Majatalo, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen pysäköinti ja joka sijaitsee 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Ubud Monkey Forest
Concierge-palvelut, pyykinpesutilat ja kiertoajelu-/lippupalvelu kuuluvat tämän majatalon palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on puutarha, tallelokero vastaanotossa ja kielitaitoinen henkilökunta. Jokaisessa 13 äänieristetyssä huoneessa on ilmainen Wi-Fi ja huonepalvelu. Asiakkaiden käytössä on parvekkeet, kahvinkeittimet ja kattotuulettimet.
Danasari Homestay tarjoaa 13 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja kattotuulettimet. Huoneessa on parveke. Tämä majatalo tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Lisä-/varavuoteita (lisämaksusta) on myös saatavilla. Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Danasari Homestay sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Ubud Monkey Forest. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta). Tässä vuonna 2000 rakennetussa 3 tähden majatalossa on 13 huonetta 2 kerroksessa. Kaikki huoneet tarjoavat asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja parvekkeet.
Kaikissa huoneissa on tarjolla parvekkeet, huonepalvelu ja kahvinkeittimet
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, pyykinpesutilat ja kielitaitoinen henkilökunta
Majoituspaikan alueella on tarjolla polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Ubud Monkey Forest ja Ubudin palatsi
Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Danasari Homestay tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Danasari Homestay tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan, concierge-palvelut ja pyykinpesutilat. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Tekemistä
Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Perheystävällinen
Lisävuode (lisämaksusta)
Pyykinpesutilat
Äänieristetyt huoneet
Mukavuudet
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Pyykinpesutilat
Tallelokero vastaanottotiskillä
Palvelut asiakkaille
Concierge-palvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Puutarha
Terassi
Muuta
2 kerrosta
3 rakennusta
Rakennettu vuonna 2000
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Lisävuode (lisämaksusta)
Kylpyhuone
Pyyhkeet saatavilla
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
Kahvin-/teenkeitin
Muuta
Kattotuuletin
Työpöytä
Äänieristetyt huoneet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 6.30–22.30
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 12.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Remontit ja kiinniolokaudet
Paikallisten säädösten mukaan kaikkien asiakkaiden on pysyttävä majoituspaikan tiloissa hiljaisuuden päivänä (Nyepi) / hindulaisena uutenavuotena 24 tunnin ajan (alkaen klo 6.00). Hiljaisuuden päivä on tavallisesti maaliskuussa tai huhtikuussa (päivämäärä vaihtelee vuosittain). Sisään- tai uloskirjautuminen ei ole tuona päivänä mahdollista. Myös Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema (Densaparin kansainvälinen lentoasema) on suljettu hiljaisuuden päivänä.
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 2 korkeintaan 10 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita on saatavilla 50000.0 IDR:n suuruista maksua vastaan per yö.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lisävuode: 50000.0 IDR per yö
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 6.30–22.30. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 12.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Enintään 2 korkeintaan 10 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Danasari Accommodation House Ubud
Danasari Accommodation House
Danasari Accommodation Ubud
Danasari Homestay House Ubud
Danasari Homestay House
Danasari Homestay Ubud
Danasari Homestay Guesthouse Ubud
Danasari Homestay Guesthouse
Danasari Accommodation
Danasari Homestay Ubud
Danasari Homestay Guesthouse
Danasari Homestay Guesthouse Ubud
Danasari Homestay – arvostelut
Arvostelut
7,8
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 13 kautta 27 arvostelua
10–Loistava
13
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 27 arvostelua
8–Hyvä
4
Arvosana 6 - OK. 4 kautta 27 arvostelua
6–OK
4
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 27 arvostelua
4–Huono
5
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 27 arvostelua
2–Hirveä
1
7,6/10
Siisteys
8,4/10
Henkilökunta ja palvelu
7,8/10
Palvelut/mukavuudet
7,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
9,6/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Anatol
Matkusti kumppanin kanssa
29.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It's a fantastic homestay, overlooking a rice field, right in the centre of Ubud, opposite of the best cafe and they are so friendly, helpful and cook a delicious breakfast! Love Danasari! 🙏❤️🙏
Anatol
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
panha
10.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Really clean and staff was helpful, nice basic homestay away from the city
panha
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
raymond
18.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ubud gem
Great view and stay. Very welcoming staff. Convenient location.
raymond
Yöpyi 15 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Anatol
31.3.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is a lovely homestay right in the centre of Ubud only minutes from yoga spots and opposite the best kafe in town! Lovely staff and a yummy but simple breakfast 🙏❤️🙏
Anatol
Yöpyi 10 yötä maaliskuussa 2024
10/10 Loistava
jan
Matkusti ryhmän kanssa
7.2.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Mooi gelegen homestay, ruime kamer, mooie tuin en naast rijstveld gelegen...mooi uitzicht....aanrader..
jan
Yöpyi 9 yötä tammikuussa 2023
4/10 Huono
Nikki
23.2.2020
I have stayed at many guest houses in ubud and this one is quite poor. It’s fine for one or two nights but definitely not anything long-term. All rooms on the second-story have windows that do not close meaning every single alarm, every single conversation, every noise your neighbors make you will hear, and they will hear you. Zero privacy. Very awkward. I could hear conversations being had some nights until one in the morning. During the day across the field there are classes being taught which are very very noisy as well.In the week that I stay there my room was not cleaned once. Breakfast was worse than other places. There is nothing I liked about this place other than the location and price. But for 13 bucks you can find somewhere quiet. If you stay here and want to avoid some noise stay on the first floor. But be aware there’s no AC in those rooms to my knowledge
Nikki
Yöpyi 7 yötä helmikuussa 2020
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
5.1.2020
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
가성비좋은 숙소를 구하신다면 추천
가성비좋은 숙박시설이라고 생각한다.
최고의 장점은 발코니에서 padi view와 함께하는 아침식사시간이라고 생각한다. (숙박비에 아침식사까지 포함)
그리고 위치가 갑. 왠만한 거리는 도보로 이용가능한다. 우붓 중심가에 위치해있는것에 비해 숙소 자체는 아주 조용하고 아기자기하다.
단점은 에어컨이 없다는것과(이 가격에 바라진 않는다) 수압이 세지않다는것과 (그럭저럭 쓸만하다) 침대시트의 위생상태이다. (이 부분때문에 다른 숙소는 가격을 더 지불하고서라도 업그레이드해야겠다고 생각했다)
스탭들은 친절하나 영어는 잘 하지 못한다. (이 부분도 이해감)
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2019
8/10 Hyvä
Angela
7.12.2019
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Good value for money guest house in prime location
A lovely guest house with a great location and friendly staff. For the price it's absolutely fine. My only negatives were that I had booked a deluxe room but they double booked and downgraded me. They did however inform.me and give the the cost difference back so that was ok. The room I had was a basic room, upstairs with a balcony. Nice view of rice paddy. There is no Aircon and I was incredibly hot, with a ceiling fan covered by the bed canopy. After struggling with the heat a few hours I pulled back the stained canopy from the bed to get some air from the fan which made it more manageable.
Otherwise good value for money.
Angela
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2019
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
4.8.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2019
10/10 Loistava
Alexia
11.7.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Au top
Le personnel de l’hôtel est très accueillant et reste à votre écoute pour vos moindre question. Merci beaucoup à l’équipe
Alexia
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2019
4/10 Huono
Tarkistettu asiakas
Liikematkailija
17.5.2019
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Great location.
Was no hot water in the morning, they forgot to turn it on. Little noisy walls are quite thin.contruction going on near by
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2019
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
1.4.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Loved the 2nd floor balcony with views of the paddy fields. Good WiFi.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2019
4/10 Huono
Tomo
13.2.2019
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
I told them twice I'll be there around mid night before check in ,They said , That's fine , We'll wait for you〜
When I was there, no one there and I couldn't fine my room .
I was disappointed, and had pretty bad experience.
Tomo
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2019
10/10 Loistava
Michael
26.1.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ligger meget centralt i Ubud og servicen ret ok. Morgenmaden er simpel, men ganske udemærket.
Du får meget for få penge her.
Michael
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2019
10/10 Loistava
Kiran, UK
24.12.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great location pleasant stay.
Great location in ubud near a lot of restaurants and cafes. Yoga barn is less than a ten minute walk away. Close to a big supermarket. Close to monkey forest. Has a healthy cafe next door and opposite. The room itself was big, cleaned everyday. The bathroom was ok. Shower had hot water. WiFi was good. Breakfast was basic but great eaten on the terrace overlooking the rice fields. The owners were very nice. They arranged an airport pick up for me for 350k INR. I stayed in a fan room. The ceiling fan was not powerful I was told this is how they work in Bali but was given a small fan which helped a lot. I recommend an air conditioned room.
Kiran
Yöpyi 8 yötä joulukuussa 2018
10/10 Loistava
Camille
12.8.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Really good place to stay !
Staff so friendly ! The breakfast is changing every morning and is really tasty !
So happy to discover another culture and live next to balinese people. Every time they see us they say hello, so polite !