Dolphin on kallio heitto pois Law Streetin rannalta, joka sijaitsee Pacific Beachin pohjoispäässä. Tämä on erinomainen ranta oppia surffata tai ajaa aaltoja Boogie levyt tarjotaan. San Diegon surffauskoulu antaa surffaustunnit aivan ovesi ulkopuolella. Jos surffailu ei ole sinun juttusi, on runsaasti hiekkaa, jotta voit laittaa esiin ja saada rusketuksen. Tämä ominaisuus on loistava ulkotila BBQ ja nauttia Etelä-Kalifornian auringosta. Mukana myös tämä vuokra, pieni autotalli pysäköinti, boogie levyt, ranta tuolit, hiekka leluja, jäähdytin ja vaunu.
Sen lisäksi, että ranta on vain muutaman askeleen päässä, rantatiellä alkaa Law St. ja vie sinut 3 mailia pitkin rannikkoa kautta Pacific Beach ja Mission Beach. Voit nauttia näkymistä koteja pitkin vettä, tai pysähtyä ja tehdä ostoksia tai syöminen jossakin monista paikoista matkan varrella. Tee matkasi Belmont Parkiin ja ratsasta vuoristorataa tai käytä aaltoja aallot Wavehouse-ravintolassa ja baarissa. Jos et halua kokeilla sitä, katsele muita samalla kun syövät ruokaa ja nauti mukavia kylmiä juomia. Vain 3 kilometriä pohjoiseen on downtown La Jolla, jossa voit kajakki luolissa La Jolla Shores, tai tutustu sinetit off Coast Blvd. Seaworld on vain muutaman minuutin päässä. Head vain muutaman kilometrin etelään ja tarkista vanha kaupunki tai vain muutaman kilometrin voit tutustua keskustan San Diego. On olemassa lukuisia yöelämää, ostosmahdollisuuksia, ruokailumahdollisuuksia ja paljon muuta. Nähtävyydet sekä San Diego ja naapurimaiden La Jolla ovat helposti tämän Dolphin Beach Walk getaway!
Kun kävelet portin läpi ja ylös joitain portaita, siellä on suuri yhteinen patio, jossa on joitakin pöytiä ja tuoleja sekä 2 BBQ: n, jotta voit nauttia lomasi aikana. Dolphin on ensimmäinen huoneisto aivan patio, jossa suuret ikkunat tuovat paljon valoa. Kun tulet sisään, kulje olohuoneeseen, joka tuntuu mukavalta ja kirkkaalta kaikkien ikkunoiden kanssa. On nahkasohva, yhteensopiva nojatuoli ja 50 "taulutelevisio Netflix streaming käytettävissä. Olohuone avoinna keittiölle, joka on täysin varusteltu kaikella mitä tarvitset kokata mitään ateriaa. Jos haluat syödä ruokaa sisälle, on pieni ruokapöytä kahdelle ja / tai baarituoleille, joita voit käyttää aamiaisbaarissa. Älä unohda, voit ottaa ruokaa ulkona ja nauttia Etelä-Kaliforniasta säällä patio pöydät ja tuolit. Jos se on liian aurinkoinen, sateenvarjot voivat tarjota sinulle tarvittavan sävyn. Keittiössä on täysikokoinen jääkaappi, kaasuliesi, sisäänrakennettu mikroaaltouuni ja pieni astianpesukone (monet muut pienet kodinkoneet), joten sinun ei tarvitse hukata ruokaa.
Jokaisessa makuuhuoneessa on 1 queen-vuode, täydellinen kahdelle pariskunnalle tai pienelle perheelle. Makuuhuoneet vaihtelevat kooltaan samanlaisina, mutta yhdessä niistä on pieni kaapelitelevisio. Molemmat sängyt ovat temprapetipatjoja, joita voit säätää täydellisen yön uneen. Aseta vain sängylle ja käytä kauko-ohjainta sängyn säätöön juuri haluamallasi tavalla! Viihtyisä kylpyhuone, jossa graniittityyppy, ja kylpyamme / suihku-yhdistelmä antaa sinulle vain tarpeeksi tilaa pestä.