TÀssÀ ylellisessÀ ja suuressa kolmen makuuhuoneen huoneistossa on oma ulkouima-allas, tilava terassi, BBQ, maisemoitu puutarha, jossa on orgaaninen hedelmÀtarha ja vihannespuutarha. Se sijaitsee Salonan vanhojen raunioiden vÀlittömÀssÀ lÀheisyydessÀ ja 10-15 minuutin ajomatkan pÀÀssÀ Splitin keskustasta sekÀ kuuluisasta antiikin Diokletianuksen palatsista, lauttasatamasta tai Poljud-stadionista.
Huoneisto "Queen Helena" oma uima-allas sijaitsee pohjakerroksessa Villa.
TĂ€mĂ€ tilava huoneisto (100 mÂČ tai 328 mÂČ) sisĂ€ltÀÀ avoin iso olohuone / ruokailuhuone ja tilava tĂ€ysin varustettu keittiö.
Se koostuu kolmesta makuuhuonetta; kaksi kahden hengen huonetta ja yksi yhden hengen makuuhuone.
Suuri sohva olohuoneessa muuntaa yhden parivuode (160x200cm)
VauvansÀnky ja vauvan istuin ovat saatavilla pyynnöstÀ.
On suihku kylpyhuoneella wc ja pesukone, toinen erillinen wc ja ulkosuihku lÀhellÀ allas.
Huoneisto on ilmastoitu koko, maksutta.
Taulu-tv kaapelikanavilla, elokuva- ja urheilukanavilla ja ilmainen langaton internetyhteys on myös saatavilla.
Huoneistoon liittyy suoraan tilava ulkoterassi (60m2) ja uima-allas (30 m2).
Huoneistossa on yksityinen uima-allas kÀyttö oleskelun aikana. Altaalla on 8 mukavaa aurinkotuolia.
Oliivipuita ympÀröi ulkoterassi ja vieraat voivat rentoutua ja nauttia grillattua ateriaa grilli tai kotitekoista ateriaa kauden kasviksia ja hedelmiÀ.
On orgaaninen puutarha, jossa on tuoreita vihanneksia, kuten tomaatteja, papuja ja kurkkuja sekÀ hedelmÀpuita, kuten viikuna, kirsikka, sitruuna, appelsiini aina asiakkaidemme kÀytettÀvissÀ tÀysin ilmaiseksi.
Vieraille on oma yksityisyys, erillinen sisÀÀnkÀynti asuntoon ja ilmainen parkkipaikka 2-3 autolle.
Huoneisto Queen Helena on sijoitettu pikkukaupunkiin Solin vain 5 km pÀÀssÀ Splitin tai Poljudin stadionilta, jossa ULTRA Europe -festivaali vie paikan ja vielÀ vÀhemmÀn kauniita rantoja alueella.
Muutaman tunnin ajomatkan pÀÀssĂ€ voit vierailla Kroatian tunnetuimmissa paikoissa, kuten kansallispuistoissa Krka (1 tunnin ajomatka) ja Plitvicen (3 tunnin ajomatka), muinaisiin kaupunkeihin, kuten Trogiriin ja OmiĆĄiin (30 min), Ć ibenikiin (1 tunti) ja Dubrovnik (3 tuntia) sekĂ€ saaret BraÄ ja Hvar .. (1 tunti lautalla)
Jos vieraat saapuvat ilman autoa, se ei ole ongelma. Linja-autoasema on 50 metrin pÀÀssÀ talosta ja bussit ajaa 15 minuutin vÀlein. Risteily kestÀÀ noin. 15-20 min Splitin keskustaan. Splitin kaupungin keskustasta vieraat tarvitsevat vain 10 minuutin kÀvelymatkan pÀÀssÀ Poljud-stadionilta.
Â