Hotellit Victoria
Vertaa 20 halpaa hotellia ja majoitusta
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Victoria: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Victoria

Hotel La Mansión

Hotel Boutique Jayco

Hotel Boutique Casa Diamante

Hotel SanJo

Casa Andaria Hotel Boutique

Hotel Casa Bonita

El Diezmo Hotel

Hotel Las Villas

Hotel Alameda de San Jose Iturbide

Mineral del Cielo

Hotel Churumuco

Hotel la Concha

Hotel Boutique Casa Diamante Mineral de Pozos

La Estancia del Abuelo

Posada Las Reynas by Rotamundos
Kohteeseen Victoria tutustuminen
Victoria tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Victoria ja sen lähellä kuuluu:
- Jardín Principal
- Cristo Rey -monumentti
- San Luis Rey de Francian seurakunta
- Santa Brigidan kaivos
- La Alamedan puisto
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Victoria?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Victoria, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja huhtikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Victoria, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Syyskuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 27 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 56 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 17 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 217 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 18 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 406 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 26 °C ja 11 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 139 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Victoria on 817 cm.
Victoria: Hotellitiedot
Majoitukset | 20 |
---|---|
Halvin hinta | |
Korkein hinta | |
Suositut hotellit | Hotel La Mansión, Hotel Boutique Jayco, Hotel Boutique Casa Diamante, Hotel SanJo, Casa Andaria Hotel Boutique, Hotel Casa Bonita, El Diezmo Hotel, Hotel Las Villas, Hotel Alameda de San Jose Iturbide, Mineral del Cielo, Hotel Churumuco, Hotel la Concha , Hotel Boutique Casa Diamante Mineral de Pozos, La Estancia del Abuelo, Posada Las Reynas by Rotamundos |