Valikoima Vieraita kommentteja 2019
"MeillÀ on ollut upea perheloma" Alan B.(tekstillÀ 27. 7.19)
"Olemme saapuneet kiinteistöön. Se on kaunista "Leanne M. (tekstillÀ 21. 5.19)
2018
âMeillĂ€ on ollut upea viikko oleskelemassa tĂ€ssĂ€ upeassa mökissĂ€. NĂ€kemykset ovat yksinkertaisesti upeita ... Palaamme ehdottomasti. Sinulla on tĂ€ydellinen loma-asunto âCharlotte S. (Vierailijoiden kirja 9. 7.18)
âMeillĂ€ on ollut mahtava 2 viikkoa. MikĂ€ hyvin varusteltu koti kotoa. Kiitos ihanasta lomasta âJeff C. (vierailijoiden kirja 11. 8.18)
âMeillĂ€ oli ihana viikko. Voisimme jÀÀdĂ€ 3! Paras pĂ€ivĂ€llinen La Tavernessa. Ihana talo. Ihanteellinen kahdeksalle meistĂ€ âThe Met âŠâŠ. perhe (vierailijoiden kirja 16. 8.18)
âMeillĂ€ on ollut upea 2 viikkoa ihastuttavalla paikalla. Asetus on upea. â Ab ... Perhe (Vierailijoiden kirja 31. 8.18)
Valikoima Vieraita kommentteja 2017
"Olemme saapuneet ja se on taivas!" (lÀhettÀjÀ Kelli F. sÀhköpostitse 22. 7.17)
"MikÀ upea loma meillÀ oli Les Etangsissa. Talo ja nÀkymÀt olivat kauniita ............. suosittelemme ystÀville. " (lÀhettÀjÀ Fern B. sÀhköpostitse 18. 7.17)
Valikoima Vieraita kommentteja 2016
"Rakastamme vierailua tÀÀllÀ, kauneimmassa paikassa. Luulen, ettÀ auringonkukka saattaa tulla esiin tÀÀllÀ ollessamme. " Stephen & Charlotte A.
(sÀhköpostitse 11. 7.16)
"ErittÀin tilava ja hyvin varustettu erittÀin mukavalle lomalle. Ihastuttavat avoimet nÀkymÀt ympÀri. KylÀssÀ oli erittÀin hyvÀt tilat ja meillÀ oli hyvÀt mahdollisuudet tutustua Charente & Dordogne -alueisiin. Margarete tarjosi erinomaista palvelua (ja jopa avasi uima-altaan meille huhtikuussa). Se olisi varmasti jonnekin, missÀ haluaisimme jÀÀdÀ uudestaan. " Diane A. 23. 5.16
KUVAUS
Kauniisti kunnostettu, rauhallinen, tilava, kevyt ja ilmava maalaistalo, jossa valkoiset seinÀt, paljaat palkit, paljon luonnetta, kaikilla mukavuuksilla, mukaan lukien rajoittamaton laajakaistayhteys (ilmainen WiFi).
Pohjakerros - avoin suunnitelma viileÀllÀ terrakottalattialla, iso olohuone mukavilla sohvilla, sohvapöytÀ, satelliitti-tv ja puupoltin, ruokailutila, jossa pöytÀ ja tuolit 8: lle, tilava moderni keittiö, jossa astianpesukone, korkea jÀÀkaappi (pakastinosa), mikroaaltouuni , kodinhoitohuone, jossa pesukone, suihkuhuone / WC. Yksityinen takaterassi, jossa puutarhakalusteet ja grillausmahdollisuus ruokailla ulkona, katsella auringonlaskuja ja todella uskomattomia tÀhtiÀ. Se on mahtavaa ilmaista viihdettÀ, vain taivaan seuraaminen yöllÀ tai mahdollisesti keskiyön sukeltaminen valaistuun uima-altaaseen.
ENSIMMĂINEN kerros - 4 viehĂ€ttĂ€vĂ€sti esitetty kahden hengen huonetta, joista toisessa oma suihkuhuone ja WC sekĂ€ perheen kylpyhuone ja wc. Kaikissa huoneissa on paljaat palkit, lipasto, peilikuori ja joko vaatekaappi tai roikkuva tila. Makuuhuone 4 tuplaa myös tarvittaessa työpöydĂ€llĂ€. Kaikissa huoneissa on myös upeat nĂ€kymĂ€t maaseudulle. Itse asiassa voit katsella auringonlaskua makuuhuoneen parivuode.
ULKOPUOLELLA - sieltÀ on panoraamanÀkymÀt maaseudulle ympÀri 0. 5 hehtaarin nurmikolla varustettua tasaista puutarhaa - ihanteellinen petangalle - ja yksityinen pysÀköintialue, myös pensaita ja joitain puita varjossa. Yksityisen uima-altaan mitat ovat 10m x 5m turvahÀlyttimellÀ ja aurinkotuoleilla.
AKTIIVISUUDET / urheilu / NĂHTĂVYYDET - löytĂ€mistĂ€ on niin paljon, jokaiselle jotakin. Ihmiset sanovat, ettĂ€ kaksi viikkoa ei riitĂ€!
UUSI! - PyörÀvuokraamo nyt saatavana, toimitettu omalle ovellesi, sinun ei tarvitse tuoda omaasi
UUSI! - TEEMALLISET Lomat, jotka jÀrjestetÀÀn sinulle. KÀvely, pyörÀily, lintujen tarkkailu, valokuvaus, maalaus, tennis, golf, ratsastus, viininmaistelu, ruoanlaitto, ranskan oppiminen, kylpylÀpÀivÀt, jooga. Muut tilauksesta. Ole hyvÀ ja kysy.
GOLF - Les Etangsin terassilta voit nÀhdÀ Le Manoir de Longeveaun punaiset katot peltojen yli. Se on noin 5 minuutin ajomatka. TÀmÀ on englantilainen maaseutukerho, jossa on 9-reikÀinen golfkenttÀ sÀÀnnöllisillÀ kilpailuilla, 3 kovaa TENNIS-kenttÀÀ (valmennus saatavilla) ja vilkas sosiaalinen kalenteri grillaamisesta, konserteista ja tapahtumista ympÀri vuoden, avoinna muille kuin jÀsenille heidÀn ihastuttavalla ulkoterassi ja hiljattain kunnostettu tyylikÀs baari / ravintola, josta on panoraamanÀkymÀt. Ehdottomasti vierailun arvoinen tai kaksi!
Angoulemessa (45 km) ja Périgueuxssa (50 km) on 18 reikÀistÀ golfkenttÀÀ ja kauempanakin Cognacissa, Royanissa ja Bordeauxissa.
Lapsille on MINI GOLF St. Severin, vain 1 km pÀÀssÀ talosta.
LÀhin TENNIS-tuomioistuin on St. Séverin (1 km) ja siellÀ on 3 tenniskenttÀÀ Le Manoir de Longeveau (3 km) ja enemmÀn AubeterressÀ (6 km) joenrantaympÀristössÀ.
Aubeterressa on turvallinen ja hiekkaranta RIVER BEACH, jossa on lasten PLAYGROUND. KesÀllÀ joella on JOUSTING. Tai voit ottaa laiskaan CANOE-matkan alaspÀin, kerÀtÀ ja tuoda takaisin autoosi.
MOULIN DE POLTROT (3 km) luonnonsuojelualue, joen varrella sijaitsevilla aktiviteettialueilla, mukaan lukien köysillat, TREETOP CLIMBING ADVENTURE (todellinen hitti!), sokkelo, lasten leikkipaikka (aidattu), vÀlipalabaari kesÀllÀ, piknik- ja grillausalueet.
HORSE RIDING on saatavana Borsissa (6 km) ja aivan Aubeterren ulkopuolella ja Bonnesissa (noin 8 km).
Les Etangsissa olet DORDOGNE-osaston rajoilla, joten sieltÀ on helppo ajua kaikkiin tÀmÀn kuuluisan Ranskan alueen nÀhtÀvyyksiin - upeaan CHATEAUX-alueeseen, esihistoriallisiin luoliin, bastide-kaupunkeihin ja keskiaikaisiin kyliin alueella, Bergeracista - Sarlat.
Toiseen suuntaan ovat upeat Bordeaux & Cognacin viinitarhat, joissa on runsaasti mahdollisuuksia viini- ja Pineau-maisteluun.
St. Emilion (Unescon maailmanperintökohde) on toinen pakko nÀhdÀ - yksi suosikkini paikoista. Rakastan sitÀ!
Paikalliset maatilat ovat usein avoinna myös vierailijoille maistamalla paikallisia tuotteita, hanhenmaksaa, pÀhkinÀöljyjÀ jne.
Atlantin rannikon hiekkarannat (Royanin ympÀrillÀ) ovat noin 90 min. aja - toinen upea pÀivÀ pois.
Paikallisesti siellÀ on AUBETERRE (6 km) loistava keskiaikainen rinteessÀ sijaitseva kylÀ, jossa on RIVER BEACH & kiddies -leikkipaikka. Plus kalastus (luvat saatavilla). SiellÀ on mutkittelevia katuja, joissa on pieniÀ kÀsityöliikkeitÀ ja gallerioita, ja upea varjoisa aukio, jossa voi kÀydÀ tyhjÀnÀ muutaman juoman tai laiskan lounaan tai illallisen tai selata sunnuntaimarkkinoilla. Se on yksi suosikki paikkani viipyÀ ........ SiellÀ on laaja valikoima ravintoloita, jotka tarjoavat palveluja jokaiseen makuun. KesÀllÀ tarkkaile monia MUSIIKKI-iltojen, konserttien ja tapahtumien julisteita aukiolla tai joen rannalla, mukaan lukien joen joustuminen! CANOEING on saatavana joella AubeterressÀ. HORSE RIDING on noin 1 km Aubeterren ulkopuolella. SiellÀ on myös monia historiallisia rakennuksia, kuten 1200-luvun monoliittinen kirkko ja romaaninen Eglise St. Jacques.
SPA-pÀivÀt (tai puoli pÀivÀÀ) ja kauneudenhoitotuotteet ovat saatavilla Hostellerie du PérigordissÀ Aubeterressa.
Myös YOGA on saatavana Juignacissa (noin 6 km).
Aubeterrella on upea oma hahmo. Se on pakko nÀhdÀ.
Kun kaikki aktiviteetti - tai sen sijaan - rentoudu vain uima-altaan ÀÀrellÀ sileÀllÀ viinilasilla ja loistavalla kirjalla.
Ja auringonlaskun jĂ€lkeen (jos olet vielĂ€ siellĂ€ terassilla) kokeile vĂ€hĂ€n TĂRKEITTĂVĂTĂ. Vain katsokaa, kun tĂ€hdet tulevat ulos luomaan korukaton katoksen ylĂ€puolelle. Todella upea. Valosaasteita on vĂ€hĂ€n, joten se on erityisen mahtava.
Vieraiden kommentit
2016
"Rakastamme vierailua tÀÀllÀ, kauneimmassa paikassa. Luulen, ettÀ auringonkukka saattaa tulla esiin tÀÀllÀ ollessamme. " Stephen & Charlotte A.
(sÀhköpostitse 11. 7.16)
"ErittÀin tilava ja hyvin varustettu erittÀin mukavalle lomalle. Ihastuttavat avoimet nÀkymÀt ympÀri. KylÀssÀ oli erittÀin hyvÀt tilat ja meillÀ oli hyvÀt mahdollisuudet tutustua Charente & Dordogne -alueisiin. Margarete tarjosi erinomaista palvelua (ja jopa avasi uima-altaan meille huhtikuussa). Se olisi varmasti jonnekin, missÀ haluaisimme jÀÀdÀ uudestaan. " Diane A. 23. 5.16
2015
âRakasta taloa. Se on upea ja ihana sÀÀ âDympna M. (tekstillĂ€ 29. 6.15)
âKiitos on ollut fantastinen lomaâ, Dympna M. (tekstillĂ€ 9. 7.15)
âKaikki on hienoa. MikĂ€ ihana paikka se on. Kiitos, ettĂ€ annoit meille jÀÀdĂ€ tĂ€nne. MeillĂ€ kaikilla on ihanaa aikaa âLeanne B. (sĂ€hköpostitse 25. 5.15)
 Vierailijoiden kirjan kommentit
"Rakastimme erityisesti auringonlaskuja ja tÀhtiÀ" Rebecca T. (11-18. 7.15)
"Kaunis talo - kuin kotona kuin lomatalossa" Dympna M. (28. 6. - 9. 7.15)
LisÀÀ saatavana pyynnöstÀ!