Koko loma-asunto
Picture House – St Ives – Off-Site Parking – Dog Friendly
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Picture House – St Ives – Off-Site Parking – Dog Friendly valokuvagalleria





Arvostelut
9,69,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä
Koko koti
3 makuuhuonetta1 kylpyhuone5 henkilöä73 m²
Suositut palvelut/mukavuudet
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Kuivausrumpu
- Lemmikkiystävällinen
- Ulkotilat
- Pysäköinti saatavilla
Tutustu alueeseen

St Ives, Cornwall
- St Ives HarbourPlace, St Ives Harbour5 min kävelymatka
- Porthminster BeachPlace, Porthminster Beach5 min kävelymatka
- Porthmeor BeachPlace, Porthmeor Beach6 min kävelymatka
- Newquay (NQY-Newquay Cornwall)Airport, Newquay (NQY-Newquay Cornwall)63 min ajomatka
Huonevaihtoehdot
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Rauhallinen Patio Downalongissa, hetkiä rannalta, satama, kaupunki, pysäköinti
St Ives
Rauhallinen Patio Downalongissa, hetkiä rannalta, satama, kaupunki, pysäköinti
St Ives
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Kuivausrumpu
- Ilmainen Wi-Fi
4.8 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 140 arvostelua
4,8
Poikkeuksellisen hyvä
140 arvostelua

1 Bed in St Ives (oc-salt3)
Saint Ives
1 Bed in St Ives (oc-salt3)
Saint Ives
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Ilmainen Wi-Fi
- Mikroaaltouuni

Charming Cottage 50 mtrs Porthmeorin rannalta jopa 6 hengelle. Pysäköinti
Cornwall
Charming Cottage 50 mtrs Porthmeorin rannalta jopa 6 hengelle. Pysäköinti
Cornwall
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Kuivausrumpu
- Lemmikkiystävällinen
4.8 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 54 arvostelua
4,8
Poikkeuksellisen hyvä
54 arvostelua

Cosy Cottage in St Ives, Wi-Fi, Pets Accepted
St Ives
Cosy Cottage in St Ives, Wi-Fi, Pets Accepted
St Ives
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Kuivausrumpu
- Lemmikkiystävällinen
4.4 kautta 5, Loistava, 3 arvostelua
4,4
Loistava
3 arvostelua

No.1 St Eia- Woodburner & Wi-Fi
St Ives
No.1 St Eia- Woodburner & Wi-Fi
St Ives
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Kuivausrumpu
- Lemmikkiystävällinen
4.9 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 8 arvostelua
4,9
Poikkeuksellisen hyvä
8 arvostelua

Apartment By The Sea, Wi-Fi, Pets Accepted
St Ives
Apartment By The Sea, Wi-Fi, Pets Accepted
St Ives
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Kuivausrumpu
- Lemmikkiystävällinen
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 4 arvostelua
5
Poikkeuksellisen hyvä
4 arvostelua

28 Carrack Widden, St Ives - Sleeps 2 - Sea Views - On-site Parking
St Ives
28 Carrack Widden, St Ives - Sleeps 2 - Sea Views - On-site Parking
St Ives
- Keittiö
- Pyykinpesu
- Pysäköinti saatavilla
- Näkymä rannalle
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 1 arvostelu
5
Poikkeuksellisen hyvä
1 arvostelu

St Ives | 1 bedroom Contemporary Apartment | Dog friendly
St Ives
St Ives | 1 bedroom Contemporary Apartment | Dog friendly
St Ives
- Keittiö
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen Wi-Fi
- Grilli

Cosy cottage on pretty cobbled lane by the harbour
St Ives
Cosy cottage on pretty cobbled lane by the harbour
St Ives
- Pyykinpesukone
- Lemmikkiystävällinen
4.8 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, 10 arvostelua
4,8
Poikkeuksellisen hyvä
10 arvostelua
Hinta on 382 €
382 €
sisältää verot ja maksut
30.6.–1.7.

1 Bed in St. Ives (oc-b30675)
St Ives
1 Bed in St. Ives (oc-b30675)
St Ives
- Keittiö
- Ilmainen Wi-Fi
- Näkymä vedelle
- Mikroaaltouuni
Tietoja majoituspaikasta
Kokonaan sinun
Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Picture House – St Ives – Off-Site Parking – Dog Friendly
Picture House is the perfect bolthole for friends and family alike. St Ives has always been a mecca for art lovers and Picture House lives up to that title, beautifully and lovingly decorated with art work from a variety of local and national artists. Centrally located, Picture House welcomes pets and offers off-site parking for one car.
Entering into this colourful and cosy home, you will be greeted by the open plan living and dining room. Featuring a large velvet sofa, armchair, smart TV and cosy log burner. The living room makes the perfect spot for cosying up after a day in the sand and surf.
The mid-century dining area comfortably seats six guests.
The kitchen area is fully stocked with everything you will need to cook up a storm, complete with integrated oven, gas hob, Amica fridge/freezer, microwave, washer/dryer, dishwasher and Nespresso coffee machine.
The main bedroom is decorated in relaxing blush pink and grey tones and features a king size bed with wooden clothes rail.
The second bedroom is decorated in cool blue and grey tones and has the added benefit of a zip and link bed which can be made up as a super king bed or two twin beds, offering great flexibility.
The third bedroom, also decorated in cool blue and grey tones, has a single bed.
The quirky sea blue family bathroom has a large bath as well as a separate rainforest shower, wash basin and WC.
Outside is a small courtyard area with seating for four, ideal for a glass of wine and snacks while you enjoy the lovely summer evenings.
• Wifi Included
• Linen and Towels Provided
• Dog-Friendly – Max Two Well Behaved Dogs. We’d love to welcome your furry friends! Just let us know in advance. Please note a £20.00 charge per dog applies.
• Gas Central Heating
• Off-Site Parking for One Car
• Check in – 5.00pm
• Check out – 10.00am
• Located 0.3 miles from the property, the parking space dimensions are 2.35m wide and 5.0m long.
• Access Statement – Picture House is accessed via one step through the front door.
Entering into this colourful and cosy home, you will be greeted by the open plan living and dining room. Featuring a large velvet sofa, armchair, smart TV and cosy log burner. The living room makes the perfect spot for cosying up after a day in the sand and surf.
The mid-century dining area comfortably seats six guests.
The kitchen area is fully stocked with everything you will need to cook up a storm, complete with integrated oven, gas hob, Amica fridge/freezer, microwave, washer/dryer, dishwasher and Nespresso coffee machine.
The main bedroom is decorated in relaxing blush pink and grey tones and features a king size bed with wooden clothes rail.
The second bedroom is decorated in cool blue and grey tones and has the added benefit of a zip and link bed which can be made up as a super king bed or two twin beds, offering great flexibility.
The third bedroom, also decorated in cool blue and grey tones, has a single bed.
The quirky sea blue family bathroom has a large bath as well as a separate rainforest shower, wash basin and WC.
Outside is a small courtyard area with seating for four, ideal for a glass of wine and snacks while you enjoy the lovely summer evenings.
• Wifi Included
• Linen and Towels Provided
• Dog-Friendly – Max Two Well Behaved Dogs. We’d love to welcome your furry friends! Just let us know in advance. Please note a £20.00 charge per dog applies.
• Gas Central Heating
• Off-Site Parking for One Car
• Check in – 5.00pm
• Check out – 10.00am
• Located 0.3 miles from the property, the parking space dimensions are 2.35m wide and 5.0m long.
• Access Statement – Picture House is accessed via one step through the front door.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta St Ives Harbour. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja takan.
- Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja takan
- Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
- Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
- Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta St Ives Harbour ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Porthminster Beach
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja pyykinpesutilat. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
- Saatavilla talossa: ilmainen internetyhteys
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
- Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja (enint 1 paikka)
Keittiö
- Astianpesukone
- Jääkaappi
- Kahvin-/vedenkeitin
- Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
- Liesi
- Mikroaaltouuni
- Pakastin
- Uuni
Makuuhuoneet
- 3 makuuhuonetta
- Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
- 1 kylpyhuone
- Hiustenkuivaaja
- Kylpyamme
- Pyyhkeet saatavilla
- Suihku
Oleskelutilat
- Olohuone
- Takka
Viihdetarjonta
- Televisio
Ulkotilat
- Patio
- Puutarha
Pesulapalvelu
- Pyykinpesukone
- Pyykinpesutilat
Ilmastointi ja lämmitys
- Lämmitys
Lemmikit
- Lemmikkiystävällinen
Sopivuus/esteettömyys
- Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
- Silitysrauta/-lauta
Turvallisuusominaisuudet
- Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
- Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
- Palosammutin
Yleistä
- Puutarha
- Yksikön koko: 73 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 23
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
- Lemmikit ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
- Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
583050
Picture House St Ives Off site Parking Pet Friendly
Picture House – St Ives – Off Site Parking – Pet Friendly