Mountainside Inn Riverside -huone king-vuoteella

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Mountainside Inn Riverside -huone king-vuoteella valokuvagalleria

Ilmainen internet
Sisätilat
Sekalaista
Ulkopuoli
Ulkoporeallas

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Pyykinpesu

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Telluride, CO
  • Place, Telluride Ski Resort
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Telluride Gondola Station
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Sheridan Opera House
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Airport, Telluride, Colorado (TEX-Telluriden alueellinen lentokenttä)
    ‪10 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Mountainside Inn Riverside -huone king-vuoteella

Mountainside Inn on Telluriden edullisin kiinteistö, joka sijaitsee kätevästi San Miguel -joen varrella ja vain 200 metrin päässä hissistä # 7!

Vuodevaatteet: Jaettu kuningas

Mountainside Inn sijaitsee San Miguel -joen varrella Telluriden sydämessä. Se koostuu neljästä erillisestä rakennuksesta, jotka kaikki ovat kaksi kerrosta, joista pääsee portaille (ei hissejä).

Tässä hotellihuoneessa on king-vuode, joka voidaan haluttaessa jakaa kahteen kaksoset. Huoneessa on taulu-tv satelliittikanavilla, mini-jääkaappi, pieni mikroaaltouuni, tuuletin ja kostutin. Omassa kylpyhuoneessa on suihku (ei kylpyamme) ja hiustenkuivaaja. Tämä huone on kohti San Miguel -jokea.

Tällä yksiköllä on yksi parkkipaikka piha-alueen pysäköintialueella tai vieressä olevalla julkisella pysäköintialueella; lupa vaaditaan. Pysäköinti on saapumisjärjestyksessä. Ilmainen wifi sisältyy hintaan. Valtava monimutkainen kylpytynnyri on joella varustettu terassi (huhtikuun alussa - toukokuun puolivälissä ja lokakuun lopulla - marraskuun lopulla). Kolikoilla toimiva pyykki on saatavana.

Mountainside Inn on vain kahden korttelin päässä ruokakaupasta ja noin 10 minuutin kävelymatkan päässä Telluriden historiallisesta keskustasta. Jokipolku tarjoaa ihanan polun kaupungin läpi, ja ilmainen kaupunkikuljetus nousee noin 1/2-korttelin päässä Innistä.

* Vieraat, jotka oleskelevat viisi yötä tai kauemmin, saavat puhtaan viikon puolivälissä kolmantena oleskelupäivänä. Lisäsiivous on saatavana a la carte -periaatteella *

Tämä yksikkö on lemmikkieläinystävällinen ja sen hinta on 30 dollaria / yö. Enintään kaksi koiraa ennakkoilmoituksella.

Huomaa, että huoneesi numero voi poiketa varausvahvistuksessa ilmoitetusta. The Mountainside Inn pidättää oikeuden siirtää varauksia vastaavaan huoneeseen ilmoittamatta siitä vieraalle.

* 273 neliöjalkaa *

Yrityslupa: # 18134
Tämä hotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Coonskin Ski Lift. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat.
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Telluride Ski Resort ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Coonskin Ski Lift
Hotelli tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Tämä hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Mukavuudet

  • Pyykinpesutilat

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Mikroaaltouuni

Muuta

  • Kuivausrumpu
  • Lämmitys
  • Tuuletin

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Mountainside Inn Riverside Room King Bed-205 Telluride
Mountainside Riverside Room King Bed-205 Telluride
Mountainside Riverside Room King Bed-205
Mountainsi Riversi Room King
Mountainside Inn Riverside Room With King Bed 205
Mountainsi Riversi Room With
House
Mountainside Inn Riverside Room With King Bed
244

Mountainside Inn Riverside Room With King Bed – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 8 kautta 11 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 11 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 11 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 11 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 11 arvostelua

8,8/10

Siisteys

6,0/10

Henkilökunta ja palvelu

4,0/10

Palvelut/mukavuudet

6,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Seydie C.

Hyvää: Siisteys

Visit

Bilingual personnel. Friendly staff.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

steven

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
We had a nice stay very clean and quiet
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Damtis F.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

6/10 OK

Rod

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Eric K. K.

Hyvää: Siisteys

Great location

We will return
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Robert H., Tustin

Hyvää: Siisteys

Perfect Spot

Very nice place. Close to center of town. Walking distance to everything. Definitely recommend to others and would stay there again.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2021

10/10 Loistava

Kasey K.

Hyvää: Siisteys

Great stay

Great location, was right on the river. Easy walk to anywhere in town
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2020

10/10 Loistava

Gayle M.

Hyvää: Siisteys

Mountainside Inn

As usual, the Mountainside Inn gives the best value in town, simple and clean.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2019

8/10 Hyvä

Thomas B.

Hyvää: Siisteys

Telluride overnight.

Right next to the river, easy walk along trail into town!
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2019

10/10 Loistava

julie J.

Hyvää: Siisteys

Better than expected

Was a cheap, last-available choice, and I knew it wouldn’t have all the bells and whistles of fancier places, but it was cooler, quieter, and cleaner than I expected for the price.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2019

8/10 Hyvä

Robin B.

Mountainside Inn #205 - Great Lodge

This is a great lodge to stay at in Telluride. It is close to everything! The river trail is right out the window, the gondola is a couple of blocks away, and you can walk to town in minutes. Our only issue with #205 was the bed. It was hard as rocks and very uncomfortable, definitely time for an upgrade. Other than that, a very pleasant stay.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2017