Koko huoneisto

Casa dell'Aquila - 10 min from Venice

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Casa dell'Aquila - 10 min from Venice valokuvagalleria

Comfort-huoneisto | Yksityinen keittiö | Liesi, espressokone, vedenkeitin, keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
Comfort-huoneisto | Yksityinen keittiö | Liesi, espressokone, vedenkeitin, keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
Comfort-huoneisto | 2 makuuhuonetta, egyptinpuuvillaiset lakanat, ylelliset vuodevaatteet
Comfort-huoneisto | Terassi/patio
Ulkopuoli

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone5 henkilöä55 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Keittiö

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Ramo del Cimitero 43, Venice, VE, 30141
  • Pyhän Markuksen tori
  • Rialton silta
  • Piazzalle Roma
  • Venetsia (VCE-Marco Polo)

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Casa dell'Aquila - 10 min from Venice

Huoneisto, jossa on keittonurkkaus ja memory foam -patjallinen sänky
Huoneistossa asiakkaiden käytössä on 2 makuuhuonetta sekä ilmainen Wi-Fi ja memory foam -patjallinen sänky. Asiakkaiden käytössä on keittonurkkaus, jossa on liesi, sekä taulutelevisio, satelliittikanavat ja pyykinpesukone.
Ilmastoiduissa huoneissa on espressokoneet ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneissa on oleskelualue ja myös vuodesohva ja ruokailupöytä. Huoneessa on memory foam -patjallinen sänky sänky, egyptinpuuvillaiset lakanat, untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Tyynyvalikoima on saatavilla. Keittonurkkaus, jossa on liesi, erillinen ruokailualue ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää ja bidee.

Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 25+ Mbit/s. 20-tuumainen taulutelevisio, satelliittikanavat.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Muranon lasimuseo. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaus, pyykinpesukone ja memory foam -patjallinen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s)
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Muranon lasimuseo ja Alkuperäinen Muranon lasitehdas ja näyttelytila

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittonurkkaus

  • Espressokeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Pakastin
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Egyptinpuuvillaiset lakanat
  • Memory foam -patja
  • Tyynyvalikoima
  • Untuvapeitto
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Bidee
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihkupää
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • 20–tuumainen taulutelevisio ja satelliittikanavat

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Laattalattia huoneessa
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Opaskirjat
  • Paikallisia karttoja
  • Ravintolaoppaat

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet turvalokeron käyttämiseen sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistasi varauksen jälkeen

Sisäänpääsy

Turvalokero, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 0.80 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.40 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 1.20 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.60 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Ennen saapumista asiakkaiden on suoritettava majoituspaikan verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistaan ennen saapumista. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet turvalokeron käyttämiseen sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT027042C2HJZZEDCN
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Casa dell'Aquila 10 min from Venice
Casa dell'Aquila - 10 min from Venice Venice
Casa dell'Aquila - 10 min from Venice Apartment
Casa dell'Aquila - 10 min from Venice Apartment Venice

Casa dell'Aquila - 10 min from Venice – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

9,0/10

Siisteys

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Spacious apartement with minor issues

The apartment looks nice and it is very spacious. There is a bedroom and a loft and a couch for sleeping. Murano is a great location for visiting venice in the tourist season as you get away from the tourist pressure in the city center and feel like you are part of the local community. With a vaporetto 7 day pass you get around anywhere easily. The appartement was clean except for lots of dog hair on the couch. It has a moldy basement kind of smell you notice when you enter, but i guess many of these old houses around venice are the same due to the aquatic environement. There are some minor things they could do to really improve the experience, like fixing the loose baseboards in the bedroom, make sure the pots and pans work with the cook top, add some extra garbage bags and update the instructions on how to dispose of garbage, and fix the temperature adjustment on the AC. With AC on it is very cold so you have to turn it on and off to regulate the temperature to normal room temperature. All in all we had a great time on Murano, and i can easily recommend the appartement for Family travellers.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Guan Da

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
spacious and clean property
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025