Sogni dei Santi on kauniisti kunnostettu maalaismainen rinteessÀ sijaitseva maalaistalo, jossa on parhaat modernit suunnittelut ja olentojen mukavuudet. Talo nukkuu 14 (7 makuuhuonetta, 5 kylpyhuonetta) on upeat nÀkymÀt koskemattomiin laaksoihin ja kukkuloille, iso yksityinen puutarha, oma uima-allas uima-altaalla ja iso oleskelutila varjoisalla viiniköynnöksellÀ. Istuen 1200-luvun vartiotornin alla, peltojen ja metsien ympÀröimÀ, sieltÀ on ihanat nÀkymÀt. Pohjakerroksessa on suuri tÀysin varustettu moderni keittiö, jossa on kaksi uunia, yhdysvaltalaiseen tyyliin jÀÀkaappi / pakastin ja oleskelualue, iso olohuone, varustettu TV / Video / DVD ja Game Cube, ruokasali, johon mahtuu 14, tutkimus, pesula ja sisÀÀnkÀynti sali. EnsimmÀisessÀ kerroksessa on kolme kahden hengen makuuhuonetta, joissa on oma kylpyhuone, kahden hengen ja toinen kahden hengen huone, jotka jakavat kylpyhuoneen. Kierreportaiden ylÀpuolella toisessa kerroksessa rÀystÀiden alla on vielÀ kahden hengen huone, kahden hengen huone ja kylpyhuone rajoitetulla ylÀtilalla.
Sogni dei Santi Yleistiedot: Talossa toivottaa teidÀt tervetulleeksi upea paikallinen italialainen, joka tuntee talon lÀheisesti ja on pÀivystys mahdollisissa ongelmissa. Monet kysymyksistÀsi kÀsitellÀÀn talon muistikirjassa. Sinulle nÀytetÀÀn, kuinka uima-altaan suojakansi toimii. Rutiininomaiset uima-altaan tarkistukset tehdÀÀn loman aikana, ja niiden tulisi aiheuttaa mahdollisimman vÀhÀn hÀiriöitÀ. Allas on sukelluslauta. SiellÀ on suuri ilmava autotalli, jossa on pingispöytÀ, pöytÀjalkapallo ja mukavat tuolit lapsille.
Puutarhuri tulee kerran viikossa leikkaamaan nurmikkoa ja suorittamaan yleisiÀ puutarhahuoltoja.
LisÀpalvelut saatavana pyynnöstÀ: Meet / Greet ja hÀtÀapu englanniksi, kokki- ja ylimÀÀrÀinen siivous, lastenhoito.
Puutarhassa on automaattinen kastelujÀrjestelmÀ.
Sairaala on 15 minuutin pÀÀssÀ San Severinossa
Vuoret ja rannikko: Sogni dei Santi sijaitsee erinomaisella luonnonkauneudella alueella - vuorten ja meren vÀlissÀ. LÀheisiin vuoristoon on retkeily- ja kÀvelyreittejÀ. Muinainen pyhiinvaellusreitti Assisiin kulkee Aliforni-kylÀn lÀpi. Gola della Rossa-Frasassin kansallispuistossa (30 minuutin pÀÀssÀ) on sarja kohoavia kalkkikivikoruja, jotka tarjoavat elinympÀristön harvinaisille kultakotkaille, piikkikukkaille ja kotkipöllöille sekÀ Italian suurimmalle ja mielenkiintoisimmalle Frasassi-luolaverkolle. Fiastralaisen Cistercian luostari (35 min) on sisÀmaan luonnonsuojelualue ja asuu monenlaisille elÀimille ja harvinaisille lintuille. Tunnin pÀÀssÀ talosta ovat Sibillinin kansallispuiston henkeÀsalpaavat vuoret. Monte Coneron kansallispuisto, aivan Anconan etelÀpuolella, tarjoaa Le Marchelle dramaattisen ja karu rannikkoalueen, jossa on syrjÀisiÀ rantoja ja lahtia. SiinÀ on tuhansia lajeja meri-kasvistoja, se on rikas lintuelÀmÀÀ ja siitÀ on upeat nÀkymÀt merelle. Euroopan siniset liput - 11.
Ruoka ja viini: Keski-Italiassa sijaitseva Le Marche edustaa kohtauspaikkaa Pohjois-ja EtelÀ-Italian kulinaaristen perinteiden vÀlillÀ. SillÀ on laaja valikoima paikallisia ruokia - vuoristoalueiden ruokaa hallitsevista vahvoista makuista, kuten tryffelit, sienet, salami ja maukas "poschetta", rannikkokeittiön hienovaraisempiin makuihin - kuten "brodetto del mare" '. Suuret ja mehukkaat oliivit ovat toinen piirre Le Marchen gastronomiaperinteissÀ. Kuuluisa italialainen gelato on myös jotain nautittavaa! Viiniköynnösten viljely Le Marchessa on perÀisin Rooman ajankohdasta, ja viininviljely alueilla menestyy tÀnÀ pÀivÀnÀ 24 000 hehtaarilla viiniköynnöksen alla, josta kolmasosa doc. Alueen kuuluisin viini on Verdicchio, Jesi ja Matellica (30 minuutin pÀÀssÀ) valmistettu valkoinen viini. Erinomaisia punaisia ovat Rosso Conero, Rosso Piceno ja Lacrima del Morro d'Alba. Alueella tuotetaan myös hyviÀ kuohuviinejÀ ja vÀkeviÀ alkoholijuomia.