Tämän hotellin palveluihin kuuluu baari/aulabaari, välipalabaari/deli ja kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, jääkaappi julkisissa tiloissa ja kokoushuone.
Maki Hostel Valparaiso tarjoaa 12 huonetta, joissa on jaettu keittiö. Huoneissa on erillinen ruokailualue. Vuoteissa on untuvapeitot. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Käytössäsi on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Silitysrauta/-lauta ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Maki Hostel Valparaiso sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Wall Street Porteño. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, baari ja aamiainen (lisämaksusta).
Ilmainen Wi-Fi
Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan baarista/loungesta
Tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteista Wall Street Porteño ja Kuvataiteen museo
Lentokenttäkuljetukset ja risteilyterminaalikuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikkaan voi tuoda koiran ilmaiseksi (rajoituksia sovelletaan)
Majoituspaikasta löytyy välipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla pyynnöstä) ja risteilyterminaalikuljetukset ovat saatavilla lisämaksusta. Maki Hostel Valparaiso tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kirjaston, terassin ja grillejä. Hotelli tarjoaa concierge-palvelun ja hääpalvelun.
Tämä siirtomaatyylinen hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia tilauksen mukaan valmistetun aamiaisen joka päivä klo 9.00–10.30.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella, käytettävissä klo 9.00–21.00 CLP 12 000 per päivä; varaus vaaditaan
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 48 tuntia ennen saapumista. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
Vain koirat sallitaan
Korkeintaan 1 (painoraja: 10 kg per lemmikki)
Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
Rajoituksia sovelletaan
Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita on saatavilla 15.0 CLP:n suuruista maksua vastaan per päivä.
Vauvansänky on saatavilla 10.0 CLP:n suuruista maksua vastaan per päivä.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa:
Chilen arvonlisävero (19 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka maksavat ulkomaisessa valuutassa (esim. USD) ja jotka esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Chilen asukkaita.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu tilauksen mukaan valmistetusta aamiaisesta: noin 4000–7000 CLP aikuisille ja 4000–7000 CLP lapsille
Lentokenttäkuljetusmaksu: 75000 CLP per ajoneuvo yhteen suuntaan
Pysäköintimaksu lähistöllä sijaitsevalla pysäköintialueella: 12000 CLP per päivä(300 metrin:n päässä; avoinna klo 9.00–21.00)
Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
Sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu klo 20.00–0.00
Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
Vauvansänky: 10.0 CLP per päivä
Lisävuode: 15.0 CLP per päivä
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit, mobiilimaksut ja käteisen.
Mobiilimaksuvaihtoehtoihin kuuluu: PayPal
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–0.00. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Da Vinci Valparaiso
Hotel Da Vinci Valparaiso
Hotel Da Vinci Valparaíso Valparaiso
Hotel Da Vinci Valparaíso
Da Vinci Valparaíso Valparaiso
Da Vinci Valparaíso
Maki Suites
Hotel Da Vinci Valparaíso
Maki Hostels & Suites Valparaiso Hotel
Maki Hostels & Suites Valparaiso Valparaiso
Maki Hostels & Suites Valparaiso Hotel Valparaiso
Maki Hostel Valparaiso – arvostelut
Arvostelut
8,2
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 60 kautta 167 arvostelua
10–Loistava
60
Arvosana 8 - Hyvä. 74 kautta 167 arvostelua
8–Hyvä
74
Arvosana 6 - OK. 21 kautta 167 arvostelua
6–OK
21
Arvosana 4 - Huono. 7 kautta 167 arvostelua
4–Huono
7
Arvosana 2 - Hirveä. 5 kautta 167 arvostelua
2–Hirveä
5
8,6/10
Siisteys
8,8/10
Henkilökunta ja palvelu
8,0/10
Palvelut/mukavuudet
7,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
26.9.2014
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Cozy little hotel in great location
We spent a lovely three days in Hotel da Vinci. The hotel is in a very good location. Only down side was that our room was heading towards the street and the noice from the cars was quite loud.
Tarkistettu asiakas
10/10 Loistava
Wilson Afonso
Matkusti perheen kanssa
4.2.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
O hostel é bom, mas a equipe de funcionários e excelente, Pablo, Gênesis, la madre del pequeño Edgar e o outro jovem são amables, simpáticos. Nota 10. Esqueci um par de óculos na recepção, prometeram que vão guardar, agora é planejar umas novas férias para ir buscar ou pedir para algum amigo.
Wilson Afonso
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026
10/10 Loistava
Lucas
26.1.2026
Lucas
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Edward, Charleston
17.1.2026
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Perfect location, great great service, staffs are so friendly
Edward
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
8/10 Hyvä
MAKI
2.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The Maki property was a hostel. My hotel option that I made 3 months before this date was cancelled last minute by the hotel Agorra in Viñ Del Mar. that room was paid for in advance. With less than 24 hours
Notice Agorra cancelled leaving us stranded without a place in Chile. Expedia allowed us to change to the Hostel Maki. First it was a hostel. No longer my scene. We did have a private bathroom but the shower didn’t drain. So you stood in4-6 cm of water with each shower. The toilet seat was broken. There were holes in the wooden floor in the room. I would have never a hostel but was left with no choice after the Hotel Agorra cancelled us without any explanation and with less than 24 hours. Viña is a popular destination for NYE. The cost at the hostel Maki was over $200 US a night because of the timing. It was definitely not worth that. The staff was nice and the location convenient for Valparaiso. But we were trying to stay in Viña Del Mar. My review is to never stay at the Hotel Agorra. They are not an honorable business to take your $ and cancel last minute. The Maki is a hostel. That’s probably not the choice of anyone over 40 who is used to some level of personal comfort.
Michelle
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Williams
14.12.2025
Williams
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
Ulyano
7.12.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
personale efficiente e cortese
Ulyano
Yöpyi 6 yötä marraskuussa 2025
8/10 Hyvä
Ingo
3.12.2025
Ingo
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
8/10 Hyvä
Gabriela
21.11.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good location, nice atmosphere
Gabriela
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025
6/10 OK
David
Matkusti ryhmän kanssa
1.11.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Hot water in shower wasn't working, and the bathroom was pretty dirty. Kind of mouldy smell in the room too.
Totally fine for what you're paying, but don't expect too much.
David
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
6/10 OK
Michael
21.7.2025
Hyvää: Huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys
Michael
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Daniel
8.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Daniel
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Matkusti ryhmän kanssa
18.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Muy bien, buenas instalaciones.
Precio vs beneficio justo
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
VERONICA
Matkusti perheen kanssa
7.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excelente experiencia, muy confortable y acogedor
VERONICA
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
2/10 Hirveä
Nancy
Matkusti perheen kanssa
4.1.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bad
Les employés son gentil mais la chambre un gros zéro il y a de la moisissures partout ma femme asthmatique a eu de la misère à dormir problème respiratoire , aucune insonorisation , des escaliers dans la chambre dangereuse sérieusement hôtel.com nous sommes des très bon client et ça fait deux fois en 3 semaines que nous avons des chambres qui ressemble pas du tous à la description sur votre site nous sommes déçu et nous pensons changer d application pour réserver nos chambre d hôtel on loue environ 80 nuits par année un peux partout dans le monde nous sommes très déçu hôtel.com devrais s assurer que les chambre son bien et non salubre , nous avons demander de changer de chambre et nous avons été refuser
Nancy
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Latoyaa
18.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Thank you to the staff at Maki Hostels. I really enjoyed my time there. I love that they spoke English and it was very convenient to walk to all the major attractions in Cerro Allegre and Cerro Conception.
Latoyaa
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
jean claude
11.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
jean claude
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Mundo Mochilero
Matkusti ryhmän kanssa
25.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lo que me encantó del hostel es la ubicación y el personal tan amable, bonitas camas, limpio y la terraza lo es todo!
Mundo Mochilero
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Seth
Matkusti perheen kanssa
30.4.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great deal in an awesome neighborhood!
My family slept comfortably in a suite with 1 queen, 2 twin beds, and a a private bathroom. The beds were comfortable and room was clean. The hostel has a very welcoming and warm feel to it. The common area has a fully functioning kitchen and access to fridges that you can store food in. The staff are friendly and accommodating. I would highly recommend!
Seth
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
8/10 Hyvä
Gang
Matkusti perheen kanssa
24.4.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Maki is a hotel ideal for first-time Valparaiso visitors who do not demand too much of their hotel. If you are interested in taking a look at Valparaiso's famous arts area with colorful and creative wall paintings, you are right in the center of it by staying at Maki. Most importantly, hotel staff speaks good English. It is also near the Valparaiso cruise terminal.
Gang
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
8/10 Hyvä
Lyndsey
2.3.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lyndsey
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2024
8/10 Hyvä
Joseph
22.2.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great choice for that price
Joseph
8/10 Hyvä
gene
15.2.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat