Le France

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Le France valokuvagalleria

Terassi/patio
Takka
Ravintola
Standard-huone, 2 yhden hengen sänkyä (Charming) | Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä, ilmainen Wi-Fi
Sisätilat

Arvostelut

7,8 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla
  • Businesspalvelut

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
8 Place M Cupillard, Villers-le-Lac, Doubs, 25130
  • Place, Kellomuseo
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Chapelle Saint-Joseph
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Place, Le Saut du Doubsin vesiputous
    ‪15 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen huone (Charming)

  • 1 henkilö
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone (Charming)

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Standard-huone, 2 yhden hengen sänkyä (Charming)

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen huone (Charming)

  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhden hengen huone (Haut Doubs)

  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone (Haut Doubs)

  • 1 henkilö
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Le France

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, sauna ja itsepalvelupysäköinti. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kokoushuone ja tallelokero vastaanotossa. Kylpyhuoneet eivät ole huoneiden yhteydessä.
Le France tarjoaa 12 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Satelliittikanavat takaavat viihteen. Huoneissa on erilliset yksityiset kylpyhuoneet. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä hotellissa käytössäsi on sauna.
Le France sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kellomuseo. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja aamiaisen (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kokoushuone ja hissi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla sauna
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Kellomuseo ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Chapelle Saint-Joseph
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Le France tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös saunan, terassin ja huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat nauttia buffetaamiaisen lisämaksusta.
Majoituspaikassa on ravintola.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti (EUR 5 per per yö)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta: 11 EUR per henkilö
  • Ravintola

Tekemistä

  • Sauna

Mukavuudet

  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuone

Ulkotilat

  • Terassi

Kylpylä

  • Hierontaa

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Korotettu WC-istuin
  • Matala taso ja tiskiallas
  • Tukitanko WC-istuimen lähellä

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Erillinen yksityinen kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Sadesuihku
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Minibaari

Muuta

  • Lämmitys
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 19.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna tiistai–lauantai (klo 7.00–21.00)
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos aiot saapua sunnuntaina tai maanantaina, sovi sisäänkirjautumisesta majoitusliikkeen kanssa etukäteen.

Remontit ja kiinniolokaudet

Seuraavat tilat on suljettu maanantaisin ja sunnuntaisin:
  • Ruokailupaikka/-paikat

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, vastaanottovirkailija, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikit: 6 EUR per lemmikki per yö
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 1.40 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 11 EUR per henkilö
  • Omatoiminen pysäköinti: 5 EUR per yö
  • Lemmikit: 6 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna seuraavina aikoina:
  • Tiistai lauantai: klo 7.00–21.00
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Kansallinen luokitus

Tämän majoituspaikan virallisen tähtiluokituksen on myöntänyt Ranskan turismin kehitysjärjestö ATOUT.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

France Hotel Villers-le-Lac
France Villers-le-Lac
Hotel Le France Villers-Le-Lac
Le France Hotel
Le France Villers-le-Lac
Le France Hotel Villers-le-Lac

Le France – arvostelut

Arvostelut

7,8

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 18 kautta 62 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 28 kautta 62 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 8 kautta 62 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 7 kautta 62 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 62 arvostelua

8,6/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

4,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Nelly

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
La chambre etait propre dans l'ensemble mais la douche meriterait d'être rénover. Moisissure sur les joints et baignoire trop petite pour accueillir un adulte. Literie moyenne oreilleur inconfortable
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Andre

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Der Empfang war freundlich zuvorkommend. Ein Parkplatz für den Gepäckumschlag befindet sich gleich beim Eingang. Die kostenlosen Parkplätze sind gleich vis à vis des Hotels. Das Zimmer (Conmfort) war klein aber zweckmässig eingerichtet. Da es sich um einen Altbau handelt, ist der Boden etwas schief, was zur Folge hat, dass der Kopf beim Bett tiefer liegt als die Füsse. Ein Kühlschrank (ohne Inhalt) war da aber nicht in Betrieb und konnte auch nicht angeschlossen werden. Die Sauberkeit war insgesamt OK, lässt aber da und dort zu wünschen übrig. Eine dicke Staubschicht umfasste das Kabel des Föhns im Badezimmer. Eine ebenfalls dicke Staubschicht schmückte den TV (nur franz. Programme). Das liesse sich durchaus mit minimalem Aufwand besser machen. Das Restaurant des Hotels bietet eine kleine, exquisite Karte mit regionalen Spezialitäten. Das Angebot entspricht in Qualität, Geschmack und Präsentation der gehobenen Küche – ein tolles Erlebnis und seinen Preis wert. Das Früstücksbuffet war wiederum durchschnittlich und widerspiegelt in keiner Weise, die gehobene Abendküche. Die vorzüglichen Hartwürste lassen sich mit dem vorhandenen Werkzeug nicht schneiden. Eier waren lediglich in Form von Rührei vorhanden und die laute Saftpresse, sollte entsorgt werden. Für uns passt das Restaurant nicht mit der Hotellerie zusammen. Das wirkt unharmonisch und etwas befremdlich.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

max

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Déception

Arrivée un lundi soir 21H , pas d’accueil à l’hôtel mais un numéro à appeler pour obtenir un code d’entrée. Numéro injoignable…. à 21h40 je réussis enfin à pénétrer dans l’hôtel avec un autre client . Des clés attendent leur client sur une table dans l’entrée mais malheureusement pas la mienne . Numéro toujours injoignable… Je décide de m’installer dans une chambre vide. La propreté est plus que limite , le ménage a été fait mais en surface seulement …. Poils dans l’évier restant dû précédent locataire, cheveux et poils de … dans les toilettes. J’ai fréquenté cet hôtel il y a quelques années et grosse déception aujourd’hui
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Ok hotel

Kamer was schoon en ruim. Geen airco, dus helaas met ramen open slapen (terwijl hotel aan een drukke weg ligt). De matrassen (met springveren?) waren helaas ook niet top. Ontbijt was ok, maar niet bijzonder. Vriendelijk personeel
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Marie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bon accueil, bon service néanmoins le prix est excessif par rapport à la prestation notamment le petit-déjeuner et la modernite de la chambre.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Convenable.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hess

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Achtung: Reception nur beschränkt offen

Hotel/Ort sind ideal gelegen für Ausflüge am oder auf dem Doubs (Anlegestelle der Schiffe gleich nebenan). Zimmer war schön und gross - leider ist die vorbeiführende Strasse auch in der Nacht stark befahren. Achtung: wenn man knapp vor Ankunft bucht, kann es sein dass die Reception die Buchung nicht mehr sieht und dann kein Schlüssel bereit liegt.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Susanne

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Utroligt hyggeligt hotel, med personlig stemning og fantastisk Michelin-anbefalet restaurant ❤️ What’s not to like
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Gut gebettet im Le France

Das Hotel bietet ein gutes Preis-Leistungs-Verhältnis. Die Zimmer sind sauber gereinigt, das Bad sogar relativ neu renoviert (und erfreulich grosszügig geschnitten) und das Bett angenehm hart aber dennoch bequem. Das Hotel ist ein Traditionshaus, das immer wieder sanft an die Bedürfnisse der Zeit angepasst wurde, aber dennoch nicht total saniert wurde, wodurch der Charakter des Hauses erhalten blieb. Das Personal war sehr freundlich und unkompliziert. Da ich an einem Sonntag anreiste, war die Rezeption unbesetzt, doch mittels eines Codes konnte ich dennoch ins Haus und mein Zimmer beziehen. Leider war auch das Restaurant geschlossen, was den COVID19 Umständen geschuldet war. Schade, denn die Karte machte jedenfalls einen sehr einladenden Eindruck! In der Ortschaft selbst findet man in der Nähe einige Restaurants, eine Bäckerei und andere Läden, so dass man sich auch gut selbst mit allem Notwendigen versorgen kann. Ich war mit meinem Aufenthalt im Le France zufrieden und kann das Haus entsprechend empfehlen.
Aussenansicht des Hotels
Das neu renovierte, grosszügige Bad
Das Lavabo
Im Zimmer: Doppelbett, TV, Minibar etc.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Gustave

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

top top !

A 2 pas du saut du Doubs ( dissipé) nous avons passé un excellent séjour et assisté dans le village à des concerts classiques exceptionnels de l’ensemble Galitzine.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Alfred

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Ein guter Logis de France

Das Hotel liegt direkt am Doubs und in nächster Nähe zu den Sehenswürdigkeiten. Leider hat der Fluss bei grosser Hitze nur sehr wenig Wasser geführt. Das Restaurant und der Service kann man eher als gehobenen bezeichnen. Sehr gute Küche sodass wir schon bald wieder kommen. Parkplätze sind auch genügend gleich gegenüber dem Hotel vorhanden.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Max

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
tres pro
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Vincent

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Fermé sans prévenir

Bravo Hotels.com, réservation pour une nuit, confirmée par mail, et arrivé devant tard le soir, hôtel fermé. Évidemment très content du service
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Gaylord

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excellent

Très bonne adresse Le restaurant est vraiment bien Je recommande fortement cet établissement des mets savoureux
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Colbert

Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

A éviter

Hôtel vieillot avec moquette douteuse
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Gustave

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Une belle adresse

Nous avons passé 2 nuits dans cet établissement. Nous assistions le Festival de Musique Galitzine à Villers le Lac. Dans les environs, on peut visiter le saut du Doubs. Personnel attentionné, lieu charmant, excellente table
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Yolande

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Sejour charmant et très...Doubs !!

Très contents de notre séjour malgré un carrefour et des routes tres fréquentés et bruyants autour de l'hôtel. Heureusement compensé par des chambres et fenêtres isolantes. Personnel sympathique et discret . Cuisine innovante et raffinée.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

gabriel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Chambre agréable mais donnant sur une rue très passante, non climatisée donc nécessité de l'ouvrir pour avoir de l'air et donc beaucoup de bruits de circulation jusqu'à tard le soir et très tôt le lendemain (circulation des frontaliers). Restaurant excellent et personnel aux petits soins.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Rita

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bonjour , C`est vraiment la première fois que j`ai super bien dormis la première nuit dans un Hôtel, malgré que cette Hôtel se situ au centre d`une localité. Le repas du soir très original. La seul chose : il n`y a pas de air conditionné dans la chambre , se que nous avons regretté car nous étions a la période de la grande canicule!
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

SABINE

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Restau et hôtel à retenir.

Hotel ancien rénové. Le seul problème rencontré dans ma chambre est le manque de prise de courant. Restaurant proposant une carte digne d’un gastronomique. Magnifique escalier menant à la salle du petit déjeuner. Accueil parfait. Parkings à proximité.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
propre mais hotel mal insonoriser vieillo pas de parking pour l hotel
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Marie-Paule

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Étape très agréable

Séjour court mais agréable reposant car calme bonne cuisine gastronomique accueil chaleyreux
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

tolle Atmosphäre mitten in der Ortschaft
Yöpyi 1 yön elokuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Julie

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Huoneen mukavuus

Chambre propre, excellent petit-déj, mais...

Nous avons séjourné 2 nuits dans cet hôtel, à une semaine d'intervalle. Arrivée tardive le permier soir mais on nous attendait, pas de souci. Chambre mal insonorisée, nous entendions le voisin ronfler... heureusement cela ne s'est pas reproduit la 2e nuit. Superbe buffet petit-déjeuner. Une déception: l'hôtel propose une série de produits du terroir, nous avions passé commande en partant après la 1re nuit afin d'être certains d'avoir tout ce qu'il fallait à notre second passage, mais cela n'a pas été communiqué et il n'y avait plus les produits souhaités :-(
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

brigitte

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excellente étape gastronomique

A recommander à tous points de vues :Hotel ancien mais très bien rénové. Chambres confortables et chaleureuses. Prix raisonnables. Accueil parfait. Salle de restaurant très agréable - service parfait mais surtout une cuisine raffinée, recherchée et originale. Digne de sa 1 étoile au michelin si ce n'est plus. y reviendront sûrement.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2018