Ataraxy Hotel Boutique

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Ataraxy Hotel Boutique valokuvagalleria

Näkymä majoituspaikasta
Majoituspaikan julkisivu
Majoituspaikan sisäänkäynti
Kahden hengen huone | Minibaari, tallelokero huoneessa, vuodevaatteet
Ravintola

Arvostelut

7,6 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Ave. 20 de Julio Interior 1 No. 4-63, San Andrés, San Andres y Providencia, 880001
  • Place, Paintball San Andres
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Spratt Bightin ranta
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Kulttuurikeskuksen laituri
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Airport, Gustavo Rojas Pinillan kansainvälinen lentoasema (ADZ)
    ‪11 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(3 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kolmen hengen huone

  • 25 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky TAI 3 yhden hengen sänkyä

Neljän hengen huone

  • 25 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä TAI 2 parisänkyä

Kahden hengen superior-huone

  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Standard-huone

  • 15 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Ataraxy Hotel Boutique

Ravintola, concierge-palvelut ja televisio yleisissä tiloissa kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Pyyhkeiden vaihto on saatavilla pyynnöstä
Ataraxy Hotel Boutique tarjoaa 10 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Huoneissa on taulutelevisio. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Ataraxy Hotel Boutique sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Spratt Bightin ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja kuljetukset majoituspaikasta lentokentälle (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Spratt Bightin ranta ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Pohjoinen Pää
  • Kuljetukset majoituspaikasta lentokentälle saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Kuljetukset majoituspaikasta lentokentälle (saatavilla pyynnöstä) ovat saatavilla lisämaksusta. Ataraxy Hotel Boutique tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös concierge-palvelut, television yleisissä tiloissa ja juomavesiautomaatin.

Tämä 3,5 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Kuljetukset majoituspaikasta lentokentälle (lisämaksusta) klo 8.00–19.00 pyynnöstä

Ruoka ja juoma

  • Ravintola

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Mukavuudet

  • Juomavesiautomaatti
  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 3 kerrosta
  • Merkityt tupakointialueet

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Ruoka ja juoma

  • Minibaari

Muuta

  • Ilmastointi
  • Turvalokero

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–23.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 35000 COP per ajoneuvo (korkeintaan 4 henkilöä)
  • Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Ataraxy Hotel Boutique tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–23.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.
  • Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Ataraxy Boutique San Andres
Ataraxy Boutique
Ataraxy Hotel Boutique Hotel
Ataraxy Hotel Boutique San Andrés
Ataraxy Hotel Boutique Hotel San Andrés

Ataraxy Hotel Boutique – arvostelut

Arvostelut

7,6

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 33 kautta 91 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 25 kautta 91 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 16 kautta 91 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 9 kautta 91 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 8 kautta 91 arvostelua

7,8/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

7,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great service and great room
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Raymond

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Really enjoyed my stay. The entire staff were very nice and friendly.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Eric

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
It’s a nice spot to get to know the island. Everything was walking distance and our evening staff was awesome by recommending great places!
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Edwin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
it wass good!
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Rene

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
There is not someone working at night at the hotel so if get there after 11pm good luck
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Camilo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice staff always willing to help. Small room but clean, beds a little old, wifi does not work in rooms.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Maritza

We were very disappointed with Ataraxy, we could not make it to our trip, my wife was hospitalize suddenly we notify Expidia and the hotel and Expidia was very nice to try to get a credit for us but Ataraxy will not accepted. we had other hotels booked and with the same situation they were understanding and gave us credit. We still are planning our trip but will not stay at Ataraxy. We felt no compassion or sympathy together unseen circumstances. We appreciate Expidia who did a great job with cancel all our bookings. Thanks
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Mary

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Staff ver nice. Room adequate. We had a problem with water leaking into the bathroom from somewhere, so we had water on the floor all the time. The air conditioner couldn’t dry up the humidity in the room. The staff kept coming in to shut the ac off, when we left the room. No hot water for showers. Reason given was, because of Covid. Very good location, middle of downtown. Lots of restaurants and a very short distance to the beach. No buffet breakfast, as advertised! Not bad for the money we paid.
Yöpyi 8 yötä marraskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Joel

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
In short: I do not recommend it. Why? Well, in essence I have the following comments regarding the hotel: 1. The service is actually very good. Quite above average, and that needs to be emphasized. In relation to the attention of the hotel staff and their hospitality I have no complaints. 2. The cleanliness of the bathrooms and common areas is not the best. Moisture stains, smell of paint in the rooms, washbasin, etc.. The restaurant also does not have the best possible cleanliness, the chairs are dirty, the tables are dirty and the floor with clear signs of not having been properly cleaned, dirty windows all the time and everywhere .... 3. The air conditioner leaks water inside the room, which makes the humidity issue even more serious. In short, the hotel has the potential to be good if they improve the cleanliness and maintenance in general, but as it is now, it is not the best option for the price they ask. I would like to highlight, however, the excellent attention we received from the staff.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Leandro

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Quarto com mal Cheio, cheirando mofo, sem ventilação, chuveiro sem água quente, quarto em má conservação.
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

catherine

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel muy bueno Personnel courtoise, le déjeuné magnifique
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Livia

Localização excelente. Apenas café da manhã
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

FRANCISCO SILVIO

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Muito bom , optamos pelo café da manhã em outro local. As dicas do pessoal da recepção são ótimas.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Eugenio

Bom custo beneficip
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Bruno

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys
A localização é tranquila, porém simples, com poucos comércios importantes por perto; para um mercado maior é preciso caminhar 7–10 minutos, e muitos moradores nem conhecem o hotel. O retorno da praia pode ser cansativo. O atendimento foi o melhor da estadia: o Frank é extremamente simpático e prestativo, e havia também um senhor muito gentil que ajudava no café e em pequenos reparos. O hotel precisa de mais funcionários. Ficamos no apartamento 11, que fica fora da recepção. A cama é grande e muito confortável e o frigobar funcionava bem. O ar-condicionado funciona, mas não gela o suficiente e demora a ligar porque depende do cartão. O quarto não tem janela nem cortina, tem cheiro forte de umidade, poucos móveis e nenhum local para secar roupas. A TV é grande, porém com a parte inferior da tela distorcida. O banheiro tem bom tamanho, dois espelhos e água quente, mas a regulagem é difícil. O banheiro molha inteiro, escorreguei no primeiro dia e nem sempre havia tapete. Faltam suportes para produtos de higiene, a bica da pia é ruim e o móvel inferior estava sujo. A limpeza deixou a desejar: encontrei tampinha de cerveja, cacos de vidro e insetos mais de uma vez. A umidade e a dificuldade para secar roupas também incomodaram. O café da manhã é simples, com ovos mexidos, pão de forma, geleia às vezes congelada, frutas, iogurte, sucrilhos e café, mas a qualidade dos itens não é boa. No geral, pode atender quem precisa apenas de algo básico para dormir.
Yöpyi 8 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Raphaella

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
O café da manhã é bem fraco, mas o quarto e os funcionários são muito bons!
Yöpyi 6 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Wilson

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Excelente custo beneficio e localização. Tem limitações mas pelo valor é muito bom.
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Ivan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
El servicio fue excelente y nos gusto lo cerca que nos quedaba la playa y el area en que se localiza el Hotel. Fran nos dio un excelente servicio nos hizo sentir como en casa con su actitud tan positiva y siempre disponible para ayudar en lo que necesitabamos. Muchas gracias Fran!
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

beatriz

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

bom custo benefício

os funcionários, especialmente o Frank, que domina o espaço com sua simpatia, são muito gentis e dispostos a ajudar com dicas e questões da pousada. os quartos não tem janela, e não é possível deixar o ar ligado para manter o quarto ventilado, então suas toalhas e roupas não secam. o chuveiro não era bom, com baixa pressão de água e gotas que se espalhavam para todo o banheiro - já que também não há box no quarto que estávamos. depois do banho, o banheiro inteiro ficava enxarcado, o que nos incomodou bastante. a hospedagem não tem elevador, então é necessário subir os lances de escada com todas as malas. para quem tem limitações nesse sentido, esse é um fator bastante considerável. no café da manhã, as opções eram bastante limitadas em seleção e quantidade: se você acordar um pouco mais tarde, possivelmente ficará sem opções. sobre a localização, é um pouco mais distante do centro do que eu gostaria, especialmente para os retornos a noite, quando a rua fica mais vazia e pode assustar. ficamos por apenas dois dias, então os pontos mencionados não foram grandes fatores - mas em uma estadia um pouco mais longa, com certeza incomodariam. no geral, recomendo para quem busca um custo benefício bom e terá uma passagem mais curtinha pela ilha :)
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

ATILA

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat

Razoável

Foi somente uma e tivermos um experiência não muito o boa uma vez que viemos de outros três hoteis , mas de fato o que mais incomodou foi o cheiro forte de mofo ( esgoto) e banheiro muito pequeno .
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Luis

Hyvää: Siisteys
Janeth debe mejorar la atención al cliente
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Charles

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Pousada agradável com ótimo custo benefício!

Fomos muitíssimos bem recebidos pelo responsavel da Recepção, o Sr. Frank, que nos deu todas as informações e dicas sobre San Andrés. Nos sentimos acolhidos. A pousada é simples, porém bonita e limpa (muito importante informar que todos os dias existe serviço de limpeza pela manhã). As demais pessoas da equipe também são simpáticas. Quarto possui Smart TV com excelente acesso a internet. A única observação que deixo para os donos do empreendimento é que coloquem apoios no quarto e no banheiro, onde possamos pendurar nossas toalhas, roupas úmidas e principalmente produtos de higiene. Nosso quarto não tinha armário e cabides, e isto fez muita falta. No mais, vale a hospedagem. Excelente localização!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Arnulfo

Hyvää: Huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
La verdad no fue la mejor elección de Hotel, falta mayor atención con los huéspedes al llegar a las instalaciones. La recepcionista no es cordial, en el menú del desayuno no hay variedad pero la señora del restaurante muy atenta y cordial. Lo único bueno es la ubicación del hotel cerca al comercio y playas .
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

PAOLA

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
esperamos contar para la próxima vez con wifi en las habitaciones
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Andrea

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
El hotel esta bien ubicado, las habitaciones son cómodas, las personas que atienden son demasiado amables. Apenas es para un viaje de trabajo
Yöpyi 1 yön elokuussa 2022