'' Villa Rossini '' tarjoaa täydellisen paikan upeaan lomaan Wangeroogessa.
Talo on upealla paikalla. Hyvin lähellä Wangeroog-rantaa ja kaukana Wangeroogin keskustasta, viihtyisillä kahviloilla ja ravintoloilla. "Villa Rossinin" erityinen kohokohta on talon sisäinen sauna, jossa on rentoutumishuone.
Eksklusiivinen huoneisto 2 on kokonaan uusittu vuonna 2019, ja se on kalustettu hiljattain kiinnittäen erityistä huomiota yksityiskohtiin. Se sijaitsee talon pohjakerroksessa ja siinä on suuri lounaaseen terassi. Yksityinen rantatuoli ja korkealaatuiset puutarhakalusteet kutsuvat sinut rentoutumaan jännittävän uintipäivän jälkeen.
Valoisa olohuone tarjoaa erityisen hyvän olon ilmapiirin tyylikkäästi sisustetuilla kalusteilla ja korkealaatuisella nahkasohvalla, jossa on nukkumistoiminto. Lattiasta lisävarusteisiin, kaikki on värin koordinoitua. Täällä tunnet olosi kotoisaksi.
Kaksi korkealaatuista makuuhuonetta on varustettu parivuode (160x200). Makuuhuonekaapit tarjoavat tarpeeksi säilytystilaa.
Miellyttävää itsepalvelua tarjoamiseksi moderni keittokomero, jossa on uuni, astianpesukone, mikroaaltouuni ja korkealaatuiset merkkituotteet, on erittäin hyvin varustettu.
Modernissa kylpyhuoneessa on suihku. Hiustenkuivaaja ja on myös saatavana.
Talossa oleva sauna, mukaan lukien rentoutumishuone, takaa rentoutumisen myös viileämpinä päivinä. Kaikki talon vieraat voivat käyttää saunaa pientä maksua vastaan.
Kolikkokäyttöinen pesukone ja kolikkokuivain ovat saatavana talon yhteisestä kellariin.
Loppusiivousmaksu sisältää liinavaatteet, pyyhkeet, pinnasängyn ja syöttötuolin.
Huomaa, että lemmikkieläimet eivät ole sallittuja tässä huoneistossa.