Koko huoneisto

"KUNINGASKUNTA" Uusi, hieno ja rentouttava. Ranta ja WIFI

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan "KUNINGASKUNTA" Uusi, hieno ja rentouttava. Ranta ja WIFI valokuvagalleria

Televisio
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Televisio
Sisätilat
Televisio

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta4 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
València, Valencian Community
  • Place, Cabanyalin - Les Arenesin ranta
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Malvarrosan ranta
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Valencian ammattikorkeakoulu
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Airport, Valencia (VLC)
    ‪25 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

"KUNINGASKUNTA" Uusi, hieno ja rentouttava. Ranta ja WIFI

"KUNINGASKUNTA" on huoneisto, joka on sisustettu erittäin käytännöllisesti ja käytännöllisesti kaikilla mukavuuksilla. Se sijaitsee Malvarrosan rannan vieressä.

Aulan oikealla puolella on makuuhuone, jossa parivuode (150cmx190cm) ja iso sisäänrakennettu vaatekaappi.
Sieltä on suora pääsy pienelle terassille, jolla voit treenata ulkona. Siinä on taitettava pyykkinarulla.
Seuraava huone on toinen makuuhuone, jossa kaksi erillistä vuodetta, 90cmx190cm ja vaatekaappi.

Aulan päässä on keittiö, tilava ja moderni, ja siinä on keraaminen liesi, uuni, mikroaaltouuni, jääkaappi ja pakastin, astianpesukone, liesituuletin ja vedenkeitin (kettel), pesukone, astianpesukone ja termos, joka on sähköinen .

Kylpyhuoneessa on iso suihku, pesuallas, wc ja bidee. Siinä on käytännöllinen hiustenkuivaaja.

Ja lopuksi on olohuone. Siellä on pöytä ja 4 tuolia, joissa on tilaa 6 hengelle, ja vaihtovelkakirjalaina 8 hengelle. Mukava 4-paikkainen sohva ja chez-lounge, jossa voit rentoutua lukeessasi hyvää kirjaa tai nauttia lasillisen viiniä.


Huoneistossa on silitysrauta ja -lauta. On matkasänky. Siinä on WIFI. Ja siinä on ilmastointilaite, jossa lämpöpumppu.




SIJAINTI

”KUNINGASKUNTA” on Malvarrosan rannan edessä.
Se on Valencian tärkein kaupunkien uimaranta. Kaikista Valencian rannoista Malvarrosa on yleensä kiireisin kesällä Valenciassa kaupungin läheisyyden takia.
Se on hienon kultaisen hiekkarannan uimaranta, sillä on erittäin vilkas ulkonäkö sekä rannalla tarjoamiensa palvelujen laadun ja määrän suhteen että sitä rajaavalla kävelykadulla, jonka rakentaminen aloitettiin vuonna 1980, ja siinä on ravintoloita ja kahviloita. Siinä on hengenpelastaja-asemat ja liikuntarajoitteisten ihmisten kylpyhuoneisiin mukautettu alue.
Läheisyytensä ja avoimen tilansa vuoksi monia aktiviteetteja pidetään yleensä.
Joka vuosi Valencian La Malvarrosan rannalla järjestetään lentofestivaali, joka pidetään kävelykadun edessä ja johon osallistuvat koko Espanjan, kansainvälisten ja ilma-armeijan suunnitelmat. Joka vuosi kokoontuvan tuulifestivaalin lisäksi kokoontuu satoja ihmisiä, jotka nauttivat eri muodoista ja väreistä lentävistä leijoista.


Valencian keskusta on 6 km: n päässä, ja sinne pääsee helposti 9 bussilinjaa.



LÄHIAJAN HENGITELMÄT

- Taide- ja tiedekaupunki: avantgarde-tiedekompleksi, joka sijaitsee viehättävässä ympäristössä, jossa on akvaario ja IMAX-elokuvateatteri.
- L'Oceanogràfic: suuri akvaario delfinaarioineen ja muilla tärkeillä meriekosysteemeillä, joissa on 500 eläinlajia.
- Bioparc Valencia: eläintarha, jossa on luontaisia elinympäristöjä ja kaikenlaisia eläimiä, kuten leijonat, kirahvit, gorillat ja norsut.
- Keskusmarkkinat: modernistiset markkinat, joissa on värikkäitä laattoja ja erilaisia tiskit, jaettu tyypeittäin.
- Mercado de Colón: vuoden 1916 markkinat muutettiin ostoskeskukseksi.
- Quartin tornit: pari goottilaisia puolustustornia vuosisadalta XV, jotka koostuivat Valencian kaupungin muurista.
- Torres de Serrano: Goottilaiset tornit, myös osa vanhaa kaupunginmuuria. Voit kiivetä ja pohtia Valencian ja joen näkymiä.
- Tietysti unohtamatta Plaza de la Virgenia (missä katedraali sijaitsee), Plaza de la Reinaa ja El Migueletea (kahdeksankulmaisella rakenteellaan ja kuuluisalla kierreportaalla).
- Raatihuoneen aukiolla on kaupungintalo, valtava suihkulähde ja esplanaatti, jossa "Fallas" -juhlissa ammutaan "maskotteja", jouluna he laittavat jouluvaloilla koristeltu jättiläinen puu ja luistinrata missä hauskaa.

MUSEOT: Prinssi Felipe Sciences, Kansallinen keramiikkomuseo, Valencian kuvio- ja nykymuseo (MUVIM), Lyijyjohtajien museo, Almudín de Valencia, Valencian esihistoriallinen museo, Fallero-museo, Plaza de Toroksen museo ja opastetut kierrokset, Patriarkkamuseo jne.

Kiertueita kaupungin ulkopuolella
- Albuferan luonnonpuisto
- Kuninkaallinen laivasto ja Valencian satama

GOLFKURSSIT
Valencian lähellä on useita golfkenttiä (etäisyydet ilmaistuna Valencian keskustasta):
• Parador de El Saler (etäisyys 17. 6 km, El Salerissa)
• El Bosque Golf Club (etäisyys 19.3 km, Chivassa)
• Foressos Golf (etäisyys 18.1 km, Picassentissa)
• Scorpion Golf Club (etäisyys 14. 6 km, Béterassa)

TEEMA-PARKIT
Gulliver-puisto ja Cabecera-puisto ovat kaksi suurta ja erittäin hyvää aluetta, joissa voit nauttia talon pienten kanssa. He ovat samassa kaupungissa.
Muutaman kilometrin autolla voimme mennä vesipuistoihin:
- Terra Mitica, Aqualandia, Iberia Park, Aqua Natura. Sijaitsee Benidorm.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Malvarrosan ranta. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja patio
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja hissi
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Malvarrosan ranta ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Mestalla Stadium
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat ja hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä
  • Rantapyyhkeet

Hiihto

  • Lähellä hiihtomahdollisuutta

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Autoa ei tarvita
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Patio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä eläintarhaa
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä meren rantaa
  • Lähellä outlet-ostoskeskusta
  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kasino lähistöllä
  • Kelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Koripallomahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä
  • Viinitilakierroksia lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
  • Water tubing -mahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Suoratelkilukko

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 20

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero AT-43490-V
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vrbo Property
"The QUEEN" New, fancy and relaxing. Beach & WIFI Valencia

"The QUEEN" New, fancy and relaxing. Beach & WIFI – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 24 kautta 47 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 19 kautta 47 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 47 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 47 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 47 arvostelua

9,2/10

Siisteys

2,0/10

Palvelut/mukavuudet

2,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Louis-David A.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Very pleasant stay

Good location, very available host
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Christopher b.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Amazing stay

Thank you for an enjoyable stay the apartment had everything you would need.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Carol S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Lovely apartment

This apartment has everything we needed for our three weeks in Valencia. Very clean. Close to the area we like the best of the beach and easy travel into the city by bus, tram and underground. Lots of good places to eat out our favourite La Mona very close by.
Yöpyi 21 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Steven W.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Excellent winter sun break

Excellent property and area
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

andy r.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great property in good location

This is a great flat and friendly people to deal with .
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Carol S.

Hyvää: Siisteys, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Very good apartment.

Very comfortable had everything we needed for our 3 week stay. In a good location close to the beach with very good restaurants near by. Short walk to the nearest supermarket.
Yöpyi 21 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Svitlana K.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Highly recommended!

Everything was great! Location is super convenient to get to the sea and to transit. Host is very nice and helpful.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Niek N.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Perfect Base!!

We really enjoyed staying in this spaceous appartment. Close to metro & beach therefore ideal as a base for combined city / beach trip. Bike rental is very close by and so much fun!!
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Rhett B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Good location

This was a good spot to stay to explore Valencia. It was an excellent spot for beach access. It was a bit odd that other towels and sheets were left drying in the living room during out stay
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Melissa L.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Convenient Family Friendly

We took our family to Valencia for some time at the beach and a quick trip to the Old Town. We were able to walk to the beach, find great restaurants, and hop on the tram to visit the Old Town. Great experience overall.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Gabriele H.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys

Interesting and comfortable holiday in Valey

Gut
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Alex W.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Review

It was a nice trip with friends in a lovely apartment next to the beach:)
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Norma R.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Best stay I've had

I'm impressed with the courtesy I received from the moment I booked the trip to the end of my stay. Our host was on top of all the details and made sure my stay was a pleasant one. I absolutely enjoyed the apartment, the cleanliness, the proximity to the beach, bus, taxis, and local food. Everything was listed accurately and I had no issues getting around. I absolutely recommend this apartment. It will feel like your home away from home. This vacation was truly heaven on earth!
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Eric-Denis D.

Hyvää: Siisteys, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Expedient flat near the beach in simple neighborhood

Mercadona, Bus, City train, beach, bodega, bike rental-all in the near and accessible by walk. Flat is clean, with useful air-condition and has all necessary for breakfast and cooking. We have recovered a little within four nights.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Olesya W.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

A well-equipped flat very close to the beach

A clean, well-proportioned flat with a well-equipped kitchen. The beach is a five-minute walk away. The City of Arts and Sciences and central Valencia are further away by public transport, which took a bit of figuring out. The property owner is friendly and helpful.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

André G.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Nice apartment close to the beach

Good apartment for a small family with separate bedroom for the kids. Practical and simple furniture, but some quite worn. Walking distance to the beautiful beaches and easy public transport connections to the city center. The view from the window at the traditional Easter processions just in front of our house was spectacular and highly recommended. Very friendly service from the rental office before and during the trip.
Yöpyi 8 yötä huhtikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Laura M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
The property was what we expected based on the listing. We appreciate that it was clean and sanitary. The location was excellent. We enjoyed the Bodega La Pascuala next door. What was missing was basic and essential things in the kitchen - salt, pepper and oil; instant coffee, paper towels. I think that having these essentials are added comforts to your guests especially if the stay is more than 3 nights/4 days. One last thing ... the towels were rough and we saw towels in the clothes hanger covered by plastic. It was clean but it was exposed to the external elements of dust in the air. We can only assume that that's how our towels were. I know that drying clothes in a clothes hanger is typical in Spain but having anything exposed for more than a day is borderline acceptable.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kate F.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Clean apartment with easy check-in

This was a great apartment near the beach in Valencia and the hosts were easy to communicate with prior arrival and were prompt and efficient with check-in procedures. If you are looking for a clean, spacious spot close to the beach in Valencia, I would highly recommend this location. As a first time visitor to Valencia, it was a bit difficult for me to catch a cab close to this side of the city. So if you want to stay near the beach AND have better access to the city center, I would advise becoming better versed on public transportation options than I was ahead of my own stay.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Verena Z.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Perfect Summer Holidays

Nice air conditioned Holiday flat, near to the beach and well connetected to public transport (bus and light rail / metro). The equipment was complete and functional. We could always reach the host and he was really motivied to clarify all isses (we identified a defect device at weekend and the host was organising short term support without relevant impact on our holiday times). Finally, Valencia is a City everybodie should have seen. In combination with this flat it is a clear recommendation. We would do it again...Many thanks!
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

ly

Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
The property wasn’t clean , shower wasn’t draining, apt smell like smoke, towels smells , no blankets on beds just sheets , photo on property was not match the property
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Samir C.

Hyvää: Viestintä ja sijainti
Huonoa: Siisteys ja sisäänkirjautuminen
The Host was nice and the property is in a very nice location near the beach. The temperature control in the apartment was great and the hot water pressure was great. But…the property was not as clean as it seems in the pictures. I had to sponge and clean the place (even though everyone has to pay 60 extra euros cash for cleaning that’s not included in the VRBO cost). I killed more than 10 bugs there over 3 nights, including a roach. The shower is super small (impossible to not touch a wall). I was charged 10 euros for being an hour late (which is fair), but then I spent more than an hour with the host and internet company trying to fix their internet causing me to delay having dinner with family. The phone number of the main contact was also printed incorrectly in the literature so when I got there, I wasted 30 minutes trying to track down someone to let me in. (The Host did email me the correct number the night before but I had lost data and was unable to retrieve the email so had to rely on the information provided earlier). Also unlike almost all other properties I’ve rented, there were no little pluses like a coffee pot, paper towel roll, toiletries like bath soap or shampoo, snacks, etc which might be normal is Spain but something I’ve never experienced before. It’s very no frills…which is fine but just be prepared.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Linda H.

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Very Poor experience

Poor check in process unable to access property with ease and it took ages to gain access. Misrepresented on VRBO site with regard to location and ‘terrace’ which was not a terrace, but a tiny square piece of concrete surrounded by walls. Not at all what we thought we were going into, resulting in us having to find alternative accommodation for our weeks stay in Valencia.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Оксана Е.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Хорошая квартира. Отличное расположение
Yöpyi 10 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jorge S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Dulce y Felipe han sido encantadores, en todo momento pendientes de nuestras necesidades. Cuidan hasta el mas mínimo detalle, unos días antes dennuestra llegada, recibimos un dosier por mail con información útil del alojamiento, del barrio y denla ciudad. En cuanto al apartamento, tiene todo lo necesario para una estancia cómoda, la ubicación es buena, a 100 metros del paseo maritimo y con aparcamiento en la puerta (hay un descampado enorme en frente de la puerta de entrada. La limpieza es sobresaliente. Sin duda repetiremos! Gracias Dulce, ha sido un placer conocerte.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Kirsten K.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja sijainti
Sauber. Betten ganz ok. Leider kein Balkon/,Terrasse, nur 1 Patio im Lichtschacht.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025