Hotel Spoettel

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Spoettel valokuvagalleria

Ulkopuoli
Sisätilat
Huoneessa on kaksi kuviollinen nojatuolia, pyöreä puinen pöytä, jonka päällä on valkoinen pitsiliina, lattiavalaisin ja ikkuna, jossa on läpikuultavat verhot.
Aula
Ravintola

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Aamiainen saatavilla
  • Pyykinpesu
  • Huonepalvelu
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Luisenstrasse 5-7, Bad Nauheim, HE, 61231
  • Place, Fountain Court
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Iso Lampi
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Place, Colonel Knightin jäähalli
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Airport, Frankfurt (FRA-Frankfurtin kansainvälinen lentoasema)
    ‪45 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Comfort Single Room

  • 1 henkilö
  • Ilmainen Wi-Fi

Comfort Double Room

  • 3 henkilöä
  • Ilmainen Wi-Fi

Standard-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 22 m²
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhden hengen comfort-huone

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 18 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen comfort-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 22 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Spoettel

Kuivapesulapalvelu, pyykinpesutilat ja kirjasto kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on express-sisäänkirjautuminen, express-uloskirjautuminen ja ilmaiset sanomalehdet.
Hotel Spoettel tarjoaa 30 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Tyynyvalikoima on saatavilla. Taulutelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, kylpytakit, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja pimennysverhot. Siivous päivittäin ja allergiatestatut vuodevaatteet on saatavilla pyynnöstä.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hotel Spoettel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Fountain Court. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä aamiaisen (lisämaksusta) ja kuivapesulapalvelun. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Fountain Court ja 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Iso Lampi
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
  • Majoituspaikkaan voi tuoda koiran lisämaksusta
  • Saatavilla on lemmikkiystävällisiä palveluita, kuten ruoka- ja vesikulhot
Hotel Spoettel tarjoaa asiakkaiden käyttöön kirjaston, myyntiautomaatin ja kielitaitoisen henkilökunnan. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Hotel Spoettel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun, ilmaiset sanomalehdet aulassa ja pyykinpesutilat.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen arkipäivisin klo 7.00–10.00 ja viikonloppuisin klo 8.00–10.30.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta klo 7.00–10.00 arkipäivisin ja klo 8.00–10.30 viikonloppuisin; 15 EUR per aikuinen ja 15 EUR per lapsi

Tekemistä

  • Kirjasto

Perheystävällinen

  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Pyykinpesutilat
  • Vauvansänky (lisämaksusta)

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Lakanat saatavilla
  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Pimennysverhot
  • Tyynyvalikoima
  • Vauvansänky (lisämaksusta)

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpytakit
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Minibaari

Muuta

  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Lämmitys
  • Puhelin
  • Sisäänpääsy mobiiliavaimella
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–21.30
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 21.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikit: 10 EUR per lemmikki per yö
  • Vain koirat sallitaan
  • Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 30.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Vauvansänky on saatavilla 10.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 3.90 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 4 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 15 EUR aikuisille ja 15 EUR lapsille
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 70 EUR per ajoneuvo yhteen suuntaan
  • Lemmikit: 10 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Vauvansänky: 10.0 EUR per yö
  • Lisävuode: 30.0 EUR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, ensiapupakkaus ja ikkunakalterit
Hotel Spoettel tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–21.30.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 21.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Spoettel
Hotel Spoettel Bad Nauheim
Spoettel
Spoettel Bad Nauheim
Hotel Spoettel Hotel
Hotel Spoettel Bad Nauheim
Hotel Spoettel Hotel Bad Nauheim

Hotel Spoettel – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 38 kautta 74 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 30 kautta 74 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 4 kautta 74 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 74 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 74 arvostelua

8,8/10

Siisteys

9,4/10

Henkilökunta ja palvelu

8,6/10

Palvelut/mukavuudet

8,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Bill

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
My room was large and airy, with a high ceiling, and the walls were painted white, fostering a wonderful spacious feeling. The full breakfast included both warm and cold options and a marvelous variety. Staff both for the breakfast and for the hotel in general were extraordinarily helpful, friendly, and supportive. The dining area is clean and beautifully lit.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Michael

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

In the middle of beautiful Bad Nauheim

The rooms were spacious, clean and well appointed. Television channels were lacking although coming to Bad Nauheim is more about getting around and not sitting around. If you come after 6pm, there is no one at the reception to greet you. An email will come in German and no English translation explaining how to get your key. Older place but that is part of the charm with it's Elvis room and Elvis shrine in the lobby. We didn't have the 12 Euro breakfast so no rating there. It is a short walk to all thing in the downtown shopping and sites to see area.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Michael

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hyggeligt familiehotel
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Ralf

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hervorragend

Noch nie so angaierte Mitarbeiter und Chefin im Hotel erlebt auch wenn das Mobiliar im Zimmer schon etwas älter wirken so ist die Sauberkeit und Funktionalität tip top das Frühstück war außergewöhnlich vielseitig und ausreichend es gab sogar einen ausgedruckten Wetterbericht vom 18.05.25 mit kleinem Rätsel, während des Frühstück trug die Eigentümerin noch eine Anekdote über Bad Nauheim von 1864 und dem Nachtwächter und das bohren nach Wasser sowie das Sprudelbad dar zu guter letzt wurde noch Erich Kästner rezitiert der über seinen Aufenthalt in Bad Nauheim Briefe an seine Bekannte verfasste alles in allem dieses Haus ist einen Besuch wert zumal auch noch viele Erinnerungen an "Den King" im Hotel zu sehen sind 👍👍👍👍
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Yukari

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
とてもアットホームで、お部屋も清潔でした。こじんまりしたホテルですがドイツを十分に感じることもできて、古い調度品なども清潔にしてありながら趣がありました。スタッフ皆さん笑顔が素敵で、4泊しましたが家に帰ったような安心感がありました。
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Simone

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Alle sind sehr freundlich. Die nette Dame am Empfang hat mir sehr viele Tips gegeben. Das Frühstück lässt keine Wünsche übrig und der Kühlschrank im Zimmer ist genial. Ein Wasserkocher ist auch vorhanden. Ein anderes Kissen war kein Problem. Ich würde es auf jeden Fall wieder buchen.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Susanne

Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Nettes Oldschool-Hotel. Der „Frühstücks-Butler“ trug weisse Handschuhe, das fand ich irgendwie toll. Man fühlt sich wohl als Gast.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kelley

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excellent receptionist

The lady at the front desk was the kindest, most professional and accommodating person we‘ve ever experienced. She really makes it welcoming. The room is very clean and has everything we need including a mini bar.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Klaus

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
More like a bed and breakfast than a hotel, with a friendly and enthusiastic hostess. The hotel is a historic old house full of antiques and delightful decorations. Delicious breakfast buffet with friendly service.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Birgit

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The hotel has an Elvis theme, which I liked a lot. The lady that is the owner is very thoughtful and takes care of her guests. Great breakfast!!
Yöpyi 1 yön elokuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Very nice hotel in traditional style

The hotel interior is traditional and quite different from typical hotels, in a very positive way! When you step in it feels almost like a trip back in time. The staff was really friendly and the breakfast was amazing. The hotel is within a walking distance to the center and supermarkets. Parking is only by the street but it was no problem to find a free spot and it didn't cost anything. I hope I will have a chance to visit Hotel Spöttel again.
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Ralph

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Altstadthaus - dennoch keine alte Zimmerausstattun

Schönes altes Stadthaus mit moderner Zimmerausstattung. Schade ist die geringe Anzahl von Parkplätzen um das Hotel herum
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ruhige Lage, nähe Centrum. Sehr aufmerksames und freundliches Personal.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Wieland

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Old-Style

Ein etwas in die Jahre gekommenes Hotel, das aber den Stil der alten Zeiten pflegt. Sehr gutes Frühstück mit tollem Bircher-Müsli.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Sehr freundliche und zuvorkommender Service. Gesundes Augenmaß. Anfragen wurde prompt bearbeitet und zur Zufriedenheit gelöst. Professionell, aber eben nicht poker face, sondern eine natürliche und selbstverständliche Freundlichkeit.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This hotel is very quiet and cosy! The breakfast is amazing!
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

João

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
The staff was amazing however the sheets weren’t change from one night to the other, furniture a bit over dated. The location was top, in an very nice neighborhood.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel in altem Stil. Sauber und praktisch mit erstklassigem Frühstücksbuffet.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
In seiner Kategorie super. Man fühlt sich ein bisschen wie zuhause. Viel Charm
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat

Mangelhaften Zustand

Das Objekt ist in einem allgemeinen verfallenen Zustand, sowie ungelüftet, unhygienisch und stinkt. Als Erstes wollte man mir den Frühstück erneut in Rechnung stellen. Gut, dass ich die Reservierung ausgedruckt hatte. Die Rechnung musste bei der Ankunft auch gleich beglichen werden. Ab 22 Uhr ist die Rezeption nicht mehr besetzt. Das Schlafzimmer - im Vergleich zu den zentralen dreckigen und verfallenen Räumlichkeiten und Treppenhaus - war renoviert. Aber DRECKIG ! insbesondere Klo und Bad - die getrennt waren. Obwohl der Klo ein Papier drum hatte, "Desinfiziert", als ich ihn öffnete war das Wasser dreckig und Reste vom letzten Kunden zu sehen. Haare waren auf dem Boden. Um diese Äußerungen zu belegen habe ich Fotos gemacht, diese kann ich zur Verfügung stellen. Und weiter: Das Telefon am Bett war kaputt und unbrauchbar. Lampen an der Decke kaputt. Auf dem Boden und Teppiche waren Krümel überall. Fenster, Gardinen, Böden, Teppiche, Bad: dreckig. Ich habe dies dem Hotel auch gleich gespiegelt. Obiges sind nur einige Beispiele. Es ist das erste Mal, dass ich mich in einem Hotelzimmer ekele und die Strümpfen anbehielt aufgrund des Drecks - es hat mich angeekelt. Die Bettwäsche war sauber - die Mattratze hatte mittig eine Mulde. Das Frühstück war gut - der Frühstückraum war das Einzige dass gepflegt und sauber schien. FAZIT = Verfallenes, ungepflegtes, unhygienisches Haus. Schade.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Müge

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

I'm a loyal guest of this hotel

This was my third time staying in this same hotel. I travel to Bad Nauheim from time to time for work purposes and I always stay there. I especially like the decor. Feels like in a fairy tale.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel mit speziellen Werten... Elvishauch ist dort zu spüren... sehr schöner Zeitsprung... der erlebbar ist
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Nicole

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Jederzeit würde ich dieses Hotel wieder buchen

Ich vollkommen begeistert von diesem Hotel. Beim einchecken wurde ich bereits damit überrascht, dass mein Mann, der grade zur Reha in Bad Nauheim ist, einmal zum Frühstück eingeladen wurde. Das Frühstück war wirklich gut mit frischem Obst und frischgepresstem Orangensaft sowie natürlich allem was so zu einem Frühstück gehört. Ganz lustig fand ich auch die hauseigene Morgenpost. Das Bett war der Hammer. Da hab selbst ich „Nachtmensch“ sehr gut und früh geschlafen. Liebe Gastgeber, macht weiter so.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Margareta

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Sehr schönes Ambiente, wer die "frühere" Zeit liebt. Ausgesprochen freundlich. Frühstück ließ keinen Wunsch offen!
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Paul

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Classic Hotel in good location

ALL the staffs are friendly. 7 minutes walking distance to city center with good restaurants and shopping. Classical and good size suite with renovated bathroom. Very good breakfast and atmosphere. However, only street parking and the beds squeak (MUST replace).
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2017