Avaa kaikki huonetyypin Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä) kuvat
Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä)
8,08,0 kautta 10
Erittäin hyvä
3 arvostelua
(3 arvostelua)
25 m²
2 henkilöä
1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä
Avaa kaikki huonetyypin Kolmen hengen huone kuvat
Kolmen hengen huone
10,010,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
1 arvostelu
(1 arvostelu)
30 m²
3 henkilöä
1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky TAI 3 yhden hengen sänkyä
Tietoja majoituspaikasta
Au Domnatur
Joen rannalla oleva hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ravintola ja baari/aulabaari
Tämän hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja kokoushuone. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kuivapesulapalvelu, puutarha ja televisio yleisissä tiloissa.
Au Domnatur tarjoaa 24 huonetta, joissa on pimennysverhot. Huoneessa on parveke. Jokainen huone on yksilöllisesti kalustettu. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää ja ilmaiset hygieniatuotteet. Turndown-palvelu joka ilta. Siivouspalvelu saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Kuumat lähteet ovat avoinna klo 7.30–16.00.
Au Domnatur sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Atsinananan sademetsät. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ravintola.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Jos paikallinen ja kansainvälinen keittiö on sydäntäsi lähellä, ota suunnaksesi audomnatur, jossa voit nauttia kaiken lisäksi myös puutarhanäköalasta
Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kokoushuone ja kielitaitoinen henkilökunta
Sijaitsee 12 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Atsinananan sademetsät
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Au Domnatur tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kielitaitoisen henkilökunnan, puutarhan ja kuivapesulan/pesulapalvelut. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Tämä 3,5 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mannermaisen aamiaisen joka päivä klo 6.30–9.30.
Audomnatur – ravintola, jonka erikoisuutena on paikallinen ja kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen, ja sieltä on näkymä puutarhaan. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista.
Puhutut kielet
Englanti ja ranska
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla mannermainen aamiainen lisämaksusta klo 6.30–9.30; 13 000 MGA per aikuinen ja 13 000 MGA per lapsi
Baari/aulabaari
Ravintola
Paikan päällä olevat ravintolat
audomnatur
Tekemistä
Ekokiertoajeluja
Kuuma lähde
Televisio yleisissä tiloissa
Mukavuudet
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Tallelokero vastaanottotiskillä
Asiakaspalvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Laukunkantaja
Siivouspalvelu (päivittäin)
Turndown-palvelu
Businesspalvelut
Kokoushuone
Ulkotilat
Joen rannalla
Kansallispuistossa
Puutarha
Vuoristossa
Kylpylä
Kuuma lähde
Kuumat lähteet ovat avoinna klo 7.30–16.00
Kuumien lähteiden veden lämpötila – 40 °C
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Ei hissiä
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Kovapuulattia huoneessa
Muuta
Merkityt tupakointialueet (sakkorangaistus)
Perinteinen arkkitehtuuri
Rakennettu vuonna 1996
Yhteinen olohuone
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Pimennysverhot
Kylpyhuone
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Sadesuihku
Suihku
Yksityinen kylpyhuone
Muuta
Hyönteispuitteet
Yksilölliset kalusteet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 11.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–23.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 17.00 jälkeen
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Au Domnatur ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 1000.00 MGA per huone per yö
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 13000 MGA aikuisille ja 13000 MGA lapsille
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–23.00. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 17.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kuumia lähteitä voi käyttää klo 7.30–16.00.
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Au Domnatur Hotel
Au Domnatur Ranomafana
Au Domnatur Hotel Ranomafana
Au Domnatur – arvostelut
Arvostelut
8,0
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 19 kautta 57 arvostelua
10–Loistava
19
Arvosana 8 - Hyvä. 24 kautta 57 arvostelua
8–Hyvä
24
Arvosana 6 - OK. 7 kautta 57 arvostelua
6–OK
7
Arvosana 4 - Huono. 4 kautta 57 arvostelua
4–Huono
4
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 57 arvostelua
2–Hirveä
3
8,2/10
Siisteys
8,8/10
Henkilökunta ja palvelu
6,8/10
Palvelut/mukavuudet
6,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
7,8/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
6/10 OK
Lorenz
28.4.2025
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
ich schreibe nie eine Bewertung
Lorenz
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025
8/10 Hyvä
Richard
Matkusti kumppanin kanssa
7.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Beautiful place, the owner is very hospitable and the staff very kind. They made our stay fantastic.
We stayed in the juior suite, that had a great view with a nice terrace and a small river next to it.
The food was fantastic and no inconveniences afterwards :)
The room could use some small renovations, but all the rest made up for that.
Richard
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Maximilian
Matkusti kumppanin kanssa
18.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Einfach alles super
Maximilian
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Maximilian
Matkusti kumppanin kanssa
15.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wir waren so begeistert, dass wir direkt eine Nacht verlängert haben! Schon am ersten Abend wurden wir von einem Fahrer in Fianarantsoa abgeholt – der Eigentümer hat uns dabei wirklich sehr geholfen. Auch während unseres Aufenthalts stand er uns jederzeit mit Rat und Tat zur Seite, sei es beim Buchen eines Busses, der Organisation eines Guides oder mit wertvollen Informationen zur Umgebung.
Das Essen war ausgezeichnet! Wir haben nur vegetarisch gegessen und dennoch wurde uns jedes Mal ein besonderes Menü gezaubert.
Die Zimmer sind schön und gemütlich.
Wir hatten eine fantastische Zeit in der Anlage und haben unseren Aufenthalt sehr genossen. Die Gastfreundschaft des Personals, die wunderschöne Umgebung und der Blick in den Regenwald machen diesen Ort zu etwas ganz Besonderem.
Wir können jedem nur empfehlen, hier eine oder zwei Nächte zu verbringen!
Maximilian
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Julien
5.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Georgous place totally immerged in the nature, with wide windows averywhere to enjoy the surrounding even more.
I highly recommand this place!
Julien
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025
10/10 Loistava
Marlene
Liikematkailija
9.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Un lieu magnifique avec une très belle vue depuis les bungalows, un endroit calme non loin du centre du village, un personnel souriant accueillant et aux petits soins. Des repas copieux et délicieusement préparés. Je recommande et je reviendrai avec grand plaisir! Un grand merci !
Marlene
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2024
8/10 Hyvä
M
9.11.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
M
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Heike
Matkusti perheen kanssa
27.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wir waren skeptisch bei diesem Hotel, aber wir sind positiv überrascht worden. Ja, die Zimmer sind einfach, aber super sauber und der Ausblick ist atemberaubend. Das Personal ist herzlich und bemüht, alle Wünsche zu erfüllen. Das Essen war sehr lecker. Wir haben unsere Wahl nicht bereut und uns sehr wohl gefühlt.
Heike
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
Lee
Matkusti ryhmän kanssa
19.10.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Au Domnatur fair review
Amazing location right in the heart of the national park so a really good spot to be based from.
The high level bungalows are a steep 5-7 minute walk from reception. Advantages - great views across the rainforest canopies / Disadvantages - not at all suitable for those with accessibility needs and quite basic furnishings but to be honest we only used them to sleep in.
Included breakfast was very good and wholesome.
We only ate there one night for dinner and whilst convenient if you’re tired, there are better places in the village 5 minutes ride away.
Lee
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
Marianne
Matkusti kumppanin kanssa
18.10.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Mooie ligging, eenvoudige bungalows,vriendelijk personeel, lekker eten. Nu nog zorgen voor betere matrassen en meer water uit douche
Marianne
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
6/10 OK
Anne
Matkusti kumppanin kanssa
17.10.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
You do it for the nature and the kind people in the accommodation. We had a great view in hut 9. You have to do some climbing down (stairs) to get there, but that is worth it. The accommodation itself is really bed. The cushion were not cleaned at all, the mattress was completely worn down. So don’t do it for the comfort. The food we had here was better than in hotel thermal.
Anne
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
6/10 OK
Carine
14.10.2024
Carine
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
4/10 Huono
Francisco Javier
Matkusti kumppanin kanssa
9.10.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very old bungalow, badly maintained. Lovely surroundings and view. It hasn't the swimming pool advertised on the internet. Nice staff. We didn't eat, just had breakfast, and it was correct. They charge more taxes (4000A/night) than the tourist one (1000 A/night) indicated in the reservation.
Francisco Javier
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
6/10 OK
Philip
6.10.2024
I got the dates wrong - I wanted 5th of July next year but put in 5th July yesterday and didn't realise my mistake - we're still in Australia!
Philip
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
2/10 Hirveä
Francisca
Matkusti ryhmän kanssa
5.10.2024
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Los bungalows estaba a 200 m. de altitud de la recepción, con escalones de piedra. Las paredes tenian rendijas entre cada madera. Las ventanas no cerraban. El mobiliario consistia en cama, mesa camilla no cubierta y una silla. No habia agua caliente. No habia forma de calentarse y estabamos a 12°. Al día siguiente conseguimos que nos cambiaran de habitacion, pero seguia habiendo rendijas en el suelo y una de las habitaciones no tenia agua caliente. Una ducha con agua fria es terrible cuando hacen 12° y no hay estufa ni forma de calentarse. Las instalaciones comues son tambien muy deficitarias, al igual que el restaurante.
Francisca
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Tsiresy
5.10.2024
Tsiresy
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
David
Matkusti perheen kanssa
27.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
David
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Henri
23.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very friendly staff and amazing views. A bit dated though.
Henri
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Tiziana
7.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tiziana
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
CORINNE
6.9.2024
CORINNE
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
8/10 Hyvä
Philippe
1.9.2024
Philippe
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
10/10 Loistava
Marie chantal
31.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Calme et magnifique
L'hôtel est une havre de paix,vu magnifique, calme, pas loin à 2km du centre de Ranomafana, personnel gentil et accueillant toujours prêt à rendre service,dommage qu'il a plu pendant notre séjour mais ça faisait le charme de Ranomafana
Marie chantal
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
8/10 Hyvä
Michaela
Matkusti kumppanin kanssa
23.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Simple rustic rooms
Super friendly helpfull staff
Michaela
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
4/10 Huono
Tarkistettu asiakas
Matkusti perheen kanssa
22.8.2024
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
misleading pictures
Don't believe the pictures, the swimmingpool doesn't exist! After a visit to the national park (which was extremely valuable!!) this was a dissapointment. Dinner as well as breakfast is poor.
On the other hand: beautiful environment, breathtaking views, clean rooms.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
Philippe
Matkusti ryhmän kanssa
14.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus