Koko huoneisto

Twins Champoluc - nekoliko minuta pješice od skijališta, za 5 osoba, u centru grada

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Twins Champoluc - nekoliko minuta pješice od skijališta, za 5 osoba, u centru grada valokuvagalleria

Ulkopuoli
1 makuuhuone, silitysrauta/-lauta, vauvan matkasänky, ilmainen Wi-Fi
Ulkoalueet
Televisio, takka
Sisätilat

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone5 henkilöä45 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Takka

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Champoluc-champlan, Aosta Valley
  • Place, Champolucin köysirata
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Place, Monterosa Skin hiihtokeskus
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Place, Monterosaspa hyvinvointikeskus
    ‪13 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Twins Champoluc - nekoliko minuta pješice od skijališta, za 5 osoba, u centru grada

Huoneisto Champolucissa enintään 5 hengelle. Sijaitsee keskustassa, vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä hiihtohisseistä ja uudesta Terme Monterosa -kylpylästä. Myös lähellä kauppoja ja ravintoloita.
Parkkipaikka autotallissa, kellari kenkiä ja suksia varten. Kaupat ja ravintolat alle 50 metrin päässä.
Televisio ilmaisilla kanavilla, Wi-Fi, pesukone ja astianpesukone.


Huoneisto on vain muutaman minuutin päässä Champoluc Crest -tiloista, jotka ovat yhteydessä Monterosan hiihtoalueen laskettelurinteisiin. Laskematta suksia voit hiihtää Valle d'Aostan ja Piemonten rinteillä. 180 km rinteitä kaikille.


Tärkeää tietoa: viestintä vieraan ja isännän välillä on välttämätöntä.
Yritämme aina parhaamme mukaan tarjota loistavaa palvelua, mutta sitä varten tarvitaan tietoja ennen saapumistasi.
- Jos haluat löytää jo valmistettuja sänkyjä, ota meihin yhteyttä muutama päivä ennen saapumistasi ja anna tarvittavat tiedot, mitkä sängyn kokoonpanot haluat. Muuten emme pysty valmistelemaan niitä etukäteen.
- Jos et anna meille matkapuhelinnumeroasi ja jos et kerro arvioitua saapumisaikasi, saatat joutua odottamaan jonkin aikaa, kunnes vastaanottovirkailija saapuu ja toivottaa sinut tervetulleeksi.
Joten viestinnän helpottamiseksi (etenkin saapumispäivänä), kerro meille puhelinnumerosi ja mikäli käytät sitä, mikä pikaviestisovellus haluat.

Tärkeät muistiinpanot:
- Sisäänkirjautumisaika: klo 16.00 jälkeen; Lähtöaika: ennen klo 10.00. Tämä aikataulu on tarpeen, jotta siivouspalvelu voi puhdistaa ja järjestää asunnon.
- Sisäänkirjautumisen yhteydessä kaikkien vieraiden, mukaan lukien lapset, on toimitettava voimassa oleva henkilötodistus. Tämä on välttämätöntä, jotta vieraat voidaan kommunikoida ja rekisteröidä viranomaisille Italian lainsäädännön edellyttämällä tavalla.

Huoneisto on vain muutaman minuutin päässä Champoluc Crest -tiloista, jotka ovat yhteydessä Monterosan hiihtoalueen laskettelurinteisiin. Laskematta suksia voit hiihtää Valle d'Aostan ja Piemonten rinteillä. 180 km rinteitä kaikille.

===== ACCOMMODATION DESCRIPTION =====
"Twins Champoluc" -huoneisto, toisessa kerroksessa, terassilla.
Yksi makuuhuone, jossa parivuode, vuodesohva kahdelle ja vuodesohva yhden hengen olohuoneessa.
Kylpyhuone suihkulla.
Hyvin varusteltu keittiö, astianpesukone, takka.
Televisio ilmaisilla eurooppalaisilla satelliittikanavilla, Wi-Fi
Katettu pysäköintitila autotallissa, kellarikerros suksille ja saappaille.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Champolucin köysirata. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja takan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Val d'Ayas ja 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Champolucin köysirata
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Lähellä hiihtomahdollisuutta

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kylässä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 45 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero ALLOGGIO AD USO TURISTICO-VDA-AYAS-0097, IT007007C23TALYC93
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

38001
Apartment in Champoluc champlan With 1 Bedrooms Sleeps 5

Twins Champoluc - a few minutes on foot from the ski resort, for 5 people, in town centre – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 5 kautta 6 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 6 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 6 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Riccardo D., Castellanza (VA)

Hyvää: Siisteys

Ritorno a Champoluc

Ritornati a Champoluc dopo parecchi anni. Appartamento con tutto quanto necessario ed in una bella posizione.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2021