Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Casa Lucia on kätevä suora bussi Venetsian historialliseen keskustaan

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Casa Lucia on kätevä suora bussi Venetsian historialliseen keskustaan valokuvagalleria

2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
Ulkoalueet
Suihku, hiustenkuivaaja, pyyhkeet, vessapaperi
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä75 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Venezia, Veneto
  • Place, Piazza Ferretto (aukio)
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Place, Toniolo Theatre (teatteri)
    ‪8 min ajomatka‬
  • Place, Villa Salusin sairaala
    ‪9 min ajomatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪17 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Casa Lucia on kätevä suora bussi Venetsian historialliseen keskustaan

Ylimmän kerroksen huoneisto viihtyisällä asuinalueella, joka koostuu sisäänkäynnistä, olohuoneesta, keittiöstä, kahdesta makuuhuoneesta, kylpyhuoneesta, kahdesta terassista, vain kahdessa kerroksessa olevassa pienessä rakennuksessa, kätevä kaikille palveluille, mukaan lukien 50 metrin bussi suoraan Venetsian historialliseen keskustaan myös välittömässä läheisyydessä, supermarketit, ravintolat, apteekit ja monet muut kaupat. Huoneistossa on oma pysäköintitila. Turistivero per yö on 4 euroa per henkilö.
Tämä loma-asunto sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Piazza Ferretto (aukio). Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja parvekkeen.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, parveke ja televisio
  • Sijaitsee 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Venetsian satama ja 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Piazzalle Roma

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Parveke

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Yksikön koko: 75 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
On certain dates of the year, visitors must pay an access fee of EUR 5-10 per person per day to enter Venice. Those with accommodation in Venice are exempt from paying this. Guests must however request an exemption voucher in advance and present it with an identity document on arrival. To check affected dates, fees and request an exemption, visit cda.ve.it/en/.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Casa Lucia Comoda al bus Diretto per Venezia Centro Storico

Casa Lucia convenient to the direct bus to Venice historic center – arvostelut