Rede Andrade Ondina Hotel

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Rede Andrade Ondina Hotel valokuvagalleria

Terassi/patio
Ilmainen päivittäinen buffetaamiainen
Näkymä majoituspaikasta
Vastaanotto
Minibaari, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

6,8 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Huonepalvelu
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Avenida Oceanica, 3033, Salvador, BA, 40170-010
  • Place, Salvadorin eläintarha
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Ondina Beach (ranta)
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Praia do Rio Vermelho
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Airport, Salvador (SSA-Deputado Luis Eduardo Magalhaesin kansainvälinen lentokenttä)
    ‪35 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone

  • 10 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Standard-huone

  • 10 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä)

  • 10 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Rede Andrade Ondina Hotel

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, ilmainen aamiainen ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa.
Rede Andrade Ondina Hotel tarjoaa 56 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari. 32-tuumainen LCD-televisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Rede Andrade Ondina Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Ondina Beach (ranta). Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa.
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen matkatavarasäilytyksen
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Farol da Barran ranta ja 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Salvador Shopping Mall (ostoskeskus)
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Rede Andrade Ondina Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös huonepalvelun (rajoitettuina aikoina) ja hissin.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 7.00–10.00.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–10.00

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen LCD-televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Minibaari

Muuta

  • Ilmastointi

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.

Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä

Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen

Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit: 60 BRL per lemmikki per yö
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 10 kg per lemmikki)

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 60 BRL per lemmikki per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Sisäänkirjautumisen yhteydessä vanhempien tai laillisen huoltajan, joka matkustaa alle 18-vuotiaan lapsen kanssa, on esitettävä lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (esimerkiksi passi). Jos asiakkaat matkustavat Brasiliaan ja vain yksi vanhemmista matkustaa lapsen kanssa, tämän vanhemman tulee esittää lapsen syntymätodistuksen ja kuvallisen henkilöllisyystodistuksen lisäksi matkan valtuutuskirje, joka on toisen vanhemman allekirjoittama ja notaarin vahvistama. Jos vanhemmat tai laillinen huoltaja eivät pysty antamaan tai eivät halua antaa tätä valtuutusta, tarvitaan laillinen lupa. Jos aiot matkustaa Brasiliaan lasten kanssa, sinun on pyydettävä Brasilian konsulaatista lisätietoja ennen matkaa.
  • Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Oceanico

Hotel Oceanico Ondina

Oceanico Ondina

Oceanico Ondina Hotel Salvador, Bahia, Brazil

Rede Andrade Ondina Hotel – arvostelut

Arvostelut

6,8
Arvosana 10 - Loistava. 249 kautta 857 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 177 kautta 857 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 198 kautta 857 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 101 kautta 857 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 132 kautta 857 arvostelua

7,0/10

Siisteys

7,8/10

Henkilökunta ja palvelu

6,4/10

Palvelut/mukavuudet

5,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

2/10 Hirveä

Jacineia

Huono huonee, suihkuu ei toimi joka päivä, vuoden vaatteet likaiset ja huonee tosi huono kunto, kauhea kokemus
Yöpyi 28 yötä tammikuussa 2026

6/10 OK

Gustavo

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Excelente localização para o carnaval, final do circuito. O quarto era pequeno e o ar não funcionava direito. O hotel está passando por reforma e deve melhorar. Café da manhã simples mas de bom grado. Fomos bem atendidos.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026

2/10 Hirveä

larissa

Huonoa: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
O hotel é horrível parace um cativeiro… fui no período de carnaval, a localização para isso é maravilhosa. Mas o hotel é realmente muito ruim, velho e Morgado o que é uma pena.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026

2/10 Hirveä

Caio

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Foi a pior experiência da minha vida. O quarto não tinha tomada, as luzes do corredor ficavam passando na fresta da porta, espelho caindo da parede, toalhas não secavam, café da manhã mal feito e com pão amanhecido. Péssimo
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026

10/10 Loistava

Marcius

Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026

4/10 Huono

Clarice

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Ar condicionado não funciona e estrutura muito antiga.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026

8/10 Hyvä

Priscila

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
O quarto é bom , o café gostoso, apenas o chuveiro eletrico que deuxa um pouco a desejar!
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Silvio

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Gostaria de parabenizar toda a equipe do hotel! Atendimento de excelência, desde a recepção, camareiras, equipe do café da manhã! Parabéns! Liliane obrigado pelo atendimento!
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026

10/10 Loistava

Marcos

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Sim
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026

8/10 Hyvä

Jaqueline

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Quarto limpo, banheiro tinha sugeria na parede próx ao vaso, café da manhã bom, elevador sujo, o café da manhã fica na cobertura com acesso de escada. Funcionários educados e solicitos! Ar condicionado bom! Voltaria com certeza!
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026

6/10 OK

Eduardo J

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
O hotel é bem antigo e necessita de uma atenção especial na manutenção das instala
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2026

6/10 OK

luana

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
O pessoal da recepção são extremamente simpáticos e prestativos,tivemos algumas situações nas quais eles foram muito solícitos e nos ajudaram,porém o hotel em si está muito deteriorado,instalações antigas e precisa de uma reforma urgente! Em nosso quarto haviam infiltrações e as paredes estavam muito sujas e destruídas.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Marcos

Yöpyi 12 yötä tammikuussa 2026

4/10 Huono

André

Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025

6/10 OK

Iara Maria

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Huoneen mukavuus
Embora às acomodações estivessem limpas, o banheiro apresentava vazamento, o espaço do box não tinha Dispenser para acomodar sabonetes e xampus durante o banho, tinha opção de água quente no chuveiro mas a água era fria. Cardápio com opções saudáveis, mas havia muita luz solar no período da manhã na sala, desconfortável. A equipe de funcionários solicita e cordial.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026

8/10 Hyvä

Robert

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Hotel bacana e bem localizado. O atendimento é excelente e os quartos são bem limpos. Porém, meu quarto não tinha tomadas suficientes — tive que usar as da geladeira e da TV para carregar meu computador e telefone. A água quente não funcionava; não reclamei porque gosto de água fria, mas de manhã prefiro morna. Espero que melhore, pois é um lugar bom!
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026

8/10 Hyvä

SAMUEL

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Equipe muito atenciosa. Quartos ok mas o nosso o chuveiro quente não estava funcionando
Yöpyi 7 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Tabita

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Quarto bom .Bem aconchegante
Yöpyi 9 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Marcos

Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2026

8/10 Hyvä

Gessica

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Ótimo café da manhã, faltou manutenção dos quartos no banheiro.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Victor

Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026

4/10 Huono

Aline

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Em especifico fiquei em um quarto que me atenderia bem, porém tinha um barulho que me incomodou muito (provavelmente vinha do elevador ) após a primeira noite solicitei a mudança de quarto e informaram que não havia nenhum disponível, fiquei mais um noite neste quarto a qual não dormi direito, fato que impactou no meu dia, pois fiquei extremamente cansada, que tem sono leve aconselhou que não fique no quarto 410.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026

6/10 OK

Josiane

Tem que melhorar alguma coisa?
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026

6/10 OK

L

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
O quarto é simples, mas nada que seja tão ruim. A equipe de modo geral não é simpática. Dois ou três funcionários são solícitos. Uma em específico foi bem ríspida na nossa chegada. O café da manhã é ok.
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2025

10/10 Loistava

egenildo

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
No mais tudo bem, foi novamente
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025