Koko loma-asunto

7 makuuhuoneen majoitusta Portpatrickissa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan 7 makuuhuoneen majoitusta Portpatrickissa valokuvagalleria

Ulkoruokailutilat
Ulkopuoli
Ulkoalueet
Ruokailu
Televisio

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

7 makuuhuonetta6 kylpyhuonetta15 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Portpatrick
  • Place, Dunskey Garden
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, beach near Maidenhead Bay
    ‪11 min ajomatka‬
  • Place, beach near Moor Plantation
    ‪11 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

7 makuuhuoneen majoitusta Portpatrickissa

Tämä viehättävä, rannikkoalueella sijaitseva kiinteistö mahtuu 15 vierasta ja on ihanteellinen tukikohta perheen kokoamiseen tai erityistilaisuuteen .. Maantaso:
Olohuone: Satelliitti-tv, DVD-soitin ja CD-soitin.
Keittiö / ruokailuhuone: Kaasu-alue, sähköuuni, mikroaaltouuni / uuni / grilli, jääkaappi / pakastin, astianpesukone, pesukone, kuivausrumpu ja satelliitti-tv.
Makuuhuone 1: Parivuode, satelliitti-tv ja kylpyhuone, jossa on suihkukaappi ja wc.
Ensimmäinen kerros:
Makuuhuone 2: Parivuode, satelliitti-tv ja kylpyhuone, jossa on suihkukaappi ja wc.
Makuuhuone 3: Parivuode, satelliitti-tv ja kylpyhuone, jossa suihkukaappi ja wc.
Makuuhuone 4: Parivuode, erilliset vuoteet, satelliitti-tv ja kylpyhuone, jossa suihkukaappi ja wc.
Makuuhuone 5: Kahden hengen vuodetta, satelliitti-tv ja kylpyhuone, jossa on suihkukaappi ja wc.
Makuuhuone 6: Kahden hengen vuodetta, satelliitti-tv ja kylpyhuone, jossa on suihkukaappi ja wc.
Makuuhuone 7: Yhden hengen sängyllä ja satelliittitelevisio.
Kylpyhuone: Kulma-ammeella, suihkulla ja wc .. Öljyn keskuslämmitys sisältyy hintaan (£ 35 viikossa loka-maaliskuussa), sähkö, kaasu, liinavaatteet, pyyhkeet ja Wi-Fi mukana. Matkasänky ja syöttötuoli. Suuri lawned puutarha, jossa puutarhakalusteet. Yksityinen pysäköinti. Tupakointi kielletty.. Tämä tilava omakotitalo tarjoaa ihastuttavan ympäristön, josta on näkymät viehättävään kaupunkiin, satamaan ja merelle. Se tarjoaa ihanteellisen lomapohjan, josta tutustua ympäröivään alueeseen. Nauti Gallowayn kukkuloiden haasteellisesta ylänköstä tai lempeistä merenranta-ajoista, pyörteistä kyyhkysistä ja dramaattisista rinteistä. Southern Upland Way läheltä on ihanteellinen nauttia monista ja monipuolisista lyhyemmistä kävelyretkistä. Dramaattinen maisema on koti runsaalle kasviston ja eläimistön yritykselle, jossa on monia epätavallisia lajeja, kuten männynharmaat, kultainen kotka, kalasääski, punaherukka, punaiset oravat ja natterjackia. Alueella on lukuisia tunnettuja puutarhoja, kuten Port Loganin kasvitieteellisiä puutarhoja. Wigtown, Skotlannin virallinen kirjakaupunki, on myös viehättävä galleria ja erinomaisia kahviloita, ja se sijaitsee vain muutaman kilometrin päässä Bladnoch Distillery, jossa kävijät voivat maistella paikallista mallasviskiä. Kalastajille alue tarjoaa laajan valikoiman mahdollisuuksia, kuten merikalastus Portpatrickista ja taimen ja lohenkalastus ovat lähellä. Muita maan harrastuksia ovat ammunta ja ratsastus. Golfkentät 20 minuutin ajomatkan päässä Stranraer, Portpatrick ja Lagganmore. Turnberry, maailmankuulu kurssi on vain 45 minuutin päässä ja tarjoaa span, maastoajo, mönkijä ja ravintola. Aktiivisemmalle toiminnalle on tarjolla lukuisia pyöräilyreittejä upeassa metsätalouskomission ympäristössä, ja näissä keskuksissa on tarjolla pyöränvuokrausta. Purjehdus on saatavilla paikallisen venesataman kautta, ja hieman kauempana on Gallowayn purjehduskeskus, jossa kävijät voivat kokeilla purjelautailua, melontaa ja voimaloita. Stranraerista, 15 mailia, on lauttaliikenne Irlannille päiväretkelle. Kaupat, pubit ja ravintolat 300 metriä.
Ilmainen WiFi

Lokakuusta huhtikuuhun maksetaan 35 gbp polttoainelisä. Tämän ominaisuuden kaide / kaide on alle 1 m. Vain kaksi koiraa.
Tämä mökki sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Dunskey Garden. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 6 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Dunskey Garden ja 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Castle of St John (linna)
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä mökki on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Pakastin

Makuuhuoneet

  • 7 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 6 kylpyhuonetta
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • CD-soitin
  • Televisio ja satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Lähellä merta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

The guest will be charged 50% amount for a cancellation after the reservation is made.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: This property accepts a maximum of 2 pet(s)

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, ettei majoituspaikassa ole häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero DG00057F
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Cottage
7 bedroom accommodation in Portpatrick Cottage
7 bedroom accommodation in Portpatrick Stranraer
7 bedroom accommodation in Portpatrick Cottage Stranraer
su-26192-26192

7 bedroom accommodation in Portpatrick – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 13 kautta 18 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 5 kautta 18 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 18 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 18 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 18 arvostelua

8,8/10

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kenny M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great family weekend

First class, easy to book
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2022
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

8/10 Hyvä

Sheila

We enjoyed our holiday very much, the place lovely and clean.

We enjoyed our holiday very much, the place lovely and clean. We had trouble with the dishwasher it was fixed within hours. All the beds where comfortable and all the showers worked well. Our only negative was that the sofas could do with and up grade. The garden was great for the children to play in. Review independently collected and verified by Reevoo
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Ellie

This was a really lovely house in a fantastic location.

This was a really lovely house in a fantastic location. It surpassed all our expectations. John was a welcoming and knowledgeable host and all the extra little touches made us feel special. Review independently collected and verified by Reevoo
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

kath

B

Brilliant place to stay with the family or friends Review independently collected and verified by Reevoo
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Darlene B.

Hyvää: Sijainti
Huonoa: Viestintä

Coronavirus

We didn’t get to have our stay. I emailed hold my booking. I’ve tried calling numerous times. I’ve emailed the owner. I’ve tried to email a rebooking for the same time next year. I was booking this on behalf of a group of friends and I’m really stressed that I don5 have a definitive answer - made worse by receiving this.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2020
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Nora

Had a fabulous time here.

Had a fabulous time here. The owner was very kind and generous.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Nora

Had a fabulous time here.

Had a fabulous time here. The owner was very kind and generous.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

John S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

family gathering at Braefield house Portpatrick

Out family of 15 had a weekend 60th birthday celebration at Braefield house Portpatrick and what a house it is.. everything we could possibly need. Spotless from top to bottom.. the beds were so cumfy and the owner John could not do enough for us.. highly recommended and we will definitely go back.. what a great find for us in this beautiful part of scotland
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Carlene

We had a fantastic weekend with the work family here.

We had a fantastic weekend with the work family here. Very sociable. Smashing big dining table. Very comfortable rooms and beds. Plenty of space. One downside was no downstairs toilet, but we left one bedroom downstairs empty. Lovely wee touches when we arrived flowers, milk tea and coffee and especially ice in the freezer! Fantastic views, not too far away from the village. Central heating kept the house at a comfortable temperature. Lots of parking spaces, easy to find. Will definitely book again
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Fantastic house in a beautiful location.

Fantastic house in a beautiful location.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

CALLUM

N

Not as described on web site 6 rooms with eu-suite on web site but only 5 rooms had eu-suite and all rooms tv single room had no tv
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Malcolm

7 adults 6 children this property suited us perfectly, use of the very large back garden was perfect

7 adults 6 children this property suited us perfectly, use of the very large back garden was perfect for the 6 kids and plenty of space to play football, put up tent, hammocks and paddling pool. John was the perfect host never intruded and was always there when we needed local advise and help with any thing. A fantastic holiday and I would recommend this property and location
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Ann

We arrived to a very clean house and welcome pack , which included tea, coffee, biscuits, milk and b

We arrived to a very clean house and welcome pack , which included tea, coffee, biscuits, milk and bottle of wine too. The owner made himself known and gave us the run of the lovely and well kept garden. This was our 6th year running and Improvements were noticeable.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

RICHARD

Brilliant holiday for the 15 of us - well set up for large extended family groups.

Brilliant holiday for the 15 of us - well set up for large extended family groups.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

8/10 Hyvä

Great house, we tried to hoover before we left, hoover didn't work! shower downstairs was a little

Great house, we tried to hoover before we left, hoover didn't work! shower downstairs was a little tired, could do with a re vamp. For some reason there was a set of plyers next to the toilet when we arrived? There wasn't much information/booklet to go with the property that we have had in other houses we have rented.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

8/10 Hyvä

A fine house in an excellent location.

A fine house in an excellent location. The owner was very welcoming. Our only criticisms are of a very hard and narrow bed in the downstairs bedroom; winter duvets on the beds; and a vacuum that made life difficult cleaning up before we left.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Barry

Fantastic house in great location.

Fantastic house in great location. We were on holiday with 14 of our family ranging in ages from 5-75 years and all had a wonderful time. We plan to return again soon.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

8/10 Hyvä

Amanda

The house is in a great location, peaceful and quiet with great views.

The house is in a great location, peaceful and quiet with great views. The house is plenty big enough for large groups (are party was 11 ranging from 6 months to 69). The beds do need some attention as some of our party did find them uncomfortable but the rest of the facilities were fine. It would have been good to have access to the recycling bins too. John, the owner was very helpful and provided a lovely welcome package which was appreciated. If the beds were replaced we would return.