Tässä lämpimässä ja rauhallisessa mökissä on olohuoneessa puulämmitteinen takka sekä taulu-tv yllä olevalla vaipalla. Keittiössä on liesi, uuni ja täysikokoinen jääkaappi. Siellä on myös mikroaaltouuni ja kahvinkeitin. Voit nauttia näkymistä takka ja televisio keittiöstä, myös. Nauti venyttelystä Posturepedic-vuode-queen-size-vuoteeseen, josta löydät toisen televisiota viihdettä varten. Kylpyhuoneessa on puutarha-amme suihkulla.
Voit rentoutua porealtaassa ulos katettu kuisti milloin sydämesi haluaa!
Tämä ominaisuus sisältää Xplorie-toimintaohjelmamme. Jokaista yöpymispäivääsi kohden saat yhden vapaan aikuisen pääsyn johonkin yhdestätoista eri toiminnasta. Vetoketjun retkistä ja jalokivien panorointiin, minigolfiin ja lasermerkkiin, pelata kun pysyt!
Jos haluat koskaan lähteä matkustamosta, Woodland Waltz on vain 4 kilometrin päässä Helenistä ja erittäin lähellä Unicoi State Parkia. Puistossa on vaellusreittejä, puroja, järvi ja Anna Ruby Falls. Tee tämä matkustamo vuoristossa! Ohjaamon säännöt: etsii villieläimiä, lepotilaa, lukea kirjaa, pelata puiden keskellä, rentoutua, syödä pannukakkuja, hengittää raikasta ilmaa, mene kalastukseen, nauti ulkoilusta!