Koko loma-asunto

The Moorings, Back Road West - Contemporary avoin mökki St Ives vuodepaikkoja 8 pysäköinti käytettävissä

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan The Moorings, Back Road West - Contemporary avoin mökki St Ives vuodepaikkoja 8 pysäköinti käytettävissä valokuvagalleria

Televisio, takka
Sisätilat
Televisio, takka
3 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, vauvan matkasänky, Wi-Fi
Ulkoruokailutilat

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Koko koti

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta8 henkilöä80 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Takka

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Saint Ives, Cornwall
  • Place, Porthmeor Beach
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, St Ives Harbour
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Porthminster Beach
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Airport, Newquay (NQY-Newquay Cornwall)
    ‪54 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

The Moorings, Back Road West - Contemporary avoin mökki St Ives vuodepaikkoja 8 pysäköinti käytettävissä

Moorings on täydellinen paikka rentouttavan perheen lomalle. St Julian suosittu Downalongin alueella on kätkeytyneenä Porthmeorin ja Porthgwiddenin välille, ja Town Centre, Harbour ja Tate Gallery ovat vain muutaman minuutin päässä. Tämä tilava majoitus nukkuu kahdeksan offsite parkkipaikka yhdelle autolle, se on loistava tukikohta kaiken, mitä Cornwall on tarjota.

Koko perhe nauttii kevyt ja ilmava avoin oleskelutila; lounge / ruokailutila ja keittiö sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa. Kaunis oleskelutila, jossa on korkeat katot ja avoimet palkit, tarjoaa mukavat istuimet ja suuren Smart TV: n.

Keittiössä on sähköuuni, halogeeni liesi, astianpesukone, jääkaappi / pakastin ja pesukone. Kuivausrumpu sijaitsee keittiön kaapissa. Suuri ruokapöytä kahdeksalle antaa kaikille perheelle istua ja syödä yhdessä.

Myös tässä kerroksessa on makuuhuone king-size-vuode, Smart TV ja suihku kylpyhuone.

Pohjakerroksessa on kaksi makuuhuonetta, kahden hengen makuuhuone, joka voidaan järjestää king-size-vuoteella tai kahden hengen huoneella (kaksi erillistä vuodetta) sekä perheen sviitistä, jossa on king-size-vuode ja kerrossängyt. Molemmissa huoneissa on Smart TV: t ja runsaasti säilytystilaa.

Perheen kylpyhuone kylpyammeella / suihkulla, wc ja pesuallas on tässä kerroksessa.

Yhteinen piha, jossa pöytä ja tuolit neljälle.

Äidinmaidonkorvakkeet ovat hyvin varustettuja matkakortilla ja portaikon yläosassa sijaitsevalla portaalla.

Wifi mukana

Kaasu keskuslämmitys

Liinavaatteet ja pyyhkeet

Off-auton pysäköinti yhdelle autolle

Perjantai vaihto

Lyhyet tauot hyväksytään

Saapuminen - 4. 00pm

Lähtö - 10. 00am
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta St Ives Harbour. Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 2 kylpyhuonetta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta The Penwith Gallery ja St Ives Society of Artists
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja (enint 1 paikka)

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Patio
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 80 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 23

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

414490

The Moorings, Back Road West - Contemporary Open Plan Cottage in St Ives Sleeps 8 Parking Available – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 5 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 5 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua

7,4/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Caroline L.

Hyvää: Siisteys

A gem

This house is tucked away in a prime location! Beautifully decorated and very well provided, the beds were really comfy and all the linens and towels excellent. One is in the heart of the shops in no time and there it is in a very artistic neighbourhood.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2021

10/10 Loistava

Simon V.

Hyvää: Siisteys

Perfect location

The property is pretty much exactly what the photos show . Every care and consideration has been thought of in the property we didn’t want for anything. The location is perfect and you can be on the main shopping area in 2 minutes. All in all a fabulous stay
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2020

8/10 Hyvä

Stuart K.

Huonoa: Siisteys

awesome location

as suggested in title the location was perfect for us as a family
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2020

10/10 Loistava

Anna M.

Super location, quality accommodation

We were 2 families of 1 adult 2kids and 2 adults 3 kids and there was plenty of room for us all ..... our feet didn't touch the floor mind as you can imagine keeping 5 kids busy ... there isn't anything that I could suggest this place needs to improve ... it's perfect and I would recommend it to anyone ...... my only gripe was coping with seagulls from 5am each day but a small price to pay for a coastal resort ..
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2018

8/10 Hyvä

Gary P.

Great location - spacious accommodation everything you need for hassle free holiday -

Great location - spacious accommodation everything you need for hassle free holiday - Only issue we had was noisy wooden kitchen floor
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2017