Hotel Ann Asakusa

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Ann Asakusa valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu illalla/yöllä
Sisällönluojan video – videon lähettänyt BEST JAPAN HOTELS, Periple
Aulabaari
Käytävä
Tallelokero huoneessa, pimennysverhot, äänieristys, vuodevaatteet

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla
  • Pyykinpesu

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
2-10-6, Nishiasakusa, Tokyo, Tokyo, 111-0035
  • Place, Kitchen Town
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Asakusa ROX
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Sensoji-temppeli
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Airport, Tokio (HND-Haneda)
    ‪37 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty, yhdistettäviä huoneita

9,0 kautta 10
Upea
(16 arvostelua)
  • 14 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone, tupakointi kielletty

8,6 kautta 10
Loistava
(41 arvostelua)
  • 14 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

8,6 kautta 10
Loistava
(43 arvostelua)
  • 14 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Ann Asakusa

Hotelli 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Sensoji-temppeli
Mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, pyykinpesutilat ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Lisäksi majoituspaikassa on myyntiautomaatti. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Hotel Ann Asakusa tarjoaa 92 huonetta, joissa on tallelokerot ja tohvelit. Taulutelevisio, digitaalikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja hiustenkuivaaja. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Hotel Ann Asakusa on saanut mahtavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Sensoji-temppeli. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat.
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, myyntiautomaatti ja jaettu mikroaaltouuni
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan sijainnista ja siisteistä huoneista
  • Sijaitsee 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Sensoji-temppeli ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta TOKYO SKYTREE
Hotel Ann Asakusa tarjoaa asiakkaiden käyttöön myyntiautomaatin, pyykinpesutilat ja mikroaaltouunin yleisissä tiloissa. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Pyykinpesutilat
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat

Palvelut asiakkaille

  • Siivouspalvelu pyynnöstä

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Tohvelit
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Turvalokero
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–0.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
0–12-vuotiaiden lasten aamiaisista veloitetaan lisämakuja, jos lapset käyttävät huoneessa valmiiksi olevia vuodevaatteita.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–0.00.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

HOTEL ANN ASAKUSA Tokyo
ANN ASAKUSA Tokyo
ANN ASAKUSA
HOTEL ANN ASAKUSA Hotel
HOTEL ANN ASAKUSA Tokyo
HOTEL ANN ASAKUSA Hotel Tokyo

Hotel Ann Asakusa – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 563 kautta 1001 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 292 kautta 1001 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 108 kautta 1001 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 25 kautta 1001 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 13 kautta 1001 arvostelua

9,4/10

Siisteys

9,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,8/10

Palvelut/mukavuudet

9,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Martta

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Clean and fresh place. Good location with shops and restaurant arount the corner. Small room but could fit in 4 big luggage. Bed was a bit hard, and bathroom was tiny, but cleaned every day and pretty new. Kitchen wear street 5 mins walk. Few underground stations in the area. I can recommend the hotel!
Yöpyi 12 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Allan

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice hotel clean rooms and and great staff , quiet area close to shops and Senso- ji temple our family enjoyed our stay here very much. Highly recommend
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Karen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
I loved the location of the hotel, it was away from the crowds but easy 5 mins walk ri metro lines, amazing restaurants and shopping. Shrines and walks. I enjoyed coming back from exploring to a more peaceful area. It’s very clean, the staff are very friendly and recommend some fabulous places for us to visit and food to try. Beds very firm but I asked for a mattress pad prior and it was no problem at all. Yes, rooms are small, all hotels rooms are tiny in Japan, if you want big rooms you book a suite and pay big money. I would definitely return to Hotel Ann
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Dongrong

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Friendly staff,clean lobby.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Maria, Chicago

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We only stayed for one night and wish we could have stayed longer at this hotel in Tokyo. It is beautiful, rooms are big for what Tokyo offers, and they have great amenities, including laundry. There are delicious ramen shops around.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

6/10 OK

Julia

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Loved the hotel and location , but the beds are soooo hard!
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

LING

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We are happy with the stay there. Definitely will book the same hotel in next trip.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Anton

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent front desk personnel, easy to deal with and very helpful even with baggage forwarding. Quiet area, beds are hard but the rooms were clean and cool. Amenities had an excellent coffee bags for the morning wake up and go.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Xiaofan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

6/10 OK

Wendy

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
very clean, quiet. Room small as expected but very poor WiFi. 5 minute walk to Sensoji Temple, Nakamise Street. Will need to transfer at least once from Tawaramachi Station (stop just before Asakusa which is closer walk to the hotel). Lots of places to eat in area.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

4/10 Huono

MICHELLE CASTRO

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
My husband and I stayed at Hotel Ann Asakusa for two nights. The hotel is conveniently located with many sights and restaurants nearby, yet the street is quiet in the evenings. The mattress is hard and the pillows are uncomfortable.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Jose

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

erik

Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

6/10 OK

KAI CHEUNG

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Close to the eating area
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

6/10 OK

Frankie

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys
Rooms are tiny and pretty dated (scuff marks on walls etc). We didn’t think we were getting anything too flash but still a bit disappointed! Very small bathroom, smallest of all the ones we had in our three weeks in Japan.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

6/10 OK

Sebastian

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fint hotel i et hyggeligt og traditionelt område i Tokyo. Dog var sengene til den hårde side.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Carter

Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Mesha'al Andrei B

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Everyone is really helpful and the place is clean and nice. Lots of restaurants nearby
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Juan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location, room was clean, and very good price
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Donald, Mililani

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Everything was great, location, amenities, staff, cleanliness but my reason for not rating this with all 5 stars is the bed was very hard and uncomfortable. We did not have any complete satisfactory nights sleep the entire 6 nights stay.
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Dewayne

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff was amazing
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Kyle

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
nice room and accommodating staff
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Oscar

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent customer service . Above and beyond. Thank you.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Thao

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Love the cl
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

??

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
部屋が綺麗でおしゃれで雰囲気が良かった スタッフの笑顔での対応が安心できて良かった
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025