Hotellit Těně
Vertaa 82 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 50 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Těně: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Těně

Parkhotel and Congress Center Pilsen

Hotel Grand Litava Beroun

Vienna House Easy by Wyndham Pilsen

Courtyard By Marriott Pilsen

Avenue Pallova 28

PRIMAVERA Hotel & Congress centre

Boutique Hotel Rango

Spa Beerland - At The Golden Lamb

Hotel Victoria

Central Hotel Pilsen

Astory Hotel

Hotel Villa Fitz

Enjoy Inn

Hotel Rous

Apartsee Wellness Plzeň
Kohteeseen Těně tutustuminen
Těně tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Těně ja sen lähellä kuuluu:
- Brdyn luonnonsuojelualue
- Zbirohin linna
- Paholaisen kivi
- Tocnikin linna
- Kunnallinen museo ja Josef Václav Sládekin museo
- Vanha juutalainen hautausmaa
- Aquapark Příbram
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Těně?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Těně, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Těně, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Kesäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 8 °C ja öisin -3 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 110 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 242 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 24 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 256 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 14 °C ja -1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 138 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Těně on 746 cm.
Těně: Hotellitiedot
Majoitukset | 82 |
|---|---|
Halvin hinta | 50 € |
Korkein hinta | 123 € |
Suositut hotellit | Parkhotel and Congress Center Pilsen, Hotel Grand Litava Beroun, Vienna House Easy by Wyndham Pilsen, Courtyard By Marriott Pilsen, Avenue Pallova 28, PRIMAVERA Hotel & Congress centre, Boutique Hotel Rango, Spa Beerland - At The Golden Lamb, Hotel Victoria, Central Hotel Pilsen, Astory Hotel, Hotel Villa Fitz, Enjoy Inn, Hotel Rous, Apartsee Wellness Plzeň |
