Hotellit Arnolec
Vertaa 39 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 63 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Arnolec: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Arnolec

Chateau Třešť

Hotel U Labutě

EA Business Hotel Jihlava

Grandhotel Garni

OREA Resort Devět Skal Vysočina

Hotel Savorsky

Hotel Joseph 1699

Hotel Ski

Grand Hotel

Farm Kundratice

Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L'OCCITANE

Mahleruv Penzion Na Hradbách

Zámek Kvasetice

Wooden house in Vysočina

Hotel Villa EDEN
Kohteeseen Arnolec tutustuminen
Arnolec tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Arnolec ja sen lähellä kuuluu:
- Fajtůvin mäen harjoittelurinne
- Jumalanäidin portti
- Gustav Mahlerin puisto
- Trebicin juutalaiskortteli
- Pyhän Propiuksen basilika
- Žďár nad Sázavoun linna
- Nepomukin Pyhän Johanneksen pyhiinvaelluskirkko
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Arnolec?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Arnolec, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Arnolec, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja kesäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja marraskuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 7 °C ja öisin -4 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 130 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 21 °C päivisin ja 3 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 256 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 23 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 289 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 13 °C ja -2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 146 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Arnolec on 820 cm.
Arnolec: Hotellitiedot
Majoitukset | 39 |
|---|---|
Halvin hinta | 63 € |
Korkein hinta | 300 € |
Suositut hotellit | Chateau Třešť, Hotel U Labutě, EA Business Hotel Jihlava, Grandhotel Garni, OREA Resort Devět Skal Vysočina, Hotel Savorsky, Hotel Joseph 1699, Hotel Ski, Grand Hotel, Farm Kundratice, Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L'OCCITANE, Mahleruv Penzion Na Hradbách, Zámek Kvasetice, Wooden house in Vysočina, Hotel Villa EDEN |
