Koko huoneisto

Dream Home Apart Hotel

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Dream Home Apart Hotel valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu
Perhehuone, tupakointi kielletty, osittainen merinäköala | Allergiatestatut vuodevaatteet, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Panoraamasviitti, tupakointi kielletty, merinäköala | Parveke
Perhestudiosviitti, merinäköala | Näkymä huoneesta
Käytävä

Arvostelut

8,2 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Baari

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Sherif Khimshiashvili 7d, office 629, Hotel ORBI CITY, Block C, Batumi, Adjara, 6010
  • Place, Batumin uimaranta
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Batumin delfinaario
    ‪16 min kävelymatka‬
  • Place, Eurooppa-aukio
    ‪4 min ajomatka‬
  • Airport, Batumin kansainvälinen lentoasema (BUS)
    ‪6 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Standard-studio, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty, osittainen merinäköala

  • Osittainen näkymä merelle
  • 28 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Perhehuone, tupakointi kielletty, osittainen merinäköala

  • Osittainen näkymä merelle
  • 33 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Panoraamasviitti, tupakointi kielletty, merinäköala

  • Näkymä merelle
  • 77 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 2 suurta parisänkyä ja 1 vuodesohva (150–180 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe-huone, 1 suuri parisänky, merinäköala

  • Näkymä merelle
  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Perhesviitti, 1 suuri parisänky ja vuodesohva

  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Perhestudiosviitti, merinäköala

  • Näkymä merelle
  • 33 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Superior-studio, 1 suuri parisänky

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Perhehuoneisto

  • 56 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 2 suurta parisänkyä ja 1 vuodesohva (180–210 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Dream Home Apart Hotel

Tämän asuinrakennuksen palveluihin kuuluu ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Huoneistossa on keittonurkkaus, jossa on liesi, sekä ilmainen Wi-Fi, taulutelevisio ja digitaalikanavat. Asiakkaiden käytössä on parveke, ruokailualue ja oleskelualue.
Ilmastoituihin huoneisiin on kulku ulkokäytävien kautta ja niissä on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke. Huoneissa on oleskelualue. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittonurkkaus, jossa on liesi, erillinen ruokailualue ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hammasharjat ja -tahna.

Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. 60-senttinen taulutelevisio, digitaalikanavat. Allergiatestatut vuodevaatteet ja silitysrauta/-lauta ovat saatavilla pyynnöstä.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Batumin uimaranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta). Huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaus, parveke ja ruokailualue
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Batumin uimaranta ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Eurooppa-aukio
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön hissin. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta.

Tämä 3 tähden huoneisto sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella
  • Pysäköinti kadulla saatavilla
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)

Keittonurkkaus

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Paistolaatta

Ruokailu

  • Vesipisteellä varustettu baari

Makuuhuoneet

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hammasharja ja -tahna
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Tohvelit
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue

Viihdetarjonta

  • 60–senttinen taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Ei lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Esteettömät lentokenttäkuljetukset
  • Hissi
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Visuaaliset hälyttimet käytävillä
  • Määrätyt tupakointialueet (sakkorangaistus)

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä rantakatua

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Ulkovalaistus
  • Turvajärjestelmä
  • Palosammutin

Yleistä

  • 2 rakennusta
  • 54 kerrosta
  • Aidattu alue
  • Rakennettu: 2019
  • Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Orbi City Hotel, block C, 6th floor, room 629.
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 12.30 jälkeen
Asiakkaat voivat joko siivota majoituspaikan itse ennen uloskirjautumista tai maksaa 10 USD:n suuruisen ylimääräisen siivousmaksun uloskirjautumisen yhteydessä (maksun määrä vaihtelee)
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Sammuta valot, lukitse ovet ja palauta avaimet

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Huoneisto ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 20 USD per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy mobiilimaksut ja käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ulkovalaistus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Huoneisto tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Orbi City Hotel, block C, 6th floor, room 629
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 12.30 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan. Asiakkaat voivat joko siivota majoituspaikan itse ennen uloskirjautumista tai maksaa 10 USD:n suuruisen ylimääräisen siivousmaksun uloskirjautumisen yhteydessä (maksun määrä vaihtelee).
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Jos tarvitset viisumin saapuaksesi maahan, majoituspaikka voi pystyä auttamaan sinua joidenkin viisumihakemusta tukevien asiakirjojen hankkimisessa. Majoituspaikka saattaa veloittaa tästä palvelusta vaikka peruuttaisit varauksesi. Kaikki järjestelyt tapahtuvat yksinomaan sinun ja majoituspaikan välillä. Ota majoituspaikkaan yhteyttä soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon, jos haluat saada lisätietoja asiasta.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.
  • Huoneisto ei tarjoile alkoholia.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Dream Home Hotel
Dream Home Apart Hotel Batumi
Dream Home Apart Hotel Apartment
Apartments by the sea in Orbi City
Apartments by the sea Orbi City 17 15C
Dream Home Apart Hotel Apartment Batumi

Dream Home Apart Hotel – arvostelut

Arvostelut

8,2

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 24 kautta 40 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 7 kautta 40 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 40 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 40 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 5 kautta 40 arvostelua

8,0/10

Siisteys

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

YITZHAK

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Great location,and really comfy and cheap.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Maia

Hyvää: Palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Very good
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Javed

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä

Nice hotel

Nastiya was very good while at check in hotel room is just fabulous.....
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

FERHAT

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Boris was a great host . The room was beautiful with an amazing view of the city that never sleeps . One little issue was the elevator which was always on demand . Regardless thank you Boris !!
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Gilbert

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Location in the middle of batumi
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Egale

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Highly reliable hosts. Meeting guests halfway. Fantastic panoramic views on the Black Sea vistas. Centrally located in Batumi.
Yöpyi 12 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Daanie

I booked this hotel through Hotels.com. But when i arrived at the location. There was another hotel. And after few phone calls, i got the information that the “Dream Home Hotel” is in bankruptcy. And i havent got my money back also
Yöpyi 1 yön elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Olga

Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
You get what you pay for. The bathroom was clogged. Even after the plumber did something, it didn’t fix the problem. A lot of issues. Does not recommend. I don’t understand how Expedia sells this property.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Quierine van

Huonoa: Siisteys
Room was not clean, not enough towels, check in was anonomous. The whole experience was like owner didnt care. Fine for a day....
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Yuosef

Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
The apartment not clean They ignored our orders and they were very rude We didn’t feel welcome, the service is very bad, the building is so crowded and the left is so slow I do not recommend it at all!
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

IOSEB

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä
Kids seyahatler için güzel
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

YITZHAK

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Its affordable and well worth the money.In my opinion it is even better than staying in a hotel.It has all the utillities one needs for an enjoyable stay and very modern too.Personally it is my fourth time in this Apartotel.
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Poul Erik

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Vil du have "hygge" skal du ikke indlogere dig her

Overnatningsstedet var i realiteten ganske fint, men ejendomskomplekset/bygningen var set med mine øjne rent æstetisk en enorm fiasko. 2 kæmpestore kasser på omkring 45 etager påhængt en "løbegang" på begge sider. Denne fungerede så som balkon'er. Vi bor nu på et lille familiehotel i "Gamle Batumi". Her er der gedigen hygge. Stedet hedder "Hotel Antika" og kan varmt anbefales.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

NICHOLAS

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä

Good value

This room is in the Orbi City tower C, which is still being built. It would be good of the address showed what tower to go to because we went to Block A at first. The rooms are light and airey, with a large comfortable bed. The tower isnt complete so you can hear building works, that said, there are lots of hotels being built so contruction is a common noise in batumi. We found it excellent value, parking on the street was free and easy, but we stayed end of November, off peak so i expect that to change when during peak. We exended our stay and the owner was quick to reply to us. The location is great and hotel rooms were fine. I would stay again and look forward to seeing how the development looms when ots finished!
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Abed

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä
Great location Amazing view Clean and comfort rooms
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

YITZHAK

Hyvää: Palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
It was the third time I booked this accomodation,and I am very pleased with my choice.Its affordable,very modern,and very clean type of accomodation.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

GODFREY

Hyvää: Siisteys ja viestintä

GOOD

The hotel is clean and good.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

YITZHAK

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Its a great way to have a cheap accomodation in Batumi.it has all the amenities,well located,modern and comfortable.My room was huge.I loved it!
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

YITZHAK

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Its a practical and affordable way to stay in Batumi.I had a very spacious room with all the amenities,and it is also well located.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Huoneen mukavuus

Underwhelmed

I had difficulty finding the place. The complex was named Orbi City. The listing on Hotels.com is different. The security people didn't want to let me in. When I got to the front desk, there was a great deal of confusion as to where the keycard would be located. When a woman came back from break, she seemed more clued in (and motivated to help). The check in process did not leave a good impression. The studio was fine. However, it became apparent that building maintenance did not sweep the hallways. Litter (wrappers) on the floor the day that I arrived were there when I left. It was surprising since most places in Georgia are spotless. The studio, itself, was clean. I did love the view but given the number of apartment hotels in the area, I am not sure I would revisit.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
It was nice place. Very clean and comfortable bad.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä

Nice hotel in good location

Nice hotel..good location..comfort and modern.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

ILYA

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hasan Burak

Hyvää: Palvelut/mukavuudet, huoneen mukavuus ja viestintä
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

beyzanur

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024