Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Blue Ray huvila Yksityinen uima-allas ja upeat merinÀkymÀt. EOT lisensoi Lindos / Pefkosin

Valitse pÀivÀt nÀhdÀksesi hinnat

Majoituspaikan Blue Ray huvila Yksityinen uima-allas ja upeat merinÀkymÀt. EOT lisensoi Lindos / Pefkosin valokuvagalleria

Uima-allas
JÀÀkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
JÀÀkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Ulkoruokailutilat
3 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvÀ

Koko koti

3 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta8 henkilöÀ

Suositut palvelut/mukavuudet

  • PysĂ€köinti saatavilla
  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone
  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Grilli

Tutustu alueeseen

NÀytÀ kartalla
Lindos, South Aegean
  • St. Paulin lahti
    â€Ș2 min ajomatka‬
  • Paralia Lindosin ranta
    â€Ș4 min ajomatka‬
  • Vlycha (ranta)
    â€Ș6 min ajomatka‬
  • RĂłdos (RHO-DiĂĄgoras)
    â€Ș64 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmÀÀsi kuuluvien jÀsenten kÀytössÀ.

Blue Ray huvila Yksityinen uima-allas ja upeat merinÀkymÀt. EOT lisensoi Lindos / Pefkosin

Viiden tÀhden huvila yksityisellÀ uima-altaalla, joka sijaitsee arvostetussa rakennuksessa, minuutin pÀÀssÀ suosituimmista Lindosin ja Pefkosin kaupungeista, joista on meri- ja vuoristomaisemat. TÀmÀ huvila sijaitsee myös tien pÀÀssÀ ja on siis todella hiljainen lukuun ottamatta lintuja lampaita ja vuohia!

LÀhin merenranta on 800 metrin pÀÀssÀ, ja viehÀttÀvÀ PyhÀn Paavalin lahti (Lindoksen vieressÀ) on vain 2 km, jossa on upea uinti ja snorklausta suljetussa luonnollisessa satamassa. St. vieressÀ Paul's on Lindos, joka on maailmankuulu kapeista katuistaan ja Akropoliksestaan - runsaasti pÀivÀllÀ ja yöllÀ. Vaihtoehtona kiireinen kaupunki Pefkos - tÀynnÀ ravintoloita ja yöelÀmÀÀ - on 3 km ..

Huvila on ilmastoitu kaikkialla ja on hyvin varustettu tilava koti kotoa nauttiaksesi. Mukavuudet vaihtelevat muotoiltavasta italialaisesta nahkasohvasta ja porealtaasta, kirkkaisiin papupussiin ja aurinkotuoleihin!

Altaan vieressÀ on suuri kaakeloitu alue, jossa on kreikkalaistyylinen grilli, pöytÀ ja tuolit ulkona asumiseen. Auringonlaskun jÀlkeen on laaja ulkovalaistus, mukaan lukien uima-allas. Alemmissa 2 makuuhuoneessa on vierekkÀiset parvekkeet merinÀköalalla ja uima-altaalle, ja kylpyhuoneessa olevassa makuuhuoneessa on 360 asteen nÀkymÀ kattoterassi.

Hoidettu puutarha ja tontti sisÀltÀvÀt tamme- ja oliivipuita sekÀ kaktuspuutarhan!

KiinteistössÀ on ** ilmainen laajakaista WiFi **, johon pÀÀsee kaikkialla.

EOT-lisenssi MHTE 1476K92000452900
AMA-numero - 1476K92000452900
TÀmÀ huvila sijaitsee kÀvelymatkan pÀÀssÀ kohteesta St. Paulin lahti. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Huvilassa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja yksityisen uima-altaan.
  • Ilmastoitu huvila, jossa asiakkaille on tarjolla yksityinen uima-allas, keittiö ja pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttĂ€
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan pÀÀssĂ€ kohteesta Paralia Lindosin ranta ja 5 minuutin ajomatkan pÀÀssĂ€ kohteesta St. Paulin lahti
TÀmÀ huvila tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön grillejÀ, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympÀri vuorokauden.

TÀmÀ huvila on savuton.

Majoittaja

Mary or Roger Skinner

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lĂ€histöllĂ€
  • Rantapyyhkeet

Uima-altaat/kylpylÀ

  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huvilassa: ilmainen Wi-Fi

PysÀköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan pÀÀllĂ€ pysĂ€köinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • JÀÀkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • KeittovĂ€lineet, astiat ja ruokailuvĂ€lineet
  • LeivĂ€npaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • RuokapöytĂ€

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2,5 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Poreamme
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • RuokapöytĂ€

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • PelejĂ€
  • Stereot
  • Televisio

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lÀmmitys

  • Ilmastointi
  • LĂ€mmitys

Lemmikit

  • LemmikkejĂ€ ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytÀÀ tiettyjĂ€ esteettömyyspalveluita, ilmoita niistĂ€ majoituspaikkaan kĂ€yttĂ€en varauksen tekemisen jĂ€lkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hyvin valaistu kulkuvĂ€ylĂ€ sisÀÀnkĂ€ynnille
  • Kaiteet portaikoissa
  • Laattalattia yleisissĂ€ tiloissa
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • LĂ€hellĂ€ lahtea
  • LĂ€hellĂ€ meren rantaa

TekemistÀ

  • Golf
  • Golfmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Laitesukellusmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • PyörĂ€ilymahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Snorklausmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Uintimahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Water tubing -mahdollisuus lĂ€histöllĂ€

Turvallisuusominaisuudet

  • HĂ€kĂ€varoitin (majoittaja on ilmoittanut, ettĂ€ majoituspaikassa on hĂ€kĂ€varoitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, ettĂ€ majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

YleistÀ

  • Kaksilasiset ikkunat
  • Puutarha
  • VĂ€hintÀÀn 80 % kaikesta valaistuksesta perĂ€isin LED-lampuista

KÀytÀnnöt

SisÀÀnkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisÀÀn- ja uloskirjautumiseen sÀhköpostitse.

Lemmikit

  • LemmikkejĂ€ ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumat sallittu

TupakointikÀytÀnnöt

Tupakointi ei ole sallittu

TÀrkeÀÀ tietoa

HyvÀ tietÀÀ

TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankÀynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tÀtÀ varausta. Yksityisen majoittajan mÀÀrittÀmÀ peruutuskÀytÀntö koskee varaustasi.
LisÀhenkilöistÀ saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
SisÀÀnkirjautumisen yhteydessÀ saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekÀ pankki- tai luottokortti tai kÀteisellÀ maksettava takuumaksu mahdollisten lisÀmaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisÀÀnkirjautumishetkellÀ, ja niistÀ saatetaan veloittaa lisÀmaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien jÀrjestÀminen on sallittua majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, ettÀ majoituspaikassa on hÀkÀvaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, ettÀ majoituspaikassa on palovaroitin
TÀmÀn majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sÀhköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisÀÀn- ja uloskirjautumisohjeet sÀhköpostitse. Saat myös Vrbolta sÀhköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 1042Κ032A0147700

LisÀmaininnat

  • Kansallisten sÀÀdösten vuoksi paikan pÀÀllĂ€ maksettavat summat eivĂ€t voi ylittÀÀ 500 GBP:n suuruista summaa. Saat lisĂ€tietoja asiasta ottamalla yhteyttĂ€ majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Blue Ray villa Private Pool and Great Sea Views. EOT licenced Lindos/Pefkos – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvÀ

Arvosana 10 - Loistava. 9 kautta 11 arvostelua
Arvosana 8 - HyvÀ. 1 kautta 11 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 11 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 11 arvostelua
Arvosana 2 - HirveÀ. 0 kautta 11 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Lara M.

HyvÀÀ: Siisteys

Relaxation at its best

We have just left the villa and wish we could have stayed much longer!We loved its spacious and well furnished interior and the gorgeous pool, loungers and umbrellas. It was the perfect place to comfortably relax then cool down with a swim.Situated between Lindos and Pefkos there was a multitude of lovely eating places in close proximity. We will most definitely hope to come back!
Yöpyi 4 yötÀ kesÀkuussa 2025

10/10 Loistava

James B.

HyvÀÀ: Siisteys

Lovely villa

Great location just outside Lindos
Yöpyi 7 yötÀ elokuussa 2024

8/10 HyvÀ

Jot H., Farnham

HyvÀÀ: Siisteys
Yöpyi 14 yötÀ kesÀkuussa 2024

10/10 Loistava

kimberley p.

HyvÀÀ: Siisteys

Holiday in Rhodes

Lovely villa, fantastic views. Well equipped, quiet location. Not far from Lindos, and the coastline.
Yöpyi 7 yötÀ syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Jill G.

HyvÀÀ: Siisteys

Beautiful location, well-equipped villa

Quiet, beautiful location with excellent pool that got cleaned 3 times in the week we were there by Paul who was a phone call away for any issues. Lovely welcome pack that we didn’t need to pay for which was a nice touch. The villa has everything you will need for a perfect stay. Close to Pefkos and Lindos. Small point : watch out for low, sloping ceilings in the en- suite on top floor if you are tall!
Yöpyi 7 yötÀ elokuussa 2023

6/10 OK

Sue Abdulla A.

HyvÀÀ: Siisteys

Blue Ray Lindos

Villa was more or less as described. Very large space and clean. Had a few issues with electrics and pool early in our week. Property manager was responsive to us letting him know. Owner not so good. Emailed to let them know about the issues and received no acknowledgment or apology. Pool was out of use from Wednesday to Friday of our stay. Finally got a reply from the owner after sending a second email. Gave explanations as to why there were issues and that they were being addressed. Initially offered small goodwill gesture and apology then increased this when I said I wasn’t happy to have had half our week without a pool. Property manager was able to get the pool fixed late on our final day so had a couple of hours use on what was the hottest day of the week at 40 degrees. Lindos town and Lee Beach in Pefkos are well worth a visit. A car is advisable as it’s an uphill walk to Lindos of just under 2 miles. Would return to the area but not the Villa simply due to the poor communication from the owner.
Yöpyi 7 yötÀ heinÀkuussa 2023

10/10 Loistava

Steffen B., Heusenstamm

HyvÀÀ: Siisteys

Wunderschöner Urlaub, tolles Haus, prima Vermieter

Tolles Ferienhaus in traumhafter Lage, einwandfreie Kommunikation mit dem Vermieter, wunderschöner Pool, top gepflegtes Ferienhaus, in der KĂŒche alles Notwendige und viel mehr vorhanden, sauberes und gepflegtes Objekt, sehr gute Betreuung vor Ort durch Paul und seine Frau - es gibt einfach gar nichts zu Meckern.
Yöpyi 11 yötÀ elokuussa 2021

10/10 Loistava

Jan D.

HyvÀÀ: Siisteys

Lekker

Met het gezin een fijne vakantie genoten. Villa is netjes en ruim. Contact met Paul, de Engelse onderhoudspersoon, liep soepel.

10/10 Loistava

justine r.

Wonderful family holiday

We recently stayed at the Blue Ray villa and we had a fantastic time! The villa itself is set in a lovely private development and has a great location close to St. Paul’s bay. The villa itself is modern and spacious and has all the home from home conveniences that make holidays more comfortable! Lovely pool too. We were a family of 5 so we had lots of space but it would be suitable for a slightly larger party. Mary was really helpful and made the booking nice and simple. We would highly recommend a stay at the villa. Only criticism we had is that the photos don’t do the villa and pool justice! Thank you for a lovely holiday.
Yöpyi 9 yötÀ heinÀkuussa 2018

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Superb Villa in lovely quiet location, only two minutes from both Pefkos and Lindos

The Villa is in a fantastic location 2 minutes drive to both Pefkos and Lindos. You can walk easily into Lindos. The amenities in the Villa are excellent, and have everything needed for a great holiday. The photos on the web site actually do not do justice to the villa. We were looked after really well, both before we traveled and when we got to the Villa itself. We would highly recommend this Villa to anyone looking for a peaceful villa, with lovely pool, but with the great choice of restaurants in Lindos and Pefkos on your doorstep.
Yöpyi 7 yötÀ kesÀkuussa 2018