Hotel Orlanda

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Orlanda valokuvagalleria

Vastaanotto
Yhden hengen huone | Kylpyhuone | Ilmaiset hygieniatuotteet, hiustenkuivaaja, bidee, pyyhkeet
Päivittäinen mannermainen aamiainen (8 EUR per henkilö)
Concierge-tiski
Kolmen hengen huone | Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä, äänieristys

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen saatavilla
  • Ilmastointi
  • Huonepalvelu
  • Siivous
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Businesspalvelut

Tutustu alueeseen

Map
Via Principe Amedeo 76, Rome, RM, 00185
  • Colosseum
    ‪16 min kävelymatka‬
  • Fontana di Trevi
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Espanjalaiset portaat
    ‪2 min ajomatka‬
  • Rooma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vincin kansainvälinen lentoasema)
    ‪28 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen huone

  • Näkymä kaupungille
  • 11 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Neljän hengen huone

  • Näkymä kaupungille
  • 26 m²
  • 5 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone

  • Näkymä kaupungille
  • 17 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kolmen hengen huone

  • Näkymä kaupungille
  • 23 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Orlanda

Hotelli kivenheiton päässä kohteesta Basilica di Santa Maria Maggiore (kirkko)
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja kokoushuone. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on concierge-palvelut, express-sisäänkirjautuminen ja express-uloskirjautuminen.
Hotel Orlanda tarjoaa 22 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Taulutelevisio, digitaalikanavat. Kylpyhuoneista löytyy bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle). Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluu työpöydät; ilmaiset paikallispuhelutovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Hotel Orlanda on saanut mahtavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Basilica di Santa Maria Maggiore (kirkko). Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, aamiainen (lisämaksusta) ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))
  • Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan siisteistä huoneista ja avuliaasta henkilökunnasta
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Basilica di Santa Maria Maggiore (kirkko) ja 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Nazionale-katu
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Hotel Orlanda tarjoaa asiakkaiden käyttöön myyntiautomaatin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Hotel Orlanda tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa, concierge-palvelut ja express-sisäänkirjautumisen.

Tämä hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mannermaisen aamiaisen joka päivä klo 8.00–10.00.
Huonepalvelu on käytettävissä.

Puhutut kielet

Englanti, ranska, italia ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella (EUR 15 per päivä); varaus vaaditaan
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla mannermainen aamiainen lisämaksusta klo 8.00–10.00; 8 EUR per aikuinen ja 8 EUR per lapsi
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Ilmainen vauvansänky
  • Jääkaappi huoneessa
  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuone

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Esteettömät lentokenttäkuljetukset
  • Hissi
  • Kylpyhuoneen hätänaru

Muuta

  • 1 rakennus
  • 2 kerrosta
  • Kaksilasiset ikkunat
  • Kasvisruokavaihtoehtoja
  • Rakennettu vuonna 1900
  • Savuton majoituspaikka
  • Vegaaniruokavaihtoehtoja
  • Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta on peräisin LED-lampuista

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansänky
  • Lakanat saatavilla
  • Lisävuode (lisämaksusta)

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu
  • Jääkaappi
  • Minibaari

Muuta

  • Energiaa säästävät katkaisimet huoneissa
  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmastointi
  • LED-valaistus
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–20.00
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Asiakkaita suositellaan lataamaan majoituspaikan mobiilisovellus Whatsapp ennen sisäänkirjautumista

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 2 korkeintaan 2 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 50 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 5.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 10 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 8 EUR aikuisille ja 8 EUR lapsille
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 75 EUR per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)
  • Pysäköintimaksu lähellä sijaitsevalla pysäköintialueella: 15 EUR per päivä (600 metrin päässä)
  • Lisävuode: 50 EUR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämä majoituspaikka hyödyntää aurinkovoimaa
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin ja turvajärjestelmä
Hotel Orlanda tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–20.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Asiakkaita suositellaan lataamaan majoituspaikan mobiilisovellus Whatsapp ennen sisäänkirjautumista.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Enintään 2 korkeintaan 2 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Orlanda
Hotel Orlanda Rome
Orlanda Rome
Orlanda Hotel Rome
Hotel Orlanda Rome
Hotel Orlanda Hotel
Hotel Orlanda Hotel Rome

Hotel Orlanda – arvostelut

Arvostelut

8,6

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 307 kautta 714 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 290 kautta 714 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 91 kautta 714 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 18 kautta 714 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 8 kautta 714 arvostelua

8,8/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,4/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Kinoia

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Mikko

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Good for short stay

Very close, only two blocks from Termini station. There are many restaurants near the hotel. Helpful and friendly personnel, an ok room that was clean, peaceful and spacious enough. Breakfast (no veggies available) and shower (small space and low water pressure) could have been better. Overall this is an ok place for a short stay close to Termini station.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Sam

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Good location

Great location to explore Rome, you can easily walk to most attractions in the city. Also right next to Termini station for easy access to transport. We arrived late at night but they arranged for self check in with clear instructions. The staff were all really friendly and helpful. The room was very clean and comfortable but starting to get a little worn.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Heli

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2022

8/10 Hyvä

Tero

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Siisti hotelli, hyvä sijainti ja huoneessa lisämaksusta ilmalämpöpumpun kautta toimiva viilennys. Henkilökunta oli ystävällinen ja neuvoi mielellään jos tarvetta.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2022

8/10 Hyvä

Marja, Oulu

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Rooma, kaupunkiloma

Hieno, historiallinen kaupunki jossa nähtävää pidemmäksikin aikaa. Kannattaa tutustua jo etukäteen eri nähtävyyksiin jolloin saa ehkä eniten irti matkasta. Ruoka hieman edullisempaa kuin Suomessa. Rooma tuntui aika turvalliselta illallakin emmekä nähneet taskuvarkaitakaan.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

8/10 Hyvä

Ilmo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Hyvät hyteydet

Hotelli oli siisti ja hyvällä paikalla, Hyviä ruokapaikkoja lähellä , yksi parhaista jopa suoraan alapuolella. Rautatieasemalla hyvät ostos mahdollisuudet. Joka paikkaan lyhyt matka.

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

8/10 Hyvä

Aino

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Close to everything

This is a nice hotel that we can recommend to people who want to be close to everthing: railway station, metro, Colosseum, Fontana de Trevi etc.

6/10 OK

Tyytyväinen asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Helppoa asumista Roomassa

Hotelli sijaitsi lähellä Roma Terminiä, joten kulkuyhteydet lentokentälle ja muualle Roomaan ovat hyvät. Hotellilta käveli n. 15min. colosseumille. Hotellin aamiainen oli kahviaamiainen, mutta jos osasi oikei syömisensä valita, pääsi sillä jo pitkälle. Huoneiden ovien äänieristys on melko kehno, joten hotelli ei sovi kaikkein huonounisimmille. Hotellin palvelu oli hyvää ja toimivaa. Netti hotellihuoneessa iso plussa matkailijalle, joka tietoa janoaa.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Orlanda is four star quality with two star price

We found the Orlanda to be a high quality hotel with a large quadruple room, good condition furniture and a high standard bathroom. It was always very clean and tidy. You can get a lot worse room in four star hotels! Don't get scared by the dodgy looks from the street, the interior is fine. The people at reception were always very helpful. The negative sides were not that significant but I'll mention those anyway to help the hotel to improve where possible. There was quite a lot of noise from the street and also from the corridors (apparently the doors were thin). The breakfast was limited to the basics and the lady running the breakfast room was not too friendly or fast. The TV was small 17". There is a 20-30 minute walk to/from the very center of the city. The restaurant recommended by the receptionist, the Il Condor, was terrible.

10/10 Loistava

Eddie

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
It was a little tricky to find but super friendly staff. Very comfortable mattress and pillows.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Joerg

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Keith

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Loved our stay in Rome at Orlando.

The staff were so friendly and helpful - they acquired online tickets for us. On our last day we left early - they brought us a breakfast the night before so that we were fed. I loved their service.
Yöpyi 7 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

LEE BO

Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

James

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice hotel near the train station in Rome. The staff is very polite and helpful. There are many restaurants and attractions close, so they won’t be far when you stay. They even politely let us store our bags while waiting for the train.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Gabriel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice location
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Heather, Alpharetta

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was a fantastic quiet hotel right a block or two away from Roma Termini Station. The staff was super friendly and helpful. The room was dated but very clean. I would stay again.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Shimpei

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

便利な宿

受付の方はかなりフレンドリーでチェックアウト後の荷物一時預かりなどフレンドリーに対応してくれた。周囲は駅や観光地も近く、飲食店も多くて便利がいい。 部屋の壁は薄く、隣や上の音はかなり響く。部屋で仕事していたが、電話の声が聞こえているのではないかとひやひやした。朝食はある程度充実しているが、時間があるのであれば外に食べに行く方が充実している。口コミがかなりいいが、受付の方々から「口コミ書いてね」と売り込みがある。それが理由かもしれない。それを差し引いても悪くない
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

6/10 OK

Mildred

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Daniel Ivan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Perfect
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Sally

Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Aleksandra

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Die Unterkunft wurde wegen der zentralen Lage zum Bahnhof gewählt. Die Umgebung ist schmuddelig und nicht für alleinreisende Frauen zu empfehlen. Das Hotel außen wirkt sehr ausladend. Gefühlt in jedem Stockwerk, ein „Hotel“. Die Zimmer sind sauber und in Ordnung, aber hellhörig und die Fenster undicht. Das Personal ist sehr nett und zuvorkommend. Das Frühstück ist sehr einfach aber ausreichend.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Lucy

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024