Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu 6 ravintolaa ja joka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Tokyo Dome
Tässä hotellissa on 6 ravintolaa, baari/aulabaari ja kahvila. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on itsepalvelupysäköinti, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja concierge-palvelut.
Tokyo Dome Hotel tarjoaa 1006 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät, työtuolit ja ilmaiset sanomalehdet. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, hierova suihkupää, tohvelit, WC-istuin sähköisellä bideellä ja ilmaiset hygieniatuotteet. Lisäksi huoneissa on ilmainen pullovesi ja hiustenkuivaaja. Siivous on saatavilla päivittäin.
Tokyo Dome Hotel on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Tokyo Dome. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 6 ravintolaa ja baarin.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Jos kaipaat syötävää tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy 6 ravintolaa, kahvila ja baari/lounge
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja portteri
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja siisteistä huoneista
Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Tokyo Dome ja LaQua Tokyo Dome City
Alueelliset kuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy 6 ravintolaa sekä kahvila ja myymälä. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Tokyo Dome Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, concierge-palvelut ja ilmaiset sanomalehdet aulassa. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta. Käytössäsi on myös kumppanimajoituspaikan kuntokeskus.
Tämä 4 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
The Artists Cafe – tämä ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista.
Rilassa – tämä buffetravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen. Auki joka päivä
YUGYOAN TANKUMA KITAMISE – ravintola, jonka erikoisuutena on japanilainen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen. Auki joka päivä
GYUBEI SOUAN – ravintola, jonka erikoisuutena on japanilainen keittiö. Ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen. Auki joka päivä
DEUX MIL – ravintola, jonka erikoisuutena on ranskalainen keittiö. Ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen. Auki joka päivä
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Puhutut kielet
Englanti ja japani
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
Alueelliset kuljetukset (lisämaksusta)
Paikan päällä pysäköinti (JPY 1 500 per per yö)
Ruoka ja juoma
6 ravintolaa
Baari/aulabaari
Kahvila
Paikan päällä olevat ravintolat
DEUX MIL
GYUBEI SOUAN
Rilassa
The Artists Cafe
YUGYOAN TANKUMA KITAMISE
Perheystävällinen
Elintarvikemyymälä
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Elintarvikemyymälä
Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
Jaettu mikroaaltouuni
Kampaamo
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Pyykinpesutilat
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Concierge-palvelut
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Laukunkantaja
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Hissi
Muuta
1 rakennus
43 kerrosta
Juhlasali
Merkityt tupakointialueet (sakkorangaistus)
Tanssisali
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hammasharja ja -tahna
Hierova suihkupää
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Sampoo
Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
Tohvelit
Vessapaperi
WC elektronisella bideellä
Yksityinen kylpyhuone
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
Ilmainen pullovesi
Minibaari
Muuta
Ilmaiset sanomalehdet päivittäin
Ilmastointi
Turvalokero
Työpöytä
Työtuoli
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Ateriat eivät sisälly puolihoitoon 5-vuotiaille ja sitä nuoremmille lapsille, joiden yöpyminen sisältyy hintaan.
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunkivero on 100–200 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen. Veroa ei peritä niistä yöhinnoista, jotka ovat alle 10 000 JPY. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Omatoiminen pysäköinti: 1500 JPY per yö
Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Lisämaininnat
Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Tokyo Dome Hotel
Dome Hotel
Tokyo Dome
Hotel Tokyo Dome
Tokyo Dome Bunkyo
Tokyo Dome Hotel Japan
Hotel Tokyo Dome
Tokyo Dome Bunkyo
Tokyo Dome Hotel Japan
Tokyo Dome Hotel Hotel
Tokyo Dome Hotel Tokyo
Tokyo Dome Hotel Hotel Tokyo
Tokyo Dome Hotel – arvostelut
Arvostelut
9,2
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 1050 kautta 1552 arvostelua
10–Loistava
1 050
Arvosana 8 - Hyvä. 373 kautta 1552 arvostelua
8–Hyvä
373
Arvosana 6 - OK. 88 kautta 1552 arvostelua
6–OK
88
Arvosana 4 - Huono. 21 kautta 1552 arvostelua
4–Huono
21
Arvosana 2 - Hirveä. 20 kautta 1552 arvostelua
2–Hirveä
20
9,4/10
Siisteys
9,2/10
Henkilökunta ja palvelu
9,0/10
Palvelut/mukavuudet
9,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,8/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Seppo
Matkusti perheen kanssa
8.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Seppo
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
CHRISTIAN
31.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
CHRISTIAN
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Jarkko
Matkusti perheen kanssa
26.10.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Jarkko
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2022
10/10 Loistava
SANG
12.3.2025
SANG
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Sakkaphant
Matkusti perheen kanssa
12.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
good
Sakkaphant
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Aaron
12.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great view of the city, easy transportation access and amazing service provided
Aaron
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025
8/10 Hyvä
Sun hee
Matkusti kumppanin kanssa
11.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
便利さ
Sun hee
Yöpyi 6 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
qian
11.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
qian
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025
10/10 Loistava
Armando
Matkusti perheen kanssa
11.3.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tucsonan in Tokyo
Quick and easy checkin service. Room was very clean with all the amenities.
Armando
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
hstsumi
10.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
hstsumi
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Arthur
10.3.2025
Arthur
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Hieu
Matkusti kumppanin kanssa
10.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Enjoyed staying at this hotel. Really checked most of the boxes: it is close to a few metro stations, right next to the Tokyo Dome and has a lot of shopping options. It didn’t have the greatest selection of restaurants and felt a bit outside of the main hotspots but being close to the metro was a good trade off. The room was nice and spacious!
Hieu
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Dr. Radu
Matkusti perheen kanssa
10.3.2025
Great location for a 4 night stay March 2025
The location is great because of the while Tokyo Dome complex with many restaurants, attractions and open spaces, also the room had unobstructed views due to the location with big enough windows to enjoy it during the day and night while the staff was friendly and helpfull
Dr. Radu
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025
6/10 OK
MEGUMI
9.3.2025
MEGUMI
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025
8/10 Hyvä
Anthony
9.3.2025
Anthony
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
David
9.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
David
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025
10/10 Loistava
Dominic
8.3.2025
Dominic
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Liane
8.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Liane
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2025
10/10 Loistava
Victoria
Matkusti kumppanin kanssa
7.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We had a great time here
Victoria
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Steven
7.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Steven
Yöpyi 7 yötä helmikuussa 2025
8/10 Hyvä
Frank G
6.3.2025
Frank G
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025
8/10 Hyvä
emi
6.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
emi
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025
10/10 Loistava
YIU-CHIEH
6.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
經過了20年 再度住進東京巨蛋 還是一樣舒適 品質不變 非常謝謝
YIU-CHIEH
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025
8/10 Hyvä
Masayuki
6.3.2025
Masayuki
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Dennis
6.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat