Hotellit Wonnangatta
Vertaa 381 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 84 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Wonnangatta: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Wonnangatta

Harrietville Hotel Motel

Duck Inn Mt Buller

Arlberg Hotel Mount Buller

Harrietville Snowline Hotel

Arlberg Hotham

The Sebel Pinnacle Valley Resort

Liota porealtaassa, josta on upeat näkymät Mount Buller- ja Mount Stirling -vuorille.

Breathtaker Hotel and Spa, Mt. Buller

Family Friendly Chalet located on the Mountain

Spacious Group Getaway | Fireplace +75"TV+ Wi-Fi

Magic views of Mt Buller with generous accommodation and entertaining options

Shadybrook puutarhat Alpine Cottage 1 makuuhuone nro 2

Ryan Alpine Lodge - Merrijig

Sawmill Mountain Retreat- dcs vetäytyy

Ski Lift Access | Modern 3BR Chalet + Fireplace
Kohteeseen Wonnangatta tutustuminen
Wonnangatta tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Wonnangatta ja sen lähellä kuuluu:
- Alpine National Park
- Emirates
- Mt. Buller Alpine Resort
- Grimus
- Summit
- Mount Buller Peak
- Mount Stirling Alpine Resort
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Wonnangatta?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Wonnangatta, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Tammikuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Wonnangatta, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä heinäkuu ja elokuu. Elokuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas toukokuu ja tammikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 22 °C ja öisin 7 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 253 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 13 °C päivisin ja 0 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 272 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 9 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 343 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja 3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 364 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Wonnangatta on 1232 cm.
Wonnangatta: Hotellitiedot
Majoitukset | 381 |
|---|---|
Halvin hinta | 84 € |
Korkein hinta | 88 € |
Suositut hotellit | Harrietville Hotel Motel, Duck Inn Mt Buller, Arlberg Hotel Mount Buller, Harrietville Snowline Hotel, Arlberg Hotham, The Sebel Pinnacle Valley Resort, Liota porealtaassa, josta on upeat näkymät Mount Buller- ja Mount Stirling -vuorille., Breathtaker Hotel and Spa, Mt. Buller, Family Friendly Chalet located on the Mountain, Spacious Group Getaway | Fireplace +75"TV+ Wi-Fi, Magic views of Mt Buller with generous accommodation and entertaining options, Shadybrook puutarhat Alpine Cottage 1 makuuhuone nro 2, Ryan Alpine Lodge - Merrijig, Sawmill Mountain Retreat- dcs vetäytyy, Ski Lift Access | Modern 3BR Chalet + Fireplace |

