Hotel At the Green Grape

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel At the Green Grape valokuvagalleria

Näkymä huoneesta
50–tuumainen taulutelevisio, jossa satelliittikanavat
Ulkopuoli
Majoituspaikan julkisivu illalla/yöllä
One Bedroom Suite | Minibaari, tallelokero huoneessa, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Jansky Vrsek 11 Mala Strana, Prague, 100 00
  • Place, Prahan linna
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Malá Stranan aukio
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Kaarlensilta
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Airport, Praha (PRG-Václav Havel)
    ‪17 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen superior-huone

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 28 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen standard-huone

  • 18 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

One Bedroom Suite

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 50 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Elite-sviitti

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä puutarhaan
  • 50 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel At the Green Grape

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja joka sijaitsee 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Prahan linna
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu itsepalvelupysäköinti, concierge-palvelut ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen buffetaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on tallelokero vastaanotossa ja kielitaitoinen henkilökunta.
Hotel At the Green Grape tarjoaa 8 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. 50-tuumainen taulutelevisio, satelliittikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, tohvelit, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Hotel At the Green Grape sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Prahan linna. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Prahan linna ja Kaarlensilta
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Hotel At the Green Grape tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja concierge-palvelut. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 4 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 8.00–11.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella (CZK 950 per yö); varaus vaaditaan
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä kattamaton pysäköinti (CZK 650 per yö)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–11.00

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 4 kerrosta
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Tohvelit
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 50–tuumainen taulutelevisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Minibaari

Muuta

  • Ilmastointi
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 24 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse aikaisintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 12.00 jälkeen
Majoituspaikkaan autolla ajavien asiakkaiden tulee ottaa tähän majoituspaikkaan yhteyttä etukäteen (esim. reittiohjeita varten)
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 50.00 CZK per henkilö per yö korkeintaan 60 yöstä.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 800 CZK per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 1 henkilöä)
  • Kattamaton omatoiminen pysäköinti: 650 CZK per yö
  • Pysäköintimaksu lähellä sijaitsevalla pysäköintialueella: 950 CZK per yö (300 metrin päässä)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin
Hotel At the Green Grape tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 24 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Klo 12.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin sähköpostitse. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Majoituspaikkaan autolla ajavien asiakkaiden tulee ottaa tähän majoituspaikkaan yhteyttä etukäteen (esim. reittiohjeita varten).
Majoituspaikan rekisteröintinumero 28225091
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Green Grape Prague
Hotel Green Grape
Hotel Green Grape Prague
Hotel U Zeleného Hroznu Prague
Hotel U Zeleného Hroznu
U Zeleného Hroznu Prague
U Zeleného Hroznu
Hotel U Zeleného Hroznu
Hotel At the Green Grape Hotel
Hotel At the Green Grape Prague
Hotel At the Green Grape Hotel Prague

Hotel At the Green Grape – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 90 kautta 129 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 34 kautta 129 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 129 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 129 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 129 arvostelua

9,6/10

Siisteys

9,4/10

Henkilökunta ja palvelu

9,2/10

Palvelut/mukavuudet

9,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Erinomainen hotelli

Hyvällä sijainnilla pieni idyllinen hotelli.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2019

8/10 Hyvä

Juho

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Pleasant little hotel in the old town

We had a very nice stay at this pleasant small hotel with a lovely atmosphere and great location near Charles Bridge and the Castle. Interiors were pleasant and cozy. The breakfast was delicious and service friendly. We stayed at the room located on the 3rd floor and didn't mind the stairs. However, it's good to know that there's no elevator in case easy access is important to you.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2018

10/10 Loistava

Tomi, Finland

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nice and helpful staff, great location in the old town, good selection at the breakfast.

10/10 Loistava

PKA, HELSINKI

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great small hotel on a quiet street

Very friendly staff and nice rooms, breakfast also quite nice. Quiet location.

10/10 Loistava

Oleksandr

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
A unique hotel in the old city, close to the area of the Small Country, famous historic part of Prague. Narrow streets, old houses and nearby restaurants add the charm and peculiarity to this hotel. Rooms are small but charming with the old fashion furniture. No elevator in the hotel. Staff is effective and professional. 10-15 minutes of walk to the center of the city, the Charles Bridge and places of interest. If you go to the hotel by car, get ready for narrow and hilly streets and police control near the American Embassy. The parking is 5 minutes walk from the hotel, we paid 38 Euros for the night, which is quite expensive for Prague.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Heather

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Mark

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Breakfast was delicious
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Kirsty

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fabulous hotel and lovely staff. Amazing breakfast.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Dirk Armin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
F
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

pat

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was away from the tourist madness very quiet but close enough. took a while to figure out instructions to get in as in building opposite the main reception and no 24 hour reception so need to watch out for the instructions and two codes one for entrance and 2nd for bedroom. Good breakfast
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

john

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely hotel in quiet convenient location. Excellent buffet breakfast!
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Hanne

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Perfekt placere bare hvor alt der stille i gaderne omkring hotellet. Det var en fin gåtur foregik. Sengene var til den hårde side, og vores King size space som vi havde bestilt var kun en Queen size. Men ellers er det et fantastisk sted. Damerne i receptionen var smadder søde og meget meget hjælpsomme. Vi kan kun anbefale stedet til andre
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Matthew

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The breakfast was wonderful and the staff was exceptional. The beds were comfortable and the room was immaculate. Location can’t be beat - close to many city attractions tucked away on a quaint side street.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

SATOSHI

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
プラハでリゾート的な滞在をするのに適した、隠れ家的なホテル。カレル橋とプラハ城のちょうど中間にあり、観光に便利。古い家屋をリノベーションしてうまくホテルにしてある。前にあるホテルがメイン棟の役割を果たしており、朝食はそこで、8時半から。この遅さがビジネス滞在には向かない理由。そもそも場所も。朝食は、小さいながらも気の利いたおいしいものがそろっていた。
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Alex, Ajax

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great value for money. All the areas of interest are within walking distance. I liked the hot breakfast selection, cleanliness and room amenities. The one negative was the lack of TV (no cable signal). I informed the front desk and even after the tech came the issue was not fixed. Would recommend this hotel
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Philip

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

stuart

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Quality hotel in a lovely part of Prague

Very well appointed, clean and in a quiet area of Prague. Very close to all the main attractions. Very good breakfast.
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2024

8/10 Hyvä

Mariagiovanna, Napoli

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Camera Doppia Superior molto ampia, pulitissima (ogni giorno) e calda. Colazione ottima e molto varia. Unico inconveniente, l'aspiratore nel bagno che non si staccava mai e che il personale non ha potuto disattivare. Anche con le porte chiuse e i tappi per le orecchie, il rumore purtroppo si sentiva. Per questo non mi sento di dover dare 5 stelle ma 4.
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2023

10/10 Loistava

Karen

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2023

10/10 Loistava

Erik

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2023

10/10 Loistava

Angela

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Cozy little place close to Charles Bridge. Staff was very nice and room clean. A very enjoyable stay.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2023

8/10 Hyvä

PIN chien

Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Ava

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very close to the US Embassy. Breakfast was terrific. Fresh fruit, sweets and hot eggs, bacon, etc.....beautiful choices. So close to wonderful shopping and dining in the scenic areas.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Monika

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Rummet i sig var super dock var deras extra säng (bäddmadrass) den mest obekvämaste. Bör byta ut den med tanke på standarden med allt annat. Allt annat var utmärkt.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2023