Koko huoneisto

Grifalcon d'Oro

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Grifalcon d'Oro valokuvagalleria

Comfort-huoneisto | Oleskelualue
Ulkopuoli
Ulkopuoli
Comfort-huoneisto | Yksityinen keittiö | Täysikokoinen jääkaappi, astianpesukone, kahvin-/teenkeitin, vedenkeitin
Comfort-huoneisto | 1 makuuhuone, äänieristys, ilmainen Wi-Fi

Arvostelut

6,0 kautta 10.

Koko huoneisto

1 makuuhuone4 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Sestiere Dorsoduro 3031, Venice, VE, 30123
  • Place, Venetsian biennaali
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Piazzalle Roma
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Canal Grande
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪32 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Grifalcon d'Oro

Huoneisto, jossa on keittiö ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Piazzalle Roma
Tämän asuinrakennuksen palveluihin kuuluu ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Huoneistossa on ilmainen Wi-Fi ja pyykinpesukone sekä keittiö, jossa on jääkaappi ja astianpesukone. Asiakkaiden käytössä on kahvin-/teenkeitin ja vedenkeitin.
Ilmastoiduissa huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, astiat/ruokailuvälineet ja astianpesukone.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, bidee ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle)).

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Campo Santa Margherita. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja täysikokoinen jääkaappi
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Piazzalle Roma ja Canal Grande
Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Siivousvälineitä
  • Täysikokoinen jääkaappi/pakastin
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Äänieristys

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse korkeintaan 48 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistasi varauksen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.50 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Ennen saapumista asiakkaiden on suoritettava majoituspaikan verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistaan ennen saapumista. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT027042C27LEGAYRO
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Grifalcon d'Oro Venice
Grifalcon d'Oro Apartment
Grifalcon d'Oro Apartment Venice

Grifalcon d'Oro – arvostelut

Arvostelut

6,0
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

8,0/10

Siisteys

Arvostelut

6/10 OK

Oanh

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Great place but I was concerned about my stay as the property owner did not give me instructions for check in 48 hrs ahead like the description of the property on the website. I had to call the property owner to get the instructions
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2023