Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Houkutteleva huoneisto merinäköalalla Parque Santiago 2: ssa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Houkutteleva huoneisto merinäköalalla Parque Santiago 2: ssa valokuvagalleria

Ranta lähistöllä
Ulkouima-allas, lämmitetty uima-allas
Lasten alue
Ulkoalueet
Televisio, kirjoja, stereot

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä65 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Pysäköinti saatavilla
  • Pyykinpesukone
  • Keittiö
  • Ulkotilat
  • Näkymä valtamerelle

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Costa Adeje, CN
  • Place, Amerikkojen ranta
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Veronicas Strip
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Place, Los Cristianosin ranta
    ‪5 min ajomatka‬
  • Airport, Teneriffa (TFS-Etelä-Teneriffa)
    ‪15 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Houkutteleva huoneisto merinäköalalla Parque Santiago 2: ssa

Viihtyisä huoneisto sijaitsee erittäin suositussa, keskeisellä paikalla sijaitsevassa Parque Santiago II -kompleksissa, suoraan meren rannalla ja Las Americasin upealla rannalla. Parvekkeelta on upeat näkymät rantakadulle, vuorille ja merelle, joka on ulottuvillasi. Huoneisto on täysin varustettu, liinavaatteet ja pyyhkeet ja loppusiivous sisältyy hintaan.
Huoneistossa on kaksi makuuhuonetta (toisessa ilmainen tallelokero), kylpyhuone ja olo / ruokailuhuone viereisellä amerikkalaisella keittiöllä, jossa on sähköliesi, mikroaaltouuni, leivänpaahdin, vedenkeitin ja kahvinkeitin. Satelliitti-taulutelevisio ja radio mukana. CD / MP3-soittimet tarjoavat viihdettä. Lisäksi ilmainen WiFi on käytettävissä koko rakennuksessa sekä yksityinen asunnossa.
Voit nauttia aamiaisen aurinkoisella parvekkeella, ja illat kutsuvat sinut viihtyisään auringonottajaan.
Jos sen pitäisi olla tuoreempaa, sinulla on myös tarpeeksi tilaa ruokailutilassa jopa 5 hengelle (mukaan lukien syöttötuoli).
Kylpyhuoneessa on tilava suihku, jossa on lasinen suihkunäyttö, ja se sopii myös liikuntarajoitteisille ihmisille sen litteän suihkualtaan takia.
Huoneisto on ihanteellinen uima- ja rantalomalle, mutta myös ihanteellinen pitkäaikaiselle lomalle.
Kompleksissa on supermarket (täällä voit vain suositella herkullisia, vastaleivottuja leipäruloja aamiaiseksi), pankki, pankkiautomaatti, useita ravintoloita, kampaaja, hierontahuone, surffauskoulu ja paljon muuta.
Altaan äärellä sijaitseva välipalabaari kutsuu sinut aamulla klo 9.00 aamiaiseksi ja klo 18.00 asti viileiden juomien ja herkullisen välipalan tarjoamiseksi. Rantatuolit, tyynyt ja aurinkovarjot uima-altaan äärellä ovat saatavilla maksua vastaan.

"Golden Mile" ja sen lukuisat kaupat ovat myös kävelymatkan päässä ja kutsuu sinut kävelemään illalla.

Esitetty kokonaishinta sisältää pesulapaketin ja loppusiivouksen.

Pyynnöstä voimme tarjota pinnasängyn lisävarusteineen (makuupussi, lakanat, pyyhkeet) pientä maksua vastaan.

Sisäänkirjautuminen klo 14.00.
Lähtö klo 10.00

Talomme säännöt, jotka on liitetty PDF-muodossa, hyväksyt sinut varausvahvistuksen yhteydessä.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Amerikkojen ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ulkouima-altaan, vesipuiston ja pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja parvekkeen.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja parvekkeen
  • Voit käydä pitämässä hauskaa vesipuistossa tai uimassa ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja hissi
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Amerikkojen ranta ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Las Vistasin ranta
Huoneisto tarjoaa asiakkaidensa käyttöön vesipuiston ja ulkouima-altaan. Tämä huoneisto, joka on perheille sopiva majoituspaikka, tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan, pyykinpesutilat ja hissin.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Uima-altaat/kylpylä

  • Lämmitetty allas
  • Ulkouima-allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Autoa ei tarvita
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Stereot
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi
  • Huoneessa esteettömyyttä helpottavat ominaisuudet
  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: Rauchen ist nur auf dem Balkon gestattet!

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta
  • Turvalokero

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä lahtea
  • Lähellä valtamerta
  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Golf
  • Lämmitetty allas
  • Vesipuisto
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku

Yleistä

  • Majoituspaikka sijaitsee lomakeskuksessa
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 65 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautujien alaikäraja – 23

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Majoittajan kommentti: Kinderstuhl uvm. vorhanden

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu
Rauchen ist nur auf dem Balkon gestattet!

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Attractive Apartment With sea Views in Parque Santiago 2 Arona

Arvostelut

Attractive apartment with sea views in Parque Santiago 2 – arvostelut

9,2

Upea

9,2/10

Siisteys
Arvosana 10 - Loistava. 50 kautta 71 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 13 kautta 71 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 6 kautta 71 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 71 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 71 arvostelua

Arvostelut

10/10 Loistava

Mika P., Äänekoski

Hyvä huoneisto!!!

Huoneisto on erittäin kiva ja erittäin hyvä sijainti, lyhyt matka rantaan ja alueella muutenkin kaikkea. Allasalueella maksulliset aurinkotuolit.
Yöpyi 8 yötä maaliskuussa 2018

8/10 Hyvä

Leonie M.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Joe S., United Kingdom

Hyvää: Siisteys
Stayed here previously and will be staying again next year, great apartment in a good complex with a pool that’s been recently refurbished to a high standard ( although there is a charge for sunbeds it doesn’t put people off and it’s usually quite busy ). There’s also a decent restaurant located next to the pool with reasonable prices. Thomas’s apartment has two bedrooms with twin beds and fans in all rooms, a kitchen and dining table and large seating area in front of a tv which has a few English channels. There’s also a balcony with a four seater table, washing machine and large fridge freezer, it really is a home from home and in a great location near some popular bars and restaurants. I’m already looking forward to our next visit.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Derek C.

Hyvää: Siisteys
The property is very central with a wide range of bars and restaurants very close. Communication with the host and check in process was excellent. The pool area and surrounds are kept very clean and tidy. There is a charge for the sun loungers of 3.50 1.50 for the cushion and a 1.50 charge for the parasol if required. The property itself has all you need to self cater although is a bit dated as seen in the advert .
Yöpyi 8 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Paul L.

Hyvää: Siisteys
Good sized property, just needs a little refurb as a few items are old, shower head held on by duck tape. No air conditioning other than ceiling fans but manageable.
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2025

6/10 OK

Solenn D.

Hyvää: Siisteys
Appartement conforme à la description.Le bar anglais en face est bruyant.J'ai été déçue par la piscine, les transats sont payants et c’est fermé à 19h en plein mois d’août... La plage devant l’appartement ce n’est que des cailloux, idéal pour les surfeurs... pas pour s’y baignerBeaucoup d’anglais et d’allemand alcoolisé dans la rue intérieure ce qui donne une mauvaise impression avec tous les déchets par terre ... c’est inadmissible....
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

kathleen m.

Hyvää: Siisteys

Fab place.

Detail's all sent via WhatsApp, easy to understand. Everything you will ever need in the kitchen. Open plan between kitchen, dining and living space. Terrace more than big enough. Air con which is a bonus. Quick response from Milena. Wifi great and a bonus. Handy for bus links and walking in both directions. Complex amd pool area spotles.
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2025

6/10 OK

Lara R.

Apartment is basic and very small livingroom area. The decor is out dated. TV didnt have any english channels. Contact person never answered their phone. Apartment not suitable for anyone with walking difficulties due to access to get to the apartment. Good location definitely not suitable for more than 4 people due to layout and size of livingroom it was tight for space for 3 people to be in the main living area.
Yöpyi 12 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Daniel G., Eschweiler

Hyvää: Siisteys

Tolle Ferienwohnung in toller Lage

Wir hatten 11 schöne Tage mit unseren beiden Kindern.Sauberkeit und Kommunikation erste Klasse.Gewürze in der Wohnung müssen nicht sinnlos neu gekauft werden sondern konnten übernommen werden.
Yöpyi 9 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Lee B.

Hyvää: Siisteys

Book with confidence

Great communication from start to finish, apartment as described. Beds really comfy, spacious apartment. Everything you need for a great holiday. Thanks Thomas for your communication from start to finish.Book with confidence guys.
Yöpyi 8 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Eileen B.

Hyvää: Siisteys

Fabulous holiday

Excellent property that has everything you need. Communication with owner is excellent. I hughly recommend this property and woukd definitely return.
Yöpyi 28 yötä tammikuussa 2025

6/10 OK

angela w., Wolverhampton United Kingdom

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 11 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

José Ramón V.

Hyvää: Siisteys

Buena Elección

Todo a la medida de lo que esperabamos, unos días perfectos
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Michele C.

Hyvää: Siisteys

Excellent central location.

Location very good. Lots of restaurants and bars within walking distance. Only downfall was having to pay daily for sunbeds which is quite costly with children
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Iñaki i.

Hyvää: Siisteys

Todo correcto, según lo esperado

Todo según lo esperado. El único pero, que las tumbonas de la piscina eran de pago dia
Yöpyi 9 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Pauline H.

Hyvää: Siisteys

Perfect location

Great apartment a little dated but very clean and big enough for my family, the only downside was the fridge freezer on the balcony didn’t work so if your are looking to do self carting in my opinion the fridge is not big enough. The host were quick to answer any questions and to fix any problems as they arrived. Would definitely stay again.
Yöpyi 15 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Sue H.

Hyvää: Siisteys

Getaway

Fantastic property and fabulous host, really enjoyed this short break
Yöpyi 7 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Andy G.

Hyvää: Siisteys

Golf holiday.

Beautiful apartment in an ideal location in central Las Americas. Very clean and comfortable. Excellent communication with the host. Happy to recommend.
Yöpyi 8 yötä maaliskuussa 2024

8/10 Hyvä

Malcolm Y.

Hyvää: Siisteys

Overall experience

The apartment had everything you need but it is in need of modernisation. All the pine furniture and there was only a small fridge so you couldn’t stock up and we were there for a month. There was a large fridge/freezer on the balcony that no longer worked. However we did have a lovely time there and the pool area is really nice and a few steps to the front.
Yöpyi 28 yötä tammikuussa 2024

10/10 Loistava

lisa a.

Hyvää: Siisteys

Super appartamento

Ho trovato questo appartamento per caso e si è rivelato un vero gioiellino, vicino al mare e a tutti i servizi che servono. Pulizia dell’appartamento veramente ottima, la piscina molto bella e poi poter vedere l’oceano dal balcone è stato veramente molto piacevole. In conclusione ottimo soggiorno ci tornei molto volentieri!!
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Maureen Smith

Hyvää: Siisteys

Highly Recommend

Step free access Spotlessly clean Close to beach Plenty of sunbeds Quiet complex
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Samantha C.

Hyvää: Siisteys

Vacanza super

Amo Tenerife e soggiornare in un appartamento vicino al mare, alla passeggiata, al supermercato e a tutti i servizi, rende ancora tutto più bello. Isola magica, gente ospitale e allegra. Prepara le valigie se sei pronto ad innamorarti di Playa de las Americas
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2023

2/10 Hirveä

Monika S.

Huonoa: Siisteys

1 Stern ausreichend!

Für das Sicherheitstor war kein Schlüssel vorhanden. Daher waren wir beim betreten des Objekts auf nachbarliche Hilfe angewiesen. Complex Concierge Services war nicht unter der angegebenen Tel NR: (0034) 619 736 063 erreichbar. Der Balkon wurde von uns verdreckt vorgefungen. Asche und Zigarettenkippen auf Boden und Tischdecke. Der wöchentliche Wäschewechsel - wie angekündigt - hat zu keinem Zeitpunkt stattgefunden.
Yöpyi 28 yötä maaliskuussa 2023

10/10 Loistava

Manuela K.

Hyvää: Siisteys

Perfekte Lage!

Wir, 2 Ehepaare 50 + , waren mit der Unterkunft und der Anlage sehr zufrieden. Die Lage ist optimal und sehr zentral, wenn man abends auch ausgehen moechte. Die Kommunikation mit dem Vermieter war auch sehr nett und entgegenkommend. Von uns eine klare Weiterempfehlung! Ein Dankeschoen an Thomas!
Yöpyi 12 yötä joulukuussa 2022

6/10 OK

Margaret W.

Hyvää: Siisteys

Apt J3 243 Parque Santiago 2

The apartment was very clean and in a good position with ample equipment. I found getting in and out of the resort sometimes difficult the gates were not always easy to open. The one negative was we were not informed the swimming pool was being renovated and out of use. It was only on our 2nd to last day another guest informed us we could use the pool at the sister apartments. Overall a good holiday.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2022