Il Veliero BB Affittacamere

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Il Veliero BB Affittacamere valokuvagalleria

Ulkopuoli
Superior-huone | Yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu, työpöytä
Superior-huone | Yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu, työpöytä
Superior-huone | Kylpyhuone
Ulkopuoli

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pyykinpesu
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Piersanti Mattarella 97, San Vito Lo Capo, TP, 91010
  • Place, Äitikirkko
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, San Vito Lo Capon ranta
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Esteettömän ranta
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Airport, Palermo (PMO-Falcone Borsellino)
    ‪116 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Superior-huone

  • Näkymä puutarhaan
  • 24 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kolmen hengen classic-huone

  • Näkymä puutarhaan
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Il Veliero BB Affittacamere

Tämän aamiaismajoituksen palveluihin kuuluu kuivapesulapalvelu, pyykinpesutilat ja express-uloskirjautuminen. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen buffetaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on puutarha.
Il Veliero BB Affittacamere tarjoaa 5 huonetta, joihin on kulku ulkokäytävien kautta. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on oleskelualue ja niissä on myös työpöytä. Tämä aamiaismajoitus tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla päivittäin.
Il Veliero BB Affittacamere sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta San Vito Lo Capon ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja kuivapesulapalvelun.
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat lokeroita, pyykinpesutilat ja terassi
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Äitikirkko ja 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta San Vito Lo Capon ranta
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Il Veliero BB Affittacamere tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, puutarhan ja pyykinpesutilat.

Tämä 3 tähden aamiaismajoitus sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 8.00–9.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–9.00

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Lukolliset lokerot
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat

Palvelut asiakkaille

  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet
  • Terassi

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Merkityt tupakointialueet

Huoneen palvelut/mukavuudet

Muuta

  • Erillinen oleskelualue
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta
  • Työpöytä
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 11.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 8.30
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.12.–31.3. välisenä aikana 0.00 EUR per henkilö per yö, korkeintaan 10 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–30.11. välisenä aikana 2.00 EUR per henkilö, per yö, korkeintaan 10 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain käteisen.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Ennen saapumista asiakkaiden on suoritettava majoituspaikan verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestaan ennen saapumista. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.

Il Veliero BB Affittacamere – arvostelut