Hotel Gorizia A La Valigia

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Gorizia A La Valigia valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu
Kahden hengen huone, 1 parisänky, kaupunkinäköala | Untuvapeitot, minibaari, tallelokero huoneessa
Aula
Kolmen hengen huone | Untuvapeitot, minibaari, tallelokero huoneessa
Näkymä huoneesta

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Huonepalvelu
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Siivous
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Calle dei Fabbri 4696 - San Marco, Venice, VE, 30124
  • Place, Pyhän Markuksen tori
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Rialton silta
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Canal Grande
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪40 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone, 1 parisänky, kaupunkinäköala

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 14 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä)

8,6 kautta 10
Loistava
(4 arvostelua)
  • 13 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone, 1 parisänky

8,8 kautta 10
Loistava
(43 arvostelua)
  • 13 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky

Kolmen hengen huone

9,2 kautta 10
Upea
(12 arvostelua)
  • 16 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky TAI 3 yhden hengen sänkyä

Neljän hengen huone, kaupunkinäköala

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 24 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä TAI 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Gorizia A La Valigia

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja joka sijaitsee 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Markuksen tori
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu concierge-palvelut, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen buffetaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on televisio yleisissä tiloissa, tallelokero vastaanotossa ja kielitaitoinen henkilökunta.
Hotel Gorizia A La Valigia tarjoaa 44 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on työpöytä. Vuoteissa on untuvapeitot. Satelliittikanavat takaavat viihteen.

Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, sadesuihkupää, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla päivittäin.

Hotel Gorizia A La Valigia on saanut loistavaa palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Markuksen tori. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja concierge-palvelut.
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Markuksen tori ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Rialton silta
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Hotel Gorizia A La Valigia tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja concierge-palvelut.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä.
Huonepalvelu on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 4 kerrosta
  • Asiakkaille kerrotaan paikallisesta kulttuurista ja ekosysteemistä
  • Biohajoavia kahvinsekoittajia saatavilla
  • Ei muovisia juomapillejä
  • Ei muovisia kahvinsekoittajia
  • Ei muovisia vesipulloja
  • Ei muovisia virvoitusjuomapulloja
  • Eläimiä kohdellaan inhimillisesti
  • Esittelyssä paikallisten taiteilijoiden töitä
  • Kaksilasiset ikkunat
  • Kasvisruokavaihtoehtoja
  • Paikallisten omistamia ja järjestämiä retkiä ja aktiviteetteja
  • Savuton majoituspaikka
  • Uudelleenkäytettävä astiasto
  • Uudelleenkäytettävät kupit
  • Vegaaniruokavaihtoehtoja
  • Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta on peräisin LED-lampuista
  • Ympäristöystävällisiä siivoustuotteita käytetään

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Untuvapeitto

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 12–tuumainen televisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu
  • Minibaari

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • LED-valaistus
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Vettä säästävät suihkut
  • Vettä säästävät WC-istuimet
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet
  • Ympäristöystävälliset hygieniatuotteet
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänky on saatavilla 15 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 2.40 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.20 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 3.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Vauvansänky: 15 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tässä majoituspaikassa on käytössä ympäristöystävälliset puhdistusaineet
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT027042A19ILQ9MKS
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Kansallisten/paikallisten lakien mukaisesti ilmastointi voi olla rajoitettu tiettyihin tunteihin toukokuun 01. päivä lähtien aina lokakuun 31. päivään asti.

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Gorizia La Valigia
Gorizia La Valigia Venice
Hotel Gorizia La Valigia
Hotel Gorizia La Valigia Venice
Gorizia a La Valigia Hotel Venice
Gorizia a La Valigia Venice
Hotel Gorizia Valigia Venice
Hotel Gorizia Valigia
Gorizia Valigia
Gorizia Valigia Venice
Gorizia A La Valigia Venice
Hotel Gorizia A La Valigia Hotel
Hotel Gorizia A La Valigia Venice
Hotel Gorizia A La Valigia Hotel Venice

Arvostelut

Hotel Gorizia A La Valigia – arvostelut

8,6

Loistava

9,0/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,4/10

Palvelut/mukavuudet

8,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,4/10

Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 430 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 429 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 106 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 25 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 12 kautta 1002 arvostelua

Arvostelut

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Hyvä aamupala. Hiljainen, ei tarvinnut korvatulppia.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2019

4/10 Huono

Suomalainen, Finland

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Hiukan rähjäinen ja kamala suihku. Aamupala tosi niukka.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2019

8/10 Hyvä

Maarit J.

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

mukava kaupunkiloma

Hotellin sijainti oli erinomainen, lähellä rialton vesibussipysäkkiä. Kaikki nähtävyydet lyhyen kävelymatkan päässä. Huone pieni mutta siisti, näköala vastapäiseen taloon oli vähän ankea. Erittäin kielitaitoinen ja ystävällinen henkilökunta.

10/10 Loistava

Marie

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Accès à pied au port et à toutes les activités.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Robert, Alcalá de Henares

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Habitación cómoda y muy silenciosa, personal muy atento y agradable, muy bien ubicado cerca de plaza San Marco. La cama con buen colchón y amplia, el desayuno algo chico y quizas falte algo mas de variedad pero lo suplen con su amabilidad y excelente calidad de los alimentos. Altamente recomendable. Para repetir.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Jody, Airdrie

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Friendly staff, clean and comfortable. Location is great, very close to Rialto Bridge and just a short walk to the water bus with only 1 set of stairs to carry your luggage over, you can’t go wrong with this location.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

6/10 OK

Veronica

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat

Hotel Gorizia - Venice

The hotel was excellent in terms of location. It’s a fairly old hotel but very clean. The bed and pillows were extremely hard and uncomfortable. The breakfast was fine on the first day, a good selection of food. However, in my opinion, the bacon and eggs could have been cooked a little more. Eggs were watery and the bacon did not look cooked, needless to say, I skipped both selections. There was no change to any of the selections thereafter which was disappointing. We also felt “watched” by the employees which was uncomfortable. Otherwise, our stay was good. I would recommend the hotel in terms of location and cleanliness but lacks in other areas.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Localização bastante estratégica

Localizado entre a ponte do Rio Alto e a Praça de São Marcos. Muito bom para dar aquela parada no dia e ir pro hotel para trocar de roupa, ir ao banheiro ou guardar algo que comprou. Quarto limpo, bem organizado, staff atencioso, café da manhã incluso e bastante bom, com opções salgadas.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Helena

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Voltarei

Tudo ótimo!
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Raghunandan

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
They had breakfast which makes it convenient saving time and money. It would be nice to have a better spread. location is convenient and quite well connected via water busses at Rialto and San Marco.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Carol

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great location

Ideal location, short walk over one bridge from Rialto Vaporetto stop. Staff extremely polite and helpful. A little dated but typically Venetian so still very charming. Comfortable beds and good choice for breakfast. Overall we were very happy with our 2 nights stay.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Claudia

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The hotel ia very well located in the city. It's close to the city's center and to the vaporeto stops. Not far from the train station either. The stuff were welcoming and kind.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Bibi

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff was friendly and helpful.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Gracia gorizia

Odamiz cok guzeldi,balkon detayi harikaydi,ozenle temizlenmisti. Tek eksigi otel terliginin olmamasiydi.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Alexandre

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Melinda

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Buena ubicacion!!
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Eman

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Super hospitality and very clean

Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Vivek Singh

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Simon

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Super hotel.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Leanne

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent property close to all the local attractions and restaurants. Our room was very clean and comfortable for our family of 4. The ceiling in the shower was a little low, especially if you’re tall but the water pressure was great and hot water was very good. Beds a little firm although we still had a comfortable sleep. The staff were very friendly and helpful. Great breakfast each morning with a good variety of food. Highly recommended and we’d definitely stay again if visiting Venice.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Close to St Marks Square

A lovely little hotel that is close to St Marks Square. Breakfast was ok and air conditioning was very welcome in the extreme heat.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

natalia

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Super friendly and super clean! Had a lovely time in a 3 bed room :)
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

CHARLES, Westerville

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
We enjoyed our stay at the Gorizia very much. It is located almost equidistant between the Grand Canal/Rialto bridge and Piazza San Marco. That made it a short walk in either direction. The rooms were spare but very comfortable. The breakfast was excellent. Directly across the street was the Gaudi Museum. The hotel staf were very friendly and helpful.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025