Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
The Apple House
Esikaupunkialueella oleva huoneisto, jossa on keittiö ja parveke
Kattoterassi, grillejä ja ilmainen omatoiminen pysäköinti kuuluvat tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin. Huoneistossa on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on pyykinpesukone, kahvin-/teenkeitin, ilmainen Wi-Fi ja parveke. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Huoneisto tarjoaa 2 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.
Kylpyhuoneista löytyy suihku. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Ramo di Lecco -järvi. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja kattoterassin. Tässä asuinrakennuksessa on 2 huoneistoa 1 kerroksessa. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja parvekkeen
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat hissi ja kattoterassi
Sijaitsee 3 km:n päässä kohteesta Castello di Vezio (linna) ja 8,5 km:n päässä kohteesta Villa Serbelloni (rakennus)
Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön kattoterassin, grillejä ja hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Tämä huoneisto on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin
Perheystävällinen
Vauvansänky: EUR 10 per yö
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Liesi
Mikroaaltouuni
Uuni
Vedenkeitin
Makuuhuoneet
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Oleskelutilat
Olohuone
Ulkotilat
Grilli
Kattoterassi
Parveke
Puutarhakalusteet
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkiystävällinen
Maksu: EUR 50 per majoitustila per yöpyminen
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja
Sopivuus/esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
Hissi
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Ei siivouspalvelua
Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
Silitysrauta/-lauta
Sijainti
Esikaupunkialueella
Tekemistä
Polkupyörien vuokrausmahdollisuus lähistöllä
Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
Veneajeluja lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
1 kerros
2 majoitustilaa
Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
Pyyhkeiden vaihto (pyynnöstä)
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisen sisäänkirjautumisen hinta: 50 EUR, jos sisäänkirjautuminen tehdään klo 18.00–22.30
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Varenna Holidays - Via Venini nr. 138 - 23829 Varenna.
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan
Lemmikit
Lemmikit: 50 EUR per majoitustila per yöpyminen
Rajoituksia sovelletaan
Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Vauvansänky on saatavilla 10 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Kaupungin perimä vero: 1.11.–29.2. välisenä aikana 0.00 EUR per henkilö per yö, korkeintaan 7 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 7 vuotta vanhoilta lapsilta.
Kaupungin perimä vero: 1.3.–31.10. välisenä aikana 3.00 EUR per henkilö, per yö, korkeintaan 7 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 7 vuotta vanhoilta lapsilta.
Kohdemaksu: 2 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä niistä lapsista, jotka ovat alle 7 vuotta vanhoja.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lemmikit: 50 EUR per majoitustila per yöpyminen
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan 50 EUR:n suuruinen lisämaksu klo 18.00–22.30
Vauvansänky: 10 EUR per yö
Syöttötuoli: 5 EUR per yö
T ämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Verotunnus – IT 03754630139
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Varenna Holidays - Via Venini nr. 138 - 23829 Varenna Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 18.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Apple House Apartment Varenna
Apple House Varenna
Apartment The Apple House Varenna
Varenna The Apple House Apartment
The Apple House Varenna
Apple House Apartment
Apple House
Apartment The Apple House
The Apple House Varenna
The Apple House Apartment
The Apple House Apartment Varenna
Arvostelut
The Apple House – arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
10/10
Siisteys
Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 3 arvostelua
10–Loistava
3
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 3 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua
2–Hirveä
0
Arvostelut
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Matkusti ryhmän kanssa
25.4.2025
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Beautiful apartment close to varenna
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Charles
Matkusti perheen kanssa
28.2.2022
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Beautiful, peaceful stay
👍👍
Charles
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2022
10/10 Loistava
LISA
Matkusti perheen kanssa
11.8.2020
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Beautiful views and apartment.
The apartment was beautiful the views absolutely stunning. It was so peaceful. The kitchen was amazing everything was there you need. The communication was excellent. I was so impressed as the process was so easy and the agent responded so quickly. Only negative is air conditioning. It’s very hot and not suitable for five people in the house. Overall thought lovely