Hotel Everest

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Everest valokuvagalleria

Perhehuone | Työpöytä, pimennysverhot, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Työpöytä, pimennysverhot, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Suihku, sadesuihkupää, ilmaiset hygieniatuotteet, hiustenkuivaaja
Ulkopuoli
Vastaanotto

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Cavour 47, Rome, RM, 00184
  • Place, Abbazia di San Bernardo Alle Terme di Diocleziano
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Val di Noto myöhäisbarokkikaupungit
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Gesturin tasanko
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Airport, Rooma (CIA-Ciampino)
    ‪27 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 14 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky

Kolmen hengen huone

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Yhden hengen huone

8,6 kautta 10
Loistava
(4 arvostelua)
  • 11 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Neljän hengen huone

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Perhehuone

  • 23 m²
  • 6 henkilöä
  • 1 parisänky ja 3 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Everest

Hotelli 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Basilica di Santa Maria Maggiore (kirkko)
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu express-uloskirjautuminen, tallelokero vastaanotossa ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa.
Hotel Everest tarjoaa 10 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. LCD-televisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku ja sadesuihkupää. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Hotel Everest sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Basilica di Santa Maria Maggiore (kirkko). Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen matkatavarasäilytyksen
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Basilica di Santa Maria Maggiore (kirkko) ja 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Nazionale-katu
Hotel Everest tarjoaa asiakkaiden käyttöön express-uloskirjautumisen ja tallelokeron vastaanotossa. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Siivouspalvelu (päivittäin; lisämaksusta)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • LCD-televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.30–18.00
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti, turvalokero

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 4 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 5.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 10 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.30–18.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestaan ennen saapumista. Klo 18.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT058091A1IRPUVKPT
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Yksi korkeintaan 4 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Everest Roma
Everest Roma Rome
Hotel Everest Roma
Hotel Everest Roma Rome
Everest 1 Hotel
Hotel Everest Rome
Hotel Everest Rome
Everest Rome
Hotel Everest Hotel
Hotel Everest Hotel Rome

Hotel Everest – arvostelut

Arvostelut

8,6

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 123 kautta 297 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 125 kautta 297 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 41 kautta 297 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 7 kautta 297 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 297 arvostelua

8,8/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,4/10

Palvelut/mukavuudet

8,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Majedul

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

susanna

Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2022

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sijainti on todella hyvä. Nähtävyydet kävely etäisyydellä. Liikenteen äänet eivät kuuluneet huoneeseen ja öisin ei häiritseviä ääniä. Ravintoloita hyvin lähistöllä. Todella ystävällinen henkilökunta.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2019

10/10 Loistava

Jyrki, Pori, Finland

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hotel Everest Rome Italy - miellyttävä

Kaksi aikiusta ja viisi lasta, joista kaksi teini-ikäistä: viihdyimme hyvin hotellissa, jossa meille oli varattu kaksi huonetta, toinen huone oli kadun puolella, mutta liikenteen äänet eivät haittanneet. Huoneet ja hotelli oli siisti, aamupalan pystyi ostamaan edulliseen hintaan per henkilö. Hotelli on kolmannessa kerroksessa, ja käytössä oli yksi hissi, joten portaita joutuu kulkemaan. Samassa rapussa on useita hotelleja, joka kerroksessa omansa. Päärautatieasema on aivan lähellä ja Rooman kaikki keskeiset nähtävyydet ovat kävelymatkan päässä. Bussillakin pääsee kulkemaan. Henkilökunta oli ystävällistä ja koko ajan oli vastaanotto miehitettynä. Suosittelemme lämpimästi myös lapsiperheille.

10/10 Loistava

María de Lourdes

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Muy bien ubicado, muy cerca de Termini
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Anthony

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Close to the Rome Terminal and walking distance to many main Rome attractions
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

William K

Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Jane

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Perfect stay!

Lovely to have a hotel with a hotel. One of the many hotels in Rome that share a building with other hotels but easy to find and clearly signposted. Bed was so comfy, air con worked and although on main road room was very quiet. Left luggage at the hotel both before check in and after check out with no problems. Snacks and drinks available free of charge. Very easy walk from the main train station which also has bus terminal, so convenient to get round the sights. Lots of lovely places to eat very close to hotel.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

NORA

Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Uma

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very helpful and prompt staff. Very friendly and welcoming. Will definitely stay again
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

CAMILA

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
A minha estadia foi ótima e o checkin também. O hotel está muito bem localizado. O quarto é confortável, o box do banheiro é pequeno. Bom custo benefício pelo o que oferece e localização.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

joan

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

YUEN MUI

Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Keane

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Safe and convenient place to stay near Termini and right at the Basilica di Santa Maria Maggiore. Would stay here again. Giovanna and her team were so professional and kind, anticipating every need and even being proactive when issues came up (like noisy guests at night). All amenities worked well, though internet can be spotty at times, so if you need to work, you may want to carry a hotspot. There’s a small elevator to the floor and it was usually free, though I always walked. Thank you for a wonderful stay!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Ashton

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff were excellent and the room was ideal for a short stay.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Michael

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Chihiro

Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Perfekt stay to the right prize

Perfekt stay to the right prize
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Kürsat

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Güzel bir otel

Fiyatına göre gayet temiz ve sıcak bir hotel. Resepsiyonda ki görevli her konuda yardımcı oldu. Geceleri otelde görevli bulunmuyor. Whatsaptan isteklerimizi ilettik hemen yerine getirdi. Genel olarak güzel ve termini tren istasyonuna çok yakın. Prizler tr uyumlu. Küçük atıştırmalık ikramlar ve çay ikramları güzel. Dokuz yaşında iki çocuğumuzla birlikte rahat bir Roma tatili geçirdik. Odadaki dolapta su pasta fanta vb. İkramlar vardı. Ancak sular mineralli su. Dışardan normal su almayı unutmayın.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Clarissa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hotel proximo a estação Termini o que facilita muito a locomoção. Uns 30 minutos da Fontana de la Trevi e da Igreja Santa Maria Maggiore: O quarto é confortável e a recepção é otima tinha biscoito quando cheguei e na saída um delicioso pao de chocolate. Vale Muito a pena
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Carolina

Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Lucía Llorca

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Bien comunicada, a un paseo al centro y al lado de Termini
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Livier

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Karina

Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy amables, sin complicaciones.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Meron

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024