18

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.

Lähtöpäivä

  • Uloskirjautuminen klo 12 mennessä

Maksutavat

Lapset ja lisävuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 40.00 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Vauvansänky on saatavilla 15 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Käytännöt

Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain

Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta

Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.

Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin

Varaudu: tarkista tämän kohteen viimeisimmät voimassa olevat COVID-19-matkustusvaatimukset ja -toimet ennen kuin matkustat.

Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.

Alle 12-vuotiaita asiakkaita ei sallita kylpylään, uima-altaalle, saunaan tai kuntosalialueelle iltaisin kello 18.00 jälkeen.

Lisäasiakkaista saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikan käytäntöjen mukaisesti.

Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.

Erityispyynnöt toteutetaan mahdollisuuksien mukaan sisäänkirjautumishetkellä. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja.

Tämän majoituspaikan hyväksymät maksutavat ovat Visa, Mastercard, American Express ja Diners Club. Käteismaksuja ei hyväksytä. Asiakkaiden turvallisuuden vuoksi majoituspaikassa on palovaroitin jokaisessa huoneessa. Tämä majoituspaikka ilmoittaa, että se on ottanut käyttöön tehostetut puhdistuskäytännöt ja turvallisuuskäytännöt. Kosketuspinnat puhdistetaan desinfiointiaineella edellisten asiakkaiden lähdettyä. Olemme ottaneet turvaetäisyystoimenpiteet käyttöön; henkilökunta käyttää henkilökohtaisia suojaimia; henkilökunnan ja asiakkaiden välille on asennettu suojaava muovilasi tärkeimmillä kontaktialueilla; asiakkaille tarjotaan käsihuuhdetta; joidenkin paikan päällä olevien tilojen käyttö vaatii varauksen. Yksittäispakattuja ruokavaihtoehtoja on saatavilla aamiaisella ja huonepalvelun kautta.

  • Kosketuspinnat puhdistetaan desinfiointiaineella
  • Joihinkin majoituspaikan tiloihin saatetaan vaatia varaus
  • Majoituspaikka vahvistaa, että se on ryhtynyt toimenpiteisiin asiakkaiden turvallisuuden takaamiseksi
  • Henkilökunta käyttää suojavarusteita
  • Pankkikortteja ei hyväksytä
  • Muovilasi asiakkaiden ja henkilökunnan välillä tärkeimmillä kontaktialueilla
  • Asiakkaat saavat ilmaisen käsihuuhteen
  • Vastaanottovirkailija
  • Majoituspaikassa noudatetaan sosiaalista etäännyttämistä
  • Majoituspaikka vahvistaa, että sillä on käytössään tehostettuja puhdistustoimia
  • Palovaroitin
  • Asiakkaille on tarjolla yksittäispakattuja ruokia
  • Asiakkaille on tarjolla yksittäispakattuja ruokia aamiaisella
  • Asiakkaille on tarjolla yksittäispakattuja ruokia huonepalvelun kautta

Lisämaksut

Valinnaiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Myöhäisestä saapumisesta peritään lisämaksu
  • Vauvansänky: 15 EUR per yö
  • Lisävuode: 40.00 EUR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

  • Hierontapalvelut ja kylpylähoidot tulee varata etukäteen. Voit tehdä varauksen ottamalla yhteyttä hotelliin ennen saapumista käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Joidenkin tilojen käyttöoikeudet voivat olla rajalliset. Saat lisätietoja ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
url importing http://www.ebookers.fi/Porvoo-Hotels-Hotel-Haikko-Manor.h1636366-p2.Hotel-Reviews?rm1=a2&
There was an error importing /Porvoo-Hotels-Hotel-Haikko-Manor.h1636366-p2.Hotel-Reviews?rm1=a2&, error: javax.servlet.jsp.JspTagException: 301 http://www.ebookers.fi/Porvoo-Hotels-Hotel-Haikko-Manor.h1636366-p2.Hotel-Reviews?rm1=a2&
*Price based on the lowest price found within past 24 hours and based upon one night stay for two adults over the next thirty days. Prices and availability subject to change. Additional terms may apply.