Kuivapesulapalvelu, pyykinpesutilat ja tietokonepiste kuuluvat tÀmÀn savuttoman aamiaismajoituksen palveluihin. Wi-Fi yleisissÀ tiloissa on ilmainen. LisÀksi majoituspaikassa on kielitaitoinen henkilökunta. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Hotel Schiff tarjoaa 25 huonetta.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan pÀÀllÀ tai sen lÀhistöllÀ, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hotel Schiff sijaitsee vain lyhyen kÀvelymatkan pÀÀssÀ kohteesta New Britain -puisto. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissÀ tiloissa ja kuivapesulapalvelun.
Ilmainen Wi-Fi ja kiinteÀ internetyhteys joissain yleisissÀ tiloissa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tietokone, pyykinpesutilat ja kielitaitoinen henkilökunta
Sijaitsee kivenheiton pÀÀssÀ kohteesta New Britain -puisto ja Rastattin linnan museo
Hotel Schiff tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, pyykinpesutilat ja kuivapesulan/pesulapalvelut. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja sekÀ Wi-Fi ettÀ kiinteÀ internetyhteys on saatavilla yleisissÀ tiloissa ilmaiseksi.
TÀmÀ aamiaismajoitus on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissÀ tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteÀ internetyhteys
PerheystÀvÀllinen
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Pyykinpesutilat
Asiakaspalvelut
Ei siivouspalvelua
Kielitaitoinen henkilökunta
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Businesspalvelut
Tietokonepiste
Esteettömyys
Hissi
Muuta
Savuton majoituspaikka
KÀytÀnnöt
SisÀÀnkirjautuminen
SisÀÀnkirjautuminen alkaa: klo 15.00. SisÀÀnkirjautuminen pÀÀttyy: klo milloin tahansa.
Aikainen sisÀÀnkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Kontaktiton sisÀÀnkirjautuminen saatavilla
SisÀÀnkirjautujien alaikĂ€raja â 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
SisÀÀnkirjautumisen erikoisohjeet:
Asiakkaat saavat sisÀÀnkirjautumisohjeet sÀhköpostitse
Lemmikit
LemmikkejÀ ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
TÀrkeÀÀ tietoa
HyvÀ tietÀÀ
LisÀhenkilöistÀ saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
SisÀÀnkirjautumisen yhteydessÀ saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekÀ pankki- tai luottokortti tai kÀteisellÀ maksettava takuumaksu mahdollisten lisÀmaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisÀÀnkirjautumishetkellÀ, ja niistÀ saatetaan veloittaa lisÀmaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
TÀmÀ majoituspaikka hyvÀksyy luottokortit ja kÀteisen.
TÀmÀ majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Asiakkaat saavat sisÀÀnkirjautumisohjeet sÀhköpostitse.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskÀytÀntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien sÀÀdösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
LisÀmaininnat
Otathan huomioon, ettÀ tÀmÀ majoituspaikka voi hylÀtÀ varaukset, jos ne on tehty ryhmÀtapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellÀ
Hotel zum Schiff
Hotel Schiff Rastatt
Hotel Schiff Bed & breakfast
Hotel Schiff Bed & breakfast Rastatt
Hotel Schiff â arvostelut
Arvostelut
6,0
Kaikki nÀytetyt arvostelut ovat perÀisin oikeilta asiakkailta. Vain meidÀn kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lÀhettÀÀ arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisÀtietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 6 arvostelua
10âLoistava
0
Arvosana 8 - HyvÀ. 2 kautta 6 arvostelua
8âHyvĂ€
2
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 6 arvostelua
6âOK
3
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 6 arvostelua
4âHuono
0
Arvosana 2 - HirveÀ. 1 kautta 6 arvostelua
2âHirveĂ€
1
7,0/10
Siisteys
6,0/10
Henkilökunta ja palvelu
5,6/10
Palvelut/mukavuudet
6,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
6,0/10
YmpÀristöystÀvÀllisyys
Arvostelut
2/10 HirveÀ
Kajetan
8.12.2024
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
kein Zugang zum Zimmer
per email Anleitung vom Hotel hĂ€ngt eine SchlĂŒsselbox am Zimmer. Hier war allerdings keiner. Eine RĂŒckmeldung vom Hotel kam erst nach einigen Stunden, bis dahin nach langer Reise kein Zimmer. Code fĂŒr die HoteltĂŒr hat auch nicht funktioniert. Ich habe mir dann woanders ein Zimmer gesucht
Kajetan
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024
6/10 OK
Andreas
Matkusti kumppanin kanssa
19.6.2024
HyvÀÀ: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Das Personal war immer hilfsbereit und freundlich. Die DuschtĂŒren waren nicht dicht, so dass das Bad anschlieĂend halb unter Wasser stand. Beim Betreten des Zimmers roch es sehr intensiv und unangenehm vermutlich nach einem Lufterfrischer. Der Totalausfall des TV war jedoch das gröĂte Manko. Ob es am GerĂ€t lag oder am Anbieter können wir nicht beurteilen. Die Lage des Hotels im lebhaften Zentrum war fĂŒr uns okay. Das Schloss und der Altstadtkern waren bequem zu FuĂ zu erreichen. Das Hotel hat keine eigenen ParkplĂ€tze. Ăffentliche ParkplĂ€tze waren nur in einiger Entfernung vom Hotel und da auch nur in begrenzter Anzahl vorhanden. Das FrĂŒhstĂŒcksbuffet war schön angerichtet und fĂŒr uns ausreichend.
Andreas
Yöpyi 1 yön kesÀkuussa 2024
6/10 OK
Uwe
Matkusti kumppanin kanssa
29.3.2023
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
In der Dusche ist es nicht sauber genug.
Uwe
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2023
8/10 HyvÀ
Tarkistettu asiakas
Matkusti ryhmÀn kanssa
16.5.2022
HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2022
8/10 HyvÀ
Tarkistettu asiakas
17.3.2020
HyvÀÀ: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat